Paprika - sviluška?



host - 67.226 (?)
6.7.2009 21:27

...svilušku pouhým okem nejspíš neuvidíte. Tady se vám nabízí prohlédnout si především spodní stranu listu lupou, já mám nejraději tu hodinářskou.
Sviluška je malý "pavouček", nejčastěji bílý až žlutý či oranžový s dvěma tmavými tečkami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 5.7.2009 16:20, zobrazeno: 10615x

ve skleníku se na okurce objevila v počátku sviluška chmelová, na zdejší doporučení jsem hledal hledal až jsem jí tam skutečně našel :)

tohle je fotka listu papriky, myslím že tam sviluška je též

je tam cosi miniaturního, rozhodně to myslím nejsou mšice, té svilušce prý paprika velmi chutná!

paprika
paprika
zoom
zoom
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.26 (?), 6.7.2009 12:40

Na svilušku na tykvovité Omite, Nissorun, okurka papriky navíc Talstar, Vertimec. Vertimec je navíc i na rajčata. Našla jsem na internetu po zadání hesla sviluška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 6.7.2009 16:46

děkuji, to já vím co na to :)

já potřebuji radu zda tam sviluška opravdu je, pořádně to nevidím, nemám s ní zkušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 6.7.2009 21:27

...svilušku pouhým okem nejspíš neuvidíte. Tady se vám nabízí prohlédnout si především spodní stranu listu lupou, já mám nejraději tu hodinářskou.
Sviluška je malý "pavouček", nejčastěji bílý až žlutý či oranžový s dvěma tmavými tečkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 7.7.2009 6:45

Podle druhé fotografie je to na 90% sviluška chmelová. Vzhledem k rozsahu napadení je nutné ošetření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.82 (?), 14.7.2009 18:58

Zdravím všechny pěstitele. Mám ve skleníku okurky a papriky. Hned jak se mi objevila sviluška na okurkách, přelezla i na papriky. Mám krásné silné rostliny, které pěstuji v bedýnkách, ale najednou začaly flekatět listy a s lupou jsem zjistila, že mají na listech svilušku. Papriky pěstuji takto již mnoho let a stejně vypadaly i v loni, ale až v říjnu. Díky za radu.

PS: Letos jsme vyměnily sklo za makrolon a je to ve všech směrech lepší. Ve skleníku je vlhčejší vzduch a hlavně sluníčko nepálí rostlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika