Obří masitá rajčata



host - 165.12 (?)
10.9.2009 12:38

To opravdu není býčí srdce, vypadá to na World of records, ale podobných je několik odrůd, všechny toto obří jsou dost náchylné na plíšně je nutné od mládí preventivně stříkat jinak nakazí všechny okolo.Irena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 106.138 (?), 16.7.2009 11:37

Vloni jsem v Chorvatsku koupila semena "Zagrebske rane" a protože jsem byla zvědavá jaká budou, hned jsem jich pár zasela do kelímků (koncem června). Rychle rostly, takže jsem je brzy mohla dát ven na záhon. Do zimy mi sice nezčervenaly ale byly obrovské a když mi doma dočervenaly měly mnohem lepší chuť než ty naše když je na podzim dám domů dozrát. Letos je mám na záhoně též a velice rychle rostou i plodí i když díky počasí později červenají. Dokonce mi ani nezmrzly koncem května jako ty naše odrůdy. Takže si asi budu kupovat semena v zahraničí, protože poslední dobou s těmi od nás nejsem moc spokojená (např. semena okurky u nás prodávají prázdná (hluchá)a pak se divím, že mi nerostou a musím ta předražená semena kupovat znovu. Zdravím, Dáša.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.238 (?), 1.9.2009 11:36

Volské srdce mě zklamalo. Zdá se mi nedošlechtěné. Náchylné na plíseň. Pro silnou žebrovitost tvaru se rezudia postřiku musí vymývat kartáčem. Chuť nic moc. Obrázek na sáčku se semínky neodpovídá tvaru plodu.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 6.9.2009 11:05

Býčí - ne volské-srdce pěstuji několik let, tvar je asymetricky dolů špičatý, celý plod baňatý, fialově červený a vynikající! Žádná žebra.Podle Vaší fotky to není ono, pokud není rozdíl mezi býčí a volský, i když název je původně beef. Letos jsem byla zvláště zvědavá na kumata, byla opravdu velmi tmavá, ne hnědá, ale tmvě červeně až černá i na řezu.Chuť sladší, než ostatní s takovou karamelovou příchutí.Dozrály ale jen z počátku léta poměrně brzy, pak začaly asi hnít-plody se odtrhávaly od stopek, vypadaly jako přivázané ranečky a pak spadly, všechny.

Bílá rajčata byla nakonec velmi pěkně průsvitně světle žlutá, obrovská,bylo jich asi 5 na rostlině a moc dobrá/nemám ráda výrazné chutě/.Nejlíp letos dopadly osvědčené domácí odrůdy, ty americké dost praskaly.Rajčat jsme měli hodně, ale kromě těch našich už skončily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekH - (20) - 8.12 (?), 6.9.2009 15:26

Taktéž sem je letos pěstoval prvně a cocela to jde na kečup jsou výborná.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.115 (?), 6.9.2009 23:24

Je to dle sáčku Býčí srdce. Omlouvám se. Pomýlil mě jeden z výše psaných příspěvků. Moje rajčata Býčí srdce pěstovaná ze zakoupených original semínek jsou červená. Ne karmínová jako rajčata stejného názvu, která jsem pěstoval před 20 lety z ruského zdroje. Překvapuje mě, že jsou žebernatého tvaru. Ty co pěstuje pan Hahn mám také a mívají nejlepší chuť z mnou pěstovaných rajčat po dozrání ze zeleného stavu při utržení před prvními mrazíky. Škoda, že jsem nezachoval semínka karmínově zbarvených Býčích srdcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.191 (?), 9.9.2009 0:11
masita rajcata jsou dobre... ale neznam nazev ale jsou chutove sladka a malo seminek... a takova mekkci.. no ale jedna nevyhoda-- rychle podlehaji zkaze,., tak rychle snist nebo do kecupu.-...žanet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.136 (?), 5.12.2014 10:48

Býčí srdce bude zřejmě něco jiného než volské srdce. Má jiný tvar a sáčku se semeny z Anglie není beef ale ox.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.12 (?), 10.9.2009 12:38

To opravdu není býčí srdce, vypadá to na World of records, ale podobných je několik odrůd, všechny toto obří jsou dost náchylné na plíšně je nutné od mládí preventivně stříkat jinak nakazí všechny okolo.Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 45.106 (?), 17.1.2010 17:11

Pepo dělám to už čtvtým rokem a výsledky byli každý rok vynikající.Předpěstuji doma a v dubnu to dávám na světlo do foliovníku(na noc opět uklízím).Největší rajče mělo 870g.Prostě nádhera.A zalévám slepičákama a vylouhovanými kopřivami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 9.4.2013 18:09

tak já mám býčí srdce letos poprvé, a bude jen ve foliáku-předokládám, že tak ho nebudu muset stříkat... jinak zkušenost mám pouzes masitými rajčaty Brutus-výborné, poměrně rané rajčata ale náchylné na všemožné nemoci, loni byl tak dobrý rok na rajčata, plíseń tedy Brutus neměl, ale aby mi to náhodou nebylo líto chytli aspoň čerń rajčatovou... sice až přelom srpna a září, takže sme i cosi sklidili, naštěstí.Letos už je nebudu mít.Místo toho bude Býčí srdce, myslíte že v tom foliáči budou OK?Dám je tam ještě s odrůdou Yellow Gazi Ribbed, Albertovské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika