Papriky



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?)
19.3.2009 12:30

Vážení přátelé, Vy zde házíte názvy odrůd.I já jsem podobně kupoval semena. Pokud nepotřebujete F1 papriky, kupte si plody paprik, ochutnejte. Pokud Vám budou chutnat, vyberte semena a zasejte. Ovšem do teplé země nad 20 C.Plody by měly být dobře vyzrálé.Teplota nad 20c je velmi důležitá pro vzcházení semen!!!Proto vysít semena do foliovníku v tomto období je nesmysl.Semena vysejte do truhlíku a po vzejití sadbu rozsazujete.Do pařeniště vysazujte až silné sazenice.V období po mrazech v půli dubna.Zbytečně kupujete semena neznámých odrůd. možná Vám po sklizni nebudou ani chutnat.Volte opačný postup.Nekupujte drahá semena. Ušetřené prostředky můžete účelněji použít...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 149.227 (?), 14.3.2009 10:57

Prosim vás o radu už sem dvakrat po dvou týdnech zasel pariky ale ani jednou neviklíčili. Teď sem kopil nová semena ale nevím zda už není pozdě. Co říkáte mám je ještě zasít stihnou to ještě dohnat abi bila nějaká úroda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 14.3.2009 11:24

Namoč je na den do teplé vody, potom buď zasaď nebo jestě lépe dej do buničité vaty, namoč a zabal do igelitu. Dej na teplo, tak si 30 st., jakmile udělají klíček, tak je normálně zasaď.  Pokud je zasadíš po tom namočení,  tak je nesázej moc hluboko, měl bys je trochu vidět, opět zakrýt igelitem a udržovat v teple a vlhku. Ještě to stihneš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.164 (?), 14.3.2009 11:50

Dobrý den,

na papriky je už sice dost pozdě, ale já před 5 dny taky vysévala poslední odrůdy, které mi došly opožděně. Dáte li pak sazenice do skleníku, foliáku nebo na chráněné stanoviště nevidím v tom problém... Jinak jediná odrůda paprik, která mi letos mizerně klíčila byla tuzemská Vlasta.

Proč Vám semínka nevyklíčili? To může být špatnou kvalitou semen nebo postupem při výsevu... Nepíšete do čeho vyséváte...

Já používám plastové mini skleníky s větráním, dostupné v zahradnictví nebo hypermarketech a kombinuji substrát pro výsev s perlitem, nahoře pak mám cca centimetr samotného perlitu... Než začnu dávat semínka na perlit, dostatečnou dávkou vody porosím rozprašovačem a po rozložení semen totéž opakuji. Rosím pak mírně 3-4 krát denně. Dle odrůdy většinou po 5-6 dnech jsou krásně naklíčená a poté opatrně zastrčím hlouběji a navrch přidám trošku substrátu, denně rosím 3-4 krát mírně. Mám krom Vlasty 24 druhů paprik a prospívají dobře. Nejrychleji mi vzcházely zahraniční druhy paprik, mám semena i 1ks za 45,-kč a nestalo se, že by nějaké semínko nevzešlo... U zahraničních druhů mi vzešly všechna semena, u českých to bylo cca 80 procent z 8 druhů, Vlastu nepočítám... ale to je haléřová či korunová záležitost na kus u tuzemských semen, tak mi to až tak nevadí...

Nejsem profesionál, ale zahradník amatér-nadšenec 

Mnoho úspěchů při pěstování, Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 16.3.2009 16:23

Dobrý deň prajem ja si zeminu na pestovanie sadby pripravujem už v jeseni(podzim) na luke poberiem zeminu z krtincov (čo vyryli krtkovia) v tejto zemine si vypestujem každý rok sadenice paprík a rajčin.Zeminu dávam do vaničiek z poystyrénu (žlté z balíčkovaného mäsa) zalejem ju horúcou vodou vysejem semienka a zasypem tenkou vrstvou zeminy a vložím do igelitu behom týždňa sú semienka vyklíčené potom igelit odložím a keď majú rastlinky prvé dva lístky tak ich presádzam do sadbovačov.
Ján

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 40.172 (?), 19.3.2009 12:30

Vážení přátelé, Vy zde házíte názvy odrůd.I já jsem podobně kupoval semena. Pokud nepotřebujete F1 papriky, kupte si plody paprik, ochutnejte. Pokud Vám budou chutnat, vyberte semena a zasejte. Ovšem do teplé země nad 20 C.Plody by měly být dobře vyzrálé.Teplota nad 20c je velmi důležitá pro vzcházení semen!!!Proto vysít semena do foliovníku v tomto období je nesmysl.Semena vysejte do truhlíku a po vzejití sadbu rozsazujete.Do pařeniště vysazujte až silné sazenice.V období po mrazech v půli dubna.Zbytečně kupujete semena neznámých odrůd. možná Vám po sklizni nebudou ani chutnat.Volte opačný postup.Nekupujte drahá semena. Ušetřené prostředky můžete účelněji použít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.19 (?), 22.3.2009 22:15
Otázka je, kolik z těch koupených plodů je hybridních a co z toho následně bude.U paprik jsou sice výsledky přesevů lepší, ale i tak.Pokud se jedná o odrůdové papriky pak souhlas tam to není problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika