Odrůda rajčete



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?) 
5.8.2011 23:53

Cuor di bue má v nabídce např. Seva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 166.45 (?), 6.8.2011 7:07

Ano, ale takto měl vypadat originál.      I.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 6.8.2011 7:37

To ano, ale skutečnost je mnohdy jiná. Podívejte se tady. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.222 (?), 12.1.2012 21:37

Odrůdu Cuor di Bue nabízí například také firma Vilmorin

Rajče polní Cuor di Bue (Býčí srdce)
Rajče polní Cuor di Bue (Býčí srdce)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.8 (?), 13.1.2012 9:37

Cuor di Bue jsem pěstoval byvše zlákán obrázkem na sáčku Sevy. Vypěstovaný výsledek neodpovídá snažení.  Kdys jsem pěstoval Býčí srdcata původem ze SSSR. Byla karmínově červená, chuť dobrá, plody, tak jak se stává u velkých rajčat, často na opačné straně stopky neuzavřená. V plodech Cuor di Bue se často uvnitř objevovala plíseň. Ustoupil jsem od pěstování velkých rajčat směrem k tradiční velikosti a k sladkým mini.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.27 (?), 13.1.2012 10:36

S Cuor di Bue mám podobnou zkušenost jako pan jirilan. Kdysi pěstovaná Býčí srdce byla chuťově výborná, velikostí vyrovnaná, v rostlině zdravá a silná. Tato Sevácká jsou i v rostlině mizerná, říkala jsem si, že chyba bude na mojí straně, ale s ostatními nemám problém. Pěstuji jen dostupná v brněnských semenářstvích a stačí. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.107 (?), 13.1.2012 11:12

Odrůdu Cuor di Bue jsme dali loni poprvé. Narostly krásné velké rajčata, avšak, nedozrala nam ani půlka. Plísen byla rychlejsi, i když jsme stříkali. Přišlo mi hrozně moučnaté. Na chut nebylo spatne, ale letos ho urcite nedame. Budeme se drzet Tornáda, Ildi, a zkusíme letos Ateron

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 13.1.2012 11:51

Rajčat tohoto typu je hodně odrůd, růžová, červená, žlutá, oranžová i bílá, pak jsou Volí srdce atd., jeho využití je hlavně na grilování a pečení, možná na protlak. Já vyřadil hodně odrůd s velkými plody ale Býčí srdce je jedno z mála které budu vysévat.

Býčí srdce růžové
Býčí srdce růžové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.103 (?), 13.1.2012 12:49

 cuor de bue od nohela plody pres 350g, omacka z toho primo genialni. jen to chce jeste vic casu a tepla nez je obvykle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.64 (?), 18.1.2012 17:28

Zkoušel jsem skoro všechny odrůdy co jsou na trhu. Dle mne je nejlepší co do doby trvanlivosti a výtěžnosti odrůda Tipo. Samozřejmě že se musí ošetřovat proti plísni. Já pěstiji na 3 výhony, krátím okolo 10.8.Zbírám do zámrazků. Tipo nepraská. Loni jsem zkoušel asi 7 ruských a běloruských odrůd ale ty končí s plodností začátkem září. Tipo má nevýhodu že je těžko k sehnání a je i dražší než třeba stopnické.  Dorůstá do výšky i 2 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika