Okurky - nemoci nebo chladno?



Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 136.70 (?)
26.5.2010 22:47

Já obvykle kombinuji. Do dvou řádků dám předpěstované a do dvou dám co 10 cm výsev po dvou semínkách. Když vylezou ze země, tak případné díry doplním přesazením některé vzrostlejší do "díry", nebo rychle dokopím na trhu. Pestuji na černé fólii, zalévání mám pod fólií děrkovanou hadicí v jarku a zásadně je vyvazuji na natahané špagáty. Nemůžu si stěžovat na úrodu. Se sazením v červnu si nedělám žádný problém. Sousedi mají plíseň a mé okurky jsou krásně zelené. Nebývají tak napadané plísní a rodí ještě koncem srpna. Jenom to vyvazování je pracné. Ale pak výsledek stojí za to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 105.22 (?), 25.5.2010 23:04

Ještě dodám, že mi dnes paní, která prodává na trhu přísady řekla, že je to nemoc těch okurek, že jsme měli všichni včas okurky postříkat. Tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 26.5.2010 10:17
Dobrý den. No, nevím, stříkat okurky, které ještě ani nevzešly nebo ve stadiu děložních listů... Nejsem zásadní odpůrce chemie na zahrádce, ale musí mít racionální jádro. O podobných radách si myslím své. Nemám patent na rozum, ale určité zkušenosti už ano. Letos je prostě zima a mokro. Z přímého výsevu na začátku května vzešly asi 3 okurky. Včera jsem zase zasela jeden řádek okurek na záhon, ale víceméně vyjde-nevyjde. Zbytek mi roste v sadbovačích. Letos to ani jinak nevidím. A co se týká postřiků, na slunce čekám jak na smilování, aby na rostlinách pár hodin zasýchaly. Rajčata mají nejvyšší čas a dvě papriky jsem už zlikvidovala s hnilobou stonků.Takže moje rada - zasaďte i do kelímků.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.146 (?), 26.5.2010 22:20

Ano mam skusenosti s vysievanim uhoriek do kelimkov, pouzivam male od jogurtov, poslednych asi 5 rokov uhorky predpestovavam v kelimkoch a vysadzam az pri priaznivom pocasi cize u nas vcera 25. 5. Vysievam do kupenej zeminy zmiesanej s obycajnou hlinou a trochou kompostu, do kelimku 2-3 semienka, klicia zakazdym bez problemov, dobre skusenosti mam s odrodou CHarlotte, dobre rodi a ma vybornu chut, prerastene plody pouzivame aj na salat. Vyhody takehoto pestovania su podla mna v tom, ze si pripravite presne mnozstvo ktore potrebujete na vysadenie, pripadne nejaku rezervu, pri nepriaznivom pocasi ich ulozite do tepla a sucha a vysadite az vtedy ked je to bezpecne, pri vysadzani pouzijete lubovolny spon vzdialenost sadenic jednu od druhej a vsetky vam pekne rastu a este mate naskok predpestovanych sadenic uhoriek. Ak sejete semienka rovno do zeme nikdy nemate zaruku ze vam to aj vyrastie co sa zvlast vyrasne prejavilo v tomto majovom abnormalnom pocasi. Kazdemu odporucam aby si aspon cast uhoriek predpestoval do nejakych ci uz kelimkov alebo sadbovacou a sam uvidi vyhody tohto sposobu pestovania.

Vsetkych pestovatelov zdravi   

Afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 136.70 (?), 26.5.2010 22:47

Já obvykle kombinuji. Do dvou řádků dám předpěstované a do dvou dám co 10 cm výsev po dvou semínkách. Když vylezou ze země, tak případné díry doplním přesazením některé vzrostlejší do "díry", nebo rychle dokopím na trhu. Pestuji na černé fólii, zalévání mám pod fólií děrkovanou hadicí v jarku a zásadně je vyvazuji na natahané špagáty. Nemůžu si stěžovat na úrodu. Se sazením v červnu si nedělám žádný problém. Sousedi mají plíseň a mé okurky jsou krásně zelené. Nebývají tak napadané plísní a rodí ještě koncem srpna. Jenom to vyvazování je pracné. Ale pak výsledek stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ontario - (2) - 186.105 (?), 27.5.2010 11:35

Dobrý den, domnívám se že pod letošní problémy se podepsala islandská sopka a její spád popílku pomocí deště na začátku tohoto deštivého období.Jsem ze západního Slovenska, kde teploty jsou podstatně vyšší a okurky měly již 2 pravé listy a nyní většina je uschlá jako tabák, rovněž na listech viniče jsou patrné stopy popálení, na cibuli apod.Jestliže se jedná po popílek, tak ten určitě je s přídavkem sirných sloučenin a proto toto popálení.  Je to můj názor na situaci-podpoří mě někdo ? Podsel jsem znovu-měl jsem zásobu rezervního osiva, ale vím, že mnozí osivo marně schánějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.5.2010 11:48

Chladno, mokro a málo slunce - to jsou hlavní příčiny. Kdo nebo co to způsobuje je otázka druhá, možná je samozřejmě i Vaše varianta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roman.h - (24) - 6.16 (?), 30.6.2012 21:35

Přidal bych se do této diskuze, zda mi někdo poradí o jakou nemoc případně nedostatek prvku se jedná.Zatím je to na jedné sazenici.

okurka
okurka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.91 (?), 30.6.2012 21:50

Ano, s největší pravděpodoností jde o nedostatek hořčíku. Pokud by jste jej chtěl doplnit (není to tak zlé), tak dobrým a běžným hnojivem je kieserit (MgSO4, rozpustné ve vodě). Rozpuzstil bych trochu ve větším sudu a nějaký čas tím zaléval. Pokud by jste si nebyl jistý, dejte vědět a časem bych to dohledal.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
roman.h - (24) - 6.16 (?), 1.7.2012 7:33

Díky za reakci, hned to jdu udělat, něco s hořčíkem doma najdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika