Okurky a tykvovité 2013 - sklizeň



kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?)
5.8.2013 10:39

mám je už poněkolikáté, ale dřív sem je nemívala samostatně, ale dosívala sem s nimi prázdná místa po nevzešlých koupených nakladačkám, jelikož sem je pak pochopitelně nepoznala, tak sem je zavařovala s ostatními, jsou trošku větší než nakladačky, ae tvarově jim odpovídají.Proti plísni sem je netestovala prozatím, protože bylo vše dohromady, tak po zavaření a dostatečném nakrmení okurkami sem vše zlikvidovala dohromady, bylo vše propletené.Letos, poprvé sou zvlá´š´t.Tak uvidím.Semena mívám od tatínka mé kolegyně, ten jiné okurky nepěstuje jen tyto, zavařuje,dělá saláty a porost vydrží prý až do října.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 4.8.2013 14:15, zobrazeno: 17941x

pár fotek

Hokaido
Hokaido
Goliáš
Goliáš
Okurky Linda a Obelix
Okurky Linda a Obelix
Okurky ukrajinské,ještě neúplně zralé
Okurky ukrajinské,ještě neúplně zralé
patizon Disco
patizon Disco
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.8.2013 14:40

také vložím pár fotek, např.indická okurka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 4.8.2013 14:48

Já mám zatím jenom cukety

One ball
One ball
Jigonal
Jigonal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 15:16

One Ball je skvělá odrůda, dále mám ještě zelenou (nějaké Tondo Di Napoli nebo tak nějak) ale ta se mi moc nee, z dalších pak Hokkaido a Delician, ty jsou zatím bez plodů.

One Ball
One Ball
Tondo di .... něco.
Tondo di .... něco.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.19 (?), 27.9.2013 16:52

Goliáš 26kg, kocour Filip 6,60kg, Goliáš 13kg. Alex.

dýně Goliáš
dýně Goliáš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.143 (?), 4.8.2013 15:56

Co jsou zač ty ukrajinské okurky? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 4.8.2013 19:37

Já jsem měl letos tři záhony nakládaček, salátovky žádné. Do 15.7. jsem si zavařil 40 omniovek, potom jsem jel na krátkou dovolenou a okurky jsem nechal napospas suchému počasí. Potom jsem jeden záhon vykopal a okopal (takovou motykou, která spíše připomíná krumpáč) další dva živoří bez kapky vody, Jakmile něco z nebe spadne tak je vykopu a zaseji svazenku pro čmeláky a na zelené hnojemí. Příští rok tam budou rajčata.

             Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 5.8.2013 9:37

okurky ukrajinské, v podstatě nejsou zas nějak odlišné, listy,květy i plody v mladém věku jsou tvarem jako větší nakladačky, poněkud žlutější, až sou zralé, mají rezavě skvrnitou barvu.Často i nepravidelný tvar.Konzumují se narozdíl normál okurek i v této úplné zralosti.Nejsou tak plodné, jak F1,to je jasné, ale jsou odolné plísni a měly by vydržet až do října.Až mi úplně uzrají, dám foto...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.8.2013 10:05

A ty ukrajinské... to jsou nakladačky nebo salátovky? Máte je poprvé nebo už jsou ozkoušené (odolnost proti plísni)? Jakou mají chut? smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 5.8.2013 10:39

mám je už poněkolikáté, ale dřív sem je nemívala samostatně, ale dosívala sem s nimi prázdná místa po nevzešlých koupených nakladačkám, jelikož sem je pak pochopitelně nepoznala, tak sem je zavařovala s ostatními, jsou trošku větší než nakladačky, ae tvarově jim odpovídají.Proti plísni sem je netestovala prozatím, protože bylo vše dohromady, tak po zavaření a dostatečném nakrmení okurkami sem vše zlikvidovala dohromady, bylo vše propletené.Letos, poprvé sou zvlá´š´t.Tak uvidím.Semena mívám od tatínka mé kolegyně, ten jiné okurky nepěstuje jen tyto, zavařuje,dělá saláty a porost vydrží prý až do října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika