Papriky, rajské - výsadba do jiffy



Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?)
3.2.2015 16:17

Co děláte s rostlinkami, když poporostou? Ponecháte je jen tak v jiffe, nebo je ještě přesadíte do kelímku. Samozřejmě i stou jiffou. Zdají se mi být rostlinky zbytečně povytáhlé. Konkrétně papriky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
rebus225 - (27) - 210.123 (?), 25.1.2015 19:03, zobrazeno: 15555x

Dobrý den,

o výsadbě tu už vlakna jsou,  já letos prvně zkouším jiiffy. Máte s tím už někdo zkušenosti? Ještě jsem nečetl žádný názor na tento substrát. Díky všem za názory.  Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
500JJjj - (11) - 188.195 (?), 28.1.2015 9:18

Používam jiiffy tabletky bežne. namočím do vody, nechám nabobtnať podľa návodu do strudu spravím cerizkou jamku vložím dve semiačka papriky, zakryjem trochou z okraja a dám do nádoby (malý plastová skleníček z Lídla) na teplé miesto. Podlievam vodou podľa potreby. Osvedčené hlavne na papriky. Pozor však stalo sa že niektoré, pravdepodobne spôsobené výrobou majú snahu plesnivieť. Inak spokojnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rebus225 - (27) - 210.125 (?), 28.1.2015 23:32

Zdravím a díky. Už jsem papričky taky zasadil, tak uvidíme. Jak přibližně dlouho trvá vyklíčení v tom skleníčku(mám taky)? Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.142 (?), 29.1.2015 22:35

Záleží na odrode... môže to byť cca 3-30 dní...

Ivan P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.152 (?), 2.2.2015 4:11

Jiffy zakoreňovače používame už dlho, no za posledné roky sme pri nich zažili i množstvo negatívnych skúseností.

Vlani sme preto urobili porovnávací test rôznych zakoreňovačov (boli v nich zasadené tie isté semená a pre všetky boli zabezpečené tie isté tepelné, svetelné a vlhkostné pomery).

Výsledky testu boli nasledovné: Najlepšie výsledky sme dosiahli so zakoreňovačmi z kokosového vlákna, no pomerne zle sa tu manipulovalo so semienkami pri sadení, nakoľko substrát v nich bol pomerne hrubozrný. Vyklíčilo ale cca 95% semien.  Na druhom mieste sa umiestnili sadbovače s kockami z rockwoolu - boli veľmi skvelé a výsledok bol prakticky porovnateľný s percentami u kokosových sadbovačov. Bežné jiffy zakoreňovače opäť sklamali - výsledok bol iba necelých 70 % vyklíčených semiačok za tých istých podmienok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.28 (?), 2.2.2015 6:38

Děkuji za zajímavé srovnání. Já používám JIFFY 4 roky a za to dobu jsem bohužel poznal, že "není jiffy jako jiffy", tedy že se kvalitou hodně různí.

První rok jsem na internetu sehnal velice kvalitní jiffy tablety (nerozpadávaly se, měly kvalitní obal i vnitřní substrát měl dobrou strukturu), koupil jsem je tehdy spíše náhodou. Ale od té doby jsem už na tak vysoce kvalitní tablety nenarazil, i ten původní dodavatel se kvalitou dost zhoršil.

A tak zkouším nové dodavetele a nové značky...

Ještě jedna poznámka - není vše jen o klíčivosti. Mně vždy v jiffech vyklíčilo cca 95% semen, ale jde taky o to, jak se rostlinkám v jiffech pak líbí, než je člověk stihne přesadit dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.152 (?), 3.2.2015 6:03

Súhlasím. A aj práve preto sme vyskúšali i tie kokosové "jiffy" a rockwoolové "Grodan" kocky. A zostaneme pri nich zrejme i naďalej, nakoľko sa ukázalo, že aj keď sú o čosi drahšie, ako tie klasické jiffy, rastlinky v nich i pri nepresadení dokázali za pomoci hnojivej zálievky a protistresových prípravkov na báze morských rias vydržať vegetovať bez väčšej úhony dlhšie, a to i o niekoľko mesiacov... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 3.2.2015 16:17

Co děláte s rostlinkami, když poporostou? Ponecháte je jen tak v jiffe, nebo je ještě přesadíte do kelímku. Samozřejmě i stou jiffou. Zdají se mi být rostlinky zbytečně povytáhlé. Konkrétně papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.3 (?), 6.2.2015 12:08

Mám vysetá semena paprik v kokosových tabletách Romberg (zakoupeno vloni v OBI) a Jiffech od ROSTETO. Vzešla VŠECHNA semena a rozdíl nevidím absolutně žádný. Zdravím všechny zahradníčky. wink Ivča

Papriky v Jiffech
Papriky v Jiffech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.3 (?), 6.2.2015 12:15

Pro Tatianu. Jiffy samozřejmě půjdou do kelímků. Letos jsem sehnala průhledné pivní, takže vyzkouším na dno trochu substrátu, na to Jiffy se zazeničkou, zasypat až k lístkům. A jak bude rostlinka táhnout nahoru, tak stonek postupně dosypávat až k okraji kelímku. Měl by se tak vytvořit bohatý kořenový systém. Ivča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika