Okurky nakládačky



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?)
8.7.2013 19:13

Alebo Infinitom, ten ma OL 1 den. surprise

Ale najako mi to hlava neberie, to ako jeden den rano postriekam, a na druhy si mozem pokojne dat na ranajky uhorku? indecision

Inak zltnu niektore plodiky a mne, a to mam vylucne partenokarpicke odrody, tak opelenim to asi nebude...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?), 8.7.2013 17:29, zobrazeno: 18974x

Moje okurky krásně rostly, ale teď začíná na spodních listech-už! plíseň.I Malá okurčata žloutnou.Stříkám Kuprikolem, zalévám a hnojím Krystalonem.Co dělám špatně a proč malé plůdky žloutnou?Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 17:55

Je to určitě plíseň? Nevím jak velké máte okurky-rostliny, ale žloutnutí malých plodů nejspíše znamená to že nejsou opyleny. V době květu mohlo pršet nebo naopak být velké horko, to vše působí na rostliny negativně. Okurky máme na síti a spodní listy hodně žlounou, na plíseň bych to však u nás netipoval, spíše na výkyvy počasí. Ošetřete spíše Ridomilem nebo něčím podobným, tyto přípravky mívají na okurky ochranou lhůtu jen tři dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 8.7.2013 19:13

Alebo Infinitom, ten ma OL 1 den. surprise

Ale najako mi to hlava neberie, to ako jeden den rano postriekam, a na druhy si mozem pokojne dat na ranajky uhorku? indecision

Inak zltnu niektore plodiky a mne, a to mam vylucne partenokarpicke odrody, tak opelenim to asi nebude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 8.7.2013 20:03

Já si také myslím, že na plíseň je ještě brzo. A plíseň napadá víceméně hned všechny listy, snad kromě vrcholů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 8.7.2013 20:16

Ještě k tomu Infinitu. Předevčírem jsem stříkal Infinitem rajčata a včera se táhnul zahradou takový divný smrad, že jsem si myslel, že sousedi zase pálí v kamnech plasty a pneumatiky, jak je zvykem. Ale to to Infinito. Dnes jsem rajčata očuchával, a nicwink. Ty ochranné lhůty někdo musel ověřit, tak bych se nebál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 8.7.2013 23:32

Viete ale aj tak je to premna zvlastne, rastlinu to ochrani aj 10 dni, to znamena ze tie chemikalie sa na rastline drzia, ale mne to neskodi hned na druhy den...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 8.7.2013 23:40

Inak na plesen nie je podla mna vôbec brzo, prve prinazky som uz spozoroval aj na jednom mojom poraste ktory je hustejsi, na susednych je uz napadnutych aj 30 percent.

Napr. polia zemiakov ktore neboli osetrovane su akoby spalene plamenometom (a to je prosim pekne 8.7.!, kde su tie casy ked zemiakova vnat bola ziva/zelena este v jeseni?) Ale to je plesen zemiakova, presny rozdiel medzi uhorkovou a zemiakovov ani neviem aky je, myslim ci na rozvoj potrebuju podobne teploty a podobnu dobu ovlhcenia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 20:31

Obírali jsme dnes navečer nakladačky a i já pozoroval velký propad malinkých plodů. Minulý týden se zavařovalo o dušu a dnes tam bylo jen pár plodů. Každopádně to dávám za vinu tomu počasí, pozalíval jsem více, přihnojil a nyní při tom menším ochlazení by to mohlo znovu nastartovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4483) - 38.136 (?), 8.7.2013 22:46

Jo, jo. Mně ještě ani nekvetou. Sel jsem je dvakrát. Ale vy jste je asi předpěstovával pod fólií. Jinak bych si typnul, že fotka byla pořízena na slunných svazích Černobylulaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 23:15

Vloni poprvé jsem vysel do tunelu z bílé netkané a velmi se to osvědčilo, zvláště letos. Lilky čučely ale okurkám se vysloveně dařilo, odkrýval jsem až doslova nazvedávaly textilku. Výsev přímo někdy okolo Marka (předpěstování sadby se v tomto případě moc neosvědčilo), na zemi černá PE folie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika