Odrůda melounu do chladnější polohy



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
23.3.2013 14:40

kdysi jsem se domníval, že ne. Když se ovšem dodrží některá pravidla, jde to velmi dobře. Zejména je potřebné opylování. Pěstování ve skleníku může být i jediná možnost, jak se dobrat ke slušnému výsledku. Většina území naší země je pro melouny venku spíše nevhodná, takže je skleník ideální volba. Venku se to podaří většinou jen za ideálního léta, to bývá spíše vyjímečné. Loni jsem "dal" ve skleníku 2 metráky.

Je velice vhodné pro melouny zřídit zvláštní skleník, rostliny jsou velmi vzrůstné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2013 18:20

I u nadmořské výšky záleží kde se nachází, např. osázené svahy Pálavy jsou i ve výšce 300 m, a věřím že tady by se melounům dařilo, zvláště pokud se kopce sluncem rozhicují tak, že dokáží zatopit i přicházejícím mrakům.

Ovšem tady to má tu nevýhodu, že se zde nemohou pěstovat melouny jen tak volně, protože by se kutálely dolů do Pavlova nebo Klentnice. cool Dovedu si živě představit jak jedu Mikulovem směr Milovice a zleva po hlavní si to od Klentnice valí Crimson Swet laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 27.2.2013 18:50

Pro pana Mirka, když je reč o svazích. Může východní svah, který má převýšení 110 m vzhledem k výške mé zahrady a je vzdálen od mé zahrady 3 km zlepšit mikroklíma, resp. mírně zvyšovat teplotu vzduchu. Vycházim z toho, že Slunce se opíra o východní svah, svah je odlesněn, jsou tam louky a křoviny. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 27.2.2013 18:57

myslím tím svah, který je z mého pohledu na východě. Svah ma západní expozici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2013 19:19

Tady Vám nepomohu, u nás je nejvyšším kopcem železniční nadjezd a schody do hospody wink, doslova!  Moje zahrada je v naprosté rovině a musím konstatovat že i betonová protihluková stěna vybudovaná na železničním koridoru nad ní, se negativně podílí na místním mikroklimatu. Drží se tu větší vlhkost a stěna usměrňuje vítr jedním směrem, nejsou zde průměrné hodnoty, spíše extrémy, v zimě vítr umocňuje chlad. Nedokážu říci zda u Vás může dojcházet ke zvýšení teploty a zlepšení mikroklimatu, ani si na to netroufám,  vidím však u nás že i blbá betonová zeď to ovlivnit dokáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 238.238 (?), 27.2.2013 19:04

On je pěstuje na jihovýchodním svahu, má tam takovou terasu nebo spíš dolík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.149 (?), 27.2.2013 18:40

da se meloun roubovat na jakoukoliv tykev napr. na Goliáša, tekvicu big max??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 238.238 (?), 27.2.2013 19:13

Já s tímto přímo zkušenosti nemám, on to dělá na nějakou tu fíkolistou pokud vím, nebo už má možná něco speciálního. Říkal, že u naroubovaných jsou lepší výsledky. Já myslím, že určitě přiroste i k jiným druhům dýní než jen k těm co se prodávají jako podnožové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2013 19:29

Roubujte jen na osvědčené a k tomu určené podnože které umí s melounem "komunikovat" nejlépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Schrajerka - (26) - 32.67 (?), 22.3.2013 21:33

Dá se pěstovat meloun ve skleníku?? děkuji za odpovědi :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 23.3.2013 14:40

kdysi jsem se domníval, že ne. Když se ovšem dodrží některá pravidla, jde to velmi dobře. Zejména je potřebné opylování. Pěstování ve skleníku může být i jediná možnost, jak se dobrat ke slušnému výsledku. Většina území naší země je pro melouny venku spíše nevhodná, takže je skleník ideální volba. Venku se to podaří většinou jen za ideálního léta, to bývá spíše vyjímečné. Loni jsem "dal" ve skleníku 2 metráky.

Je velice vhodné pro melouny zřídit zvláštní skleník, rostliny jsou velmi vzrůstné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika