Nejranější rajčata?



Stránky: 1,  2   
host - 50.98 (?) 
16.8.2011 9:22, zobrazeno: 19204x
Nevím, jestli na to jdu se selským rozumem správně, ale napadlo mě, že když budu mít co nejranější rajčata, tím dřív je sklidím, a tím spíš se vyhnu plísni. Je má úvaha správná? A pokud ano, jakou odrůdu vybrat? Děkuji Petr
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.126 (?), 16.8.2011 10:24

Pěstoval jsem stupické ranné, začátkem května vysazeny do pytlů koncem června první plody, plíseň nikdy ale menší výnos než u jiných odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 16.8.2011 16:35
Z mých letošních zkušeností je ještě rannější Bejbino. Ve skleníku již sklízím plody ze sedmého vijanu a u Stupického ze čtvrtého. Jinak hodně ranná je ještě odrůda Minigold.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?), 17.8.2011 0:37

Letos jsem s rajčaty sice trochu zaspal nebo co, ale pravda je, že první zrály Bejbína, ale asi po týdnu začaly Tornáda, Black from Tula, White Tomessol. Green zebra byla ještě o 14 dní později.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.8.2011 7:31

... a taky Vám rostlina o to dříve ukončí vegetační období. Co nejrannější výsadba samozřejmě ano, samozřejmostí je také běžná výsadba dalších která následuje. První plody venku jsem začal sklízet v květnu ale rostlina je již měsíc v rajčatovém nebi, další rostliny ze skoré výsadby pomalu končí (vše v květináčích) a v plné plodnosti jsou nyní rajčata na záhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 17.8.2011 8:01

a jak jste na tom Mirku s plisni? vcera jsem vse prosel a zhodnotil plodnost, praskavost, nachylnost na plisen..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.8.2011 8:31
Byl jsem na zahradě v neděli a plíseň žádná, možná nějaké náznaky ale zaschlé, u baráku vůbec nic. Plíseň mám všude možně jen ne na rajčatech. Dnes pojedu na zahradu, v podnělí byla průtrž ale jinak je docela jasno a horko, k ránu jen 12°C. Plody nemají valnou chuť bo chybělo slunce, jsou hodně "vodnaté" a praskají (nejvíce ty tmavé odrůdy a větší protáhlé odrůdy tvaru paprik).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 17.8.2011 11:30

Jak uvádí autoři výše, je v tom více činitelů... odrůda, výsev, výsadba, poloha, zastřešení,...

Já jsem zasela v únoru kromě jiných odrůd velmi raný - Start a polopozdní - Orkádo, mám je od začátku května ve skleníku a nástup plodů ?...orkádo bylo o pár dnů dříve červené . Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.98 (?), 17.8.2011 12:43
Jen reakce na p. Mirka, BO? :D: D takže fajn, rada z ostravska, tím líp. Já jsem z O-Zábřehu. Ale zpět k rajčatům. My jsme letos měli odrůdu Start, ale vzhledem k jejich stavu to vydím max. na 14 dní a pak už z nich zůstane jen suchá nať a zčernalé plody. Pak máme ještě nějaké cherry, ale odrudu neznám, a ty se prozatím drží, i když i u nich jsem si už všiml postižených plodů. A teď ještě z dalšího soudku. Někde v diskuzi jsem se dočetl, že nějaká paní zapíchne k rajčeti kousek měděného drátu a plíseň se nedostaví. vidím to trochu skepticky. I kdyby to fungovalo, jíst rajče nadopované mědí se mi nechce. Stačí, jaké je tu ovzduší...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.8.2011 13:48

Rada není z ostravska bo su z Břeclavi, to moje žena chodila ve "štramplách", já v "punčocháčách". Byla u nás babi o víkendu (ta je od Beskyd, FM-FnO) a sazenice rajčat jí plíseň letos zdecimovala totálně, až na nějakou vyjímku nemá nic. Sazenice rajčat má ode mne, stejně jako nějaké salátovky (těm se tam daří lépe jak u nás) a papriky. Co se týče rajských, tak dle mne je úplně jedno jaká je to odrůda, když plíseň udeří tak nepomůže ani postřik svěcenou vodou. O nějaký drátek jsem se nikdy nepokoušel, letos jsem ošetřoval 3x Ridomil Gold MZ Pepite a do neděle plíseň na rajských nebyla, a to se divím protože se počasí předvádělo v "plné kráse".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika