Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Začínám okolo15.února. Den před výsevem namočím semena na 15 hodin do malé sklenice s vodou, občas promíchám aby semena klesla ke dnu. Kompost přeseji přes síto oka 5x5 milimentrů a přídám žlutý jemný písek asi 5 litrů přesezeného kompostu + hrst písku. Propařím ve strarém pekáčí, já to dělám na dvou plotýnkovém vařiči v garáži. Špachtlou občas promíchám 7-10 minut. Nechám vychladnout, hrubý kompost mám nachystaný na podzim kvůli mrazu a sněhu, který mám přesetý přes síto 1x1cm. Používám kelímky od Ramy nebo Perly do kterých udělám 4 dírky na odtok vody. Kelímky naplním kompostem a mírně přitlačím. Vodu ze semen sleji a vysypu semena do utěrky, mírně dlaní zmáčknu, s mokrýma semenama se špatně sází. Pak na husto pokládám semena od sebe asi 1x1 cm a zasypu kompostem vrstvou 5-7 milimetrů. Mírně přitlačím. Nezálevám, jen rosím rozprašovačem. Pod misku od truhlíku naskládám kelímky, přikryji bublinkovou folií a dám na radiátor. Denně mírně rosím. Do 14 dní by měly začít vyrůstat sazeničky. Když začínají vyrůstat, dám podnos s kelímkama na parapetní okno. Když mají 2 základní lístky a výšku 5-6 cm, přesazuju kelímky od jogurtu, které mají taky dírky. Sázím po 2 nebo po 1, zálaží jak chcete. Lístky by měly vyčnívat 2 cm od půdy v kelímku. Kelímky naskládám do misky od truhlíků a dám na jížní okno. Já je mívám na chodbě, kde se netopí, v teple by se vytahovaly. Po 15-20 tém květnu vysazuji přímo na záhon a sleduju dlouhodobou předpověovď počasí kvůli mrazům (ve skleníku sazím dříve). První řádek sázím 40 cm od sebe. Mezi prvním řádkem a druhým je 45 cm. Ve druhém řádku sazím do mezer, které jsou v prvím řádku. Letos se mi osvědčily venkovní Nova, Montana, Anka a velice raná balkonovka, která je nízká a bohatě obsypaná. Černá tkaná textílie je velmi dobrá. Kryty bych použival jen na noc nebo kdyby bylo chladné počasí. Já nepoužívám ani jedno, ani druhé. Já jsem ze střední Moravy a nechávám si semena posílat na dobírku, ale existuje levnější varianta platby převodem na učet. Dal jsem vám maximální odpověď, kdyby jste chtěl ještě něco konkrétního, napište rád vám odpovím. Předkládám vzorek, v takových sačcích zasílají semena.

Papriky sklízím dle počasí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika