Papriky - kypření



Stránky: 1,  2,  3   
host - 145.195 (?) 
30.6.2009 16:25, zobrazeno: 20845x

vyplela jsem papriky a mohu je troch prokypřit trojzubcem aby lépe k nim prošla zálivka (jen porušit tu horní vrstvu půdy 

děkuji K.Kateřina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 30.6.2009 17:30

Jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.26 (?), 2.7.2009 19:39

Jestli můžu poradit, pro příští rok si sežeňte plastové kanystry, z nich ať Vám nějaký šikovný chlap odřeže víko a dno. Na jaro nasaďte papriky, pak zatlačte do půdy to, co zbylo z kanystru, zatlačte to do hloubky, tak 2 - 3 centimetry. Ten kanystr by měl být vysoký aspoň 15 - 20 centimetrů. Pak si kupte lisované kokosové vlákno. Jsou to takové balíčky. Ty se namočí do vody, hodně to nabyde. Ke každé paprice dejte hromadu toho mokrého vlákna, aby byl pokrytý celý vnitřek. Samozřejmě je třeba dát vrstvu, aspoň 5 i 10 centimetrů. Teď mě napadlo, jestli máte přísun pilin, určitě by to šlo taky. Pak nemusíte okolo papriky okopávat, púda tak nevysychá a zaléváte jenom k paprice. Navíc na papriku tak nefouká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 14.3.2010 21:59

Kroužky z 5l knystrů používám taky.Ale z úplně jiného důvodu.Jako ochranu před krtonožkou.Je to jediný možný způsob jak ochránit rostlinu (papriku, rajče) před podežráním.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.15 (?), 21.3.2010 14:08

Všude na zahradě i ve skleníku, který není vybetonován, má také krtonožku. Prosím popište jak vysoké kroužky děláte a jak hluboko je zapouštíte do země? Budu vděčna za každou praktickou radu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 10.7.2009 16:39
Já nekypřím, používám černou geotextilii nebo posečenou trávu. Na snímku jsou papriky prodávané v Lídlovi jako Červená kapie původem z Turecka. Před třemi lety jsem je koupil, snědl, semínka usušil a již druhým rokem je sadím, a ony skvěle klíčí a rostou a rostou.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 10.7.2009 22:54

Samozřejmě i netkaná textilie je řešení. Letos ji pod papriky zkouším poprvé a protože s tímto způsobem zkušenosti nemám, poradila jsem metodu, kterou jsem předtím několik let používala. Papriky mám venku a tak nějak se ty holky ne a ne rozběhnout. Je chladno, takže se asi nemůžu divit. Snad to doženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 11.7.2009 17:02

Papriky se nekypří, mají mělké kořeny a tudíž by došlo k jejich poškození, rostlina by dávala energii do růstu nových kořenů a ne nadzemní části.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.253 (?), 11.7.2009 23:03

Ano Láda má pravdu papriky pěstuji asi 20let a to ve skleníku za sezonu jsem je třikrát neli více okopávala avždy musela dávat pozor na kořínky, posledních 5 let vysazuji pod černou folii nic lepšího snad ani neexistuje za celou sezonu nic nedělám jen přihnojím a zalévám i v horkých dnech co 2den a to tak že jsme uřízli vrch plastové láhve asi 15-20cm a do hrdla se strčí kolík asi 10cm, který musí být na konci šikmo seříznutý strčí se do země nalije se voda, která teče přímo k paprice.Papriky už sklízíme od 20června.Folii na podzim vyperu schovám a na jaře jedu dál mám pořád tu jednu.Zdraví Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 221.156 (?), 2.3.2010 19:02

Prosím vás, a čím prihnojujete papriky? Môžem dať napr. kravský hnoj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika