Odrůda rajčete



host - 183.242 (?)
23.1.2011 9:42

No, já Šejky i jiné keříčkové odrůdy vyvazuji, sem tam něco vylomím, aby to nebylo úplně přehoustlé. Nám ale takový dojem (aspoň jsem to někde u Mikulova viděla-dávno tomu), že ve velkovýrobě vyvazování neřeší, ležely keříky na zemi, mezi tím chodili sběrači asi jako v okurkách, které nejsou pěstovány vertiko. Loňský rok byl ale super mokrý a tak plíseň chytlo kde co. U nás spíš byl problém u rajských a čehokoliv na zemi, že to načnul nějaký mrňavý slimejš, ty nám ostatně ke konci sezony řádili i ve skleníku na paprikách. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 22.1.2011 23:26

B.F.Tula jsem mel jeste mam a neni spatna, idealni do salatu, je to hodne stavnata az vodova odruda, proto je vhodna do salatu, co se tyce rajcat pod maso, mela by se vybirat tzv.italskeho typu, ja pestuji San Marzano, ovsem je to docela pozdni odruda a tak nemusi ve vsech oblastech snadno dozravat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 22.1.2011 23:49

Rajče Býčí srdce (od Sevaseed) jsme měli teď po dva roky, zklamalo mne. Možná jsem udělala někde chybu já, nevím jak rostlo u Mirka, rostliny byly takové nedomrlé, slaboučké, i když všechny okolo silné, plodilo málo, první chytlo plíseň. Koupila jsem semeno proto, že táta je pěstovával a ty neměly chybu. Do leča a pod maso bych asi zvolila jiné - dobré jsou keříčkové Šejky, Semo chválí Pavlínu (nepraská), vydrží dlouho, možná rajče beefseakového typu - ty jsou ale veliká na úkor počtu, na zavaření loupaná těžko. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 23.1.2011 0:40
Býčí srdce jsem měl poprvé a jeho "úrodnost" nebyla nijak zvlášť vysoká, pro Vaši potřebu bych asi volil něco z masitých oválných keříčkových, určitě ne Tornádo nebo jemu podobné, jak je zde již uvedeno, je hodně šťavnaté. San Marzano je moc pozdní a ideální na sušení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 23.1.2011 9:21

Padla tady řeč o Šejcích. Pěstuji je už dva roky, ale trochu si s nima nevím rady. Je to keříčková odrůda, která by se neměla vylamovat. Mně narostly bohaté keře, které se však pod tíhou plodů rozkládaly na zem. I když jsem je podložil černou textilií v loňském mokrém roce chytaly plíseň. Proto prosím o rady, zda některé výhony vylamovat, vyvazovat nebo jak na ně?    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 23.1.2011 9:42

No, já Šejky i jiné keříčkové odrůdy vyvazuji, sem tam něco vylomím, aby to nebylo úplně přehoustlé. Nám ale takový dojem (aspoň jsem to někde u Mikulova viděla-dávno tomu), že ve velkovýrobě vyvazování neřeší, ležely keříky na zemi, mezi tím chodili sběrači asi jako v okurkách, které nejsou pěstovány vertiko. Loňský rok byl ale super mokrý a tak plíseň chytlo kde co. U nás spíš byl problém u rajských a čehokoliv na zemi, že to načnul nějaký mrňavý slimejš, ty nám ostatně ke konci sezony řádili i ve skleníku na paprikách. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 23.1.2011 9:49

ja jsem tedy kerickove zcela zavrhl - plodily tedy opravdu enormne, ale pod tihou se to pak valelo poze mi, zaprselo a hned byly plody obalene od zeme, nektere chytly plisen - ne bramborovou, ale nejakou hnilobu an plodech - byla to odruda Denár, chutove mi chutnala, ale tyto starosti uz nechci zazit, takze z teto zkusenosti pestuji jen tyckove a jedna je polo indeterminantní, tu ze zacatku vystipuji, aby spodni vyhony nebyly u zeme a az od vysky pul metru vyhony jen volne svazuji gumou nebo starymi kousky z punčoch po babicce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 23.1.2011 11:57

Maminka mě pověřila, abych se zde pokusila vyzvědět, jak se menuje rajče, které má hruškovitý tvar a je hodně ''masaté''. Pokud někdo víte, uděláte radost jí i mně. Pročetla jsem diskuzi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 23.1.2011 12:15

Rajče tyčkové žluté Perun, červené Radana, jsou ale malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 23.1.2011 12:40

Mirku, děkuji, to je ono, jsou sice malá, ale do salátů skvělá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 23.1.2011 12:48
Koupíte je od Nohelů v každém supermarketu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika