Paprika Rodrigo



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
8.10.2016 17:19

Pěkný macek. Více informací by nebylo?

                        Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 8.10.2016 16:13, zobrazeno: 97282x

Paprika má 40 dkg.




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 8.10.2016 17:19

Pěkný macek. Více informací by nebylo?

                        Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 8.10.2016 18:46

Nejsem zahradník, ale je to můj velký koníček. Pěstuji 6 druhů paprik ve skleníku a foliaku v nadm.výšce 285 m.n.m. Letos byla lepší uroda ve foliaku, napište co by Vás zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 10.10.2016 8:46

Cokoliv co se týká konkrétně odrůdy Rodrigo. 

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 10.10.2016 17:04

Semena kupují přes internetový obchod AEV-VS, který je v Praze. Na jaře 14 dní před výsadbou namíchám v kýblí jeden díl celeritu, jeden díl superfosfátu a jeden díl síranu draselného (né draselnou sůl, obsahuje chlor). A mírně a zapravím hráběma do půdy a zalevám. Při výsavbě dám pod každou sazenici jednu polévkovou zarovnanou lžíci kravského hnoje granulovaného. Až jsou sazenice vysoké asi 30 cm, rozhodím mírně na půdu ledek vapenatý a mírně zapravím do půdy. Po 3 týdnech začnu zalevát krystalonem plod - květ. Jedna odměrka na 10 litrů vody. Jedenkrát týdně, občas vynechám krystalon. Pleti tak 5-6x za sezonu a hlavně zalévat. Papriky jsou obsypané, že některé se vyvrací, dávám oporu. Pěstuju podobné papriky Rubika, Salamon solario. Papriky mi dorůstají asi 18-32 dkg. Vloni měla 36 dkg. Letos byla asi vyjímka. Zadejte na netu paprika Rodrigo a uvidíte (snad na jaře).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 12.10.2016 12:30

Moc pěkně popsáno. Asi si z toho něco vyberu i když pěstuji papriky volně na záhonu, mulčované černou tkanou folií (foliový kryt, nízký tunel jen tak někdy v květnu). Zajímaly by mne ještě nějaké termíny- setí, přesazování, výsadba, první sklizeň, atd.

Rozumím tomu dobře, že kupujete semena od AEV-VS, a vyzvedáváte si je na nějaké prodejně v Praze? Nebo platíte také poštovně?

Předem děkuji.

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 14.10.2016 21:16

Začínám okolo15.února. Den před výsevem namočím semena na 15 hodin do malé sklenice s vodou, občas promíchám aby semena klesla ke dnu. Kompost přeseji přes síto oka 5x5 milimentrů a přídám žlutý jemný písek asi 5 litrů přesezeného kompostu + hrst písku. Propařím ve strarém pekáčí, já to dělám na dvou plotýnkovém vařiči v garáži. Špachtlou občas promíchám 7-10 minut. Nechám vychladnout, hrubý kompost mám nachystaný na podzim kvůli mrazu a sněhu, který mám přesetý přes síto 1x1cm. Používám kelímky od Ramy nebo Perly do kterých udělám 4 dírky na odtok vody. Kelímky naplním kompostem a mírně přitlačím. Vodu ze semen sleji a vysypu semena do utěrky, mírně dlaní zmáčknu, s mokrýma semenama se špatně sází. Pak na husto pokládám semena od sebe asi 1x1 cm a zasypu kompostem vrstvou 5-7 milimetrů. Mírně přitlačím. Nezálevám, jen rosím rozprašovačem. Pod misku od truhlíku naskládám kelímky, přikryji bublinkovou folií a dám na radiátor. Denně mírně rosím. Do 14 dní by měly začít vyrůstat sazeničky. Když začínají vyrůstat, dám podnos s kelímkama na parapetní okno. Když mají 2 základní lístky a výšku 5-6 cm, přesazuju kelímky od jogurtu, které mají taky dírky. Sázím po 2 nebo po 1, zálaží jak chcete. Lístky by měly vyčnívat 2 cm od půdy v kelímku. Kelímky naskládám do misky od truhlíků a dám na jížní okno. Já je mívám na chodbě, kde se netopí, v teple by se vytahovaly. Po 15-20 tém květnu vysazuji přímo na záhon a sleduju dlouhodobou předpověovď počasí kvůli mrazům (ve skleníku sazím dříve). První řádek sázím 40 cm od sebe. Mezi prvním řádkem a druhým je 45 cm. Ve druhém řádku sazím do mezer, které jsou v prvím řádku. Letos se mi osvědčily venkovní Nova, Montana, Anka a velice raná balkonovka, která je nízká a bohatě obsypaná. Černá tkaná textílie je velmi dobrá. Kryty bych použival jen na noc nebo kdyby bylo chladné počasí. Já nepoužívám ani jedno, ani druhé. Já jsem ze střední Moravy a nechávám si semena posílat na dobírku, ale existuje levnější varianta platby převodem na učet. Dal jsem vám maximální odpověď, kdyby jste chtěl ještě něco konkrétního, napište rád vám odpovím. Předkládám vzorek, v takových sačcích zasílají semena.

Papriky sklízím dle počasí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.171 (?), 16.10.2016 10:18

Dobrý den. Paprika Rodrigo bohužel v nabídce AEV-Vs není a ani jinde jsem ji nenašel i když paprik tam mají habaděj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 19.10.2016 9:57

Ještě jednou díky za perfektní popis. Já mám omezený prostor pro pěstování sazenic a tak na výsev papriky se dostane o měsíc později, až tak někdy kolem 15. března. U mne mají přednost rajčata a proto papriky až po nich. Dřív jsem vyséval papriky už v lednu, na okně mně zabíraly místo a efekt oproti březnovému výsevu nebyl větší.  Pochopitelně za ta léta co pěstuji rajčata a papriky mám už svůj systém pěstování sazenic a asi na něm nebudu nic měnit. Ale přesto ve Vašem popisu nacházím některé nové zajímavé informace jak při pěstování paprik na zahradě postupovat a něco si z toho jistě přiberu. Díky

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 20.10.2016 16:54

Mám to přesně obráceně, než pan Vladimír.Naší prioritou jsou papriky(souhlasím s názorem, že to jsou vlastně takové princezničky) a rajčata je skoro plevelná rostlina, která prakticky roste sama.Jasně - tyčková rajčata se musí vyvazovat a vyštipovat, aby z toho nebyla džungle, ale to k nim patří a počítám to jako běžnou péči o rajčata.Paprik jsme letos pěstovali mírně přes 60 sazenic, rajčat jen asi 35 ks.Docela to bylo akorát na jídlo + výrobu kečupu, zavařené rajčatové šťávy a asi 6kg zavařeného leča.Tak takhle to letos bylo u nás J a Olí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika