Nejchutnější rajčata



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?)
23.11.2011 16:27

Neměl bych kazit všeobecné nadšení těch, kteří ujíždějí na sušených rajčatech, ale mám trochu jiný názor. Ovlivněn diskusí jsem si koupil v hypermarketu vaničku "volně ložených" sušených rajčat. Po zemi původu jsem se nepídil. Vypadají jako ta na videu, podlouhlé dvě poloviny. Mezi nimi sem tam jakási bílá semínka, asi pinie. Jsou výborná, mají lehce česnekovou slanokyselou chuť, ňamka. Na rozdíl od těch ve skleničce, ta jsou jaksi nijaká. Když uvážím, že mi na Vysočině rajčata stěží dozrají, natož aby uschla a kdybych je sušil v sušičce, stejně to nebude ono a padne na to výplata. Rajče podobného typu uzraje jen na břeclavsku, možná v polabí a to ještě jen občas. Tedy to kilo, nebo dvě, která teoreticky můžem zkonzumovat za zimu si klidně koupím. Kvalita mě plně uspokojuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.11.2011 9:11

Pokud budete sušit rajčata při vysoké teplotě, což by se nad rozpáleným plechem mohlo stát, tak vám budou černat. Já si naopak myslím že 4 dny jsou super. O víkendu jsem sušil rajčata 2-3 dny v sušičce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 23.11.2011 9:47

...mal som na mysli susenie na slnku. Rajciny by boli na roste z dreva a podtym cierny plech. Plech by rozpalil vzduch, co by susil rajciny. Neverim, ze slnkom by doslo k scernaniu rajcin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 23.11.2011 11:47

Já si myslím, že každý z nás má jiné podmínky na sušení, Já jsem si například udělal sušárnu z takového dlouhého skleněného profilu U (copiůit 2,5 m dlouhý). Byla vysoká 2,7 m, bylo v ní 27 plachetek ze silonové sítě, každá o ploše cca 24 x 11 cm. Opravdu jsem v ní usušil jednu várku meruněk a jednu várku rajčat. Ale měl jsem problém v tom, že jsem to tam dal a za několik dní vytáhl. Pochopitelně kvalita zvláště u meruněk nic moc. Problém je v tom, že zahradu mám asi 3/4 hodiny MHD od bydliště a nechce se mně tam ráno jít rozložit sušené ovoce a večer je jít posbírat. Dřevěné části sušárny jsem rozřezal, copilit budu dále používat k rannému výsevu ředkviček.A tak jsem zůstal u   společné lodžie na schodišti (v paneláku typu B710).

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 23.11.2011 12:57

Myslím si, že každý z nás má jiné možnosti a podmínky pro sušení rajčat). Letos jsem sušil tři odrůdy- Šejk, Scatolone a San Marzano. Pokud jde o sušení, tak si myslím, že lepší rajčata na sušení než ta italská z okruhu San Marzano nejsou. Všechny rajčata jsem podélně půlil a dužninu prstem vyšťoural. Dužnina Šejka je vodnatější a výsledný produkt je horší. s dobou sušení jsem byl spokojený. Zkoušel jsem na zahradě sušárnu vyrobenou z copilitu (takový skleněný U profil dlouhý 2,7 m). Kapacita byla 25 plachetk o rozměru 22 x12 cm.Usušil jsem tam rajčata a meruňky tak, že jsem je tam jeden den dal a za několik dní je vydělal. Kvalita byla horší- mám zahradu cca 3/4 hodiny MHD od bytu a nechce se mně ráno jet rozložit ovoce a večer sklidit. Sušárna je již zrušena, dřevěné části pořezány a copilit budu nadále používat pro ranné výsevy ředkviček (nadále zůstanu u lodžie).Technicky lze jistě mé sušení na společné lodžii vylepšit, ale nevím jestli budu mít čas a jestli se mně bude chtít. Zatím mně to vyhovovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 23.11.2011 12:58

Podpis Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 23.11.2011 16:27

Neměl bych kazit všeobecné nadšení těch, kteří ujíždějí na sušených rajčatech, ale mám trochu jiný názor. Ovlivněn diskusí jsem si koupil v hypermarketu vaničku "volně ložených" sušených rajčat. Po zemi původu jsem se nepídil. Vypadají jako ta na videu, podlouhlé dvě poloviny. Mezi nimi sem tam jakási bílá semínka, asi pinie. Jsou výborná, mají lehce česnekovou slanokyselou chuť, ňamka. Na rozdíl od těch ve skleničce, ta jsou jaksi nijaká. Když uvážím, že mi na Vysočině rajčata stěží dozrají, natož aby uschla a kdybych je sušil v sušičce, stejně to nebude ono a padne na to výplata. Rajče podobného typu uzraje jen na břeclavsku, možná v polabí a to ještě jen občas. Tedy to kilo, nebo dvě, která teoreticky můžem zkonzumovat za zimu si klidně koupím. Kvalita mě plně uspokojuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 23.11.2011 16:45

Kupovaná jsou rovněž vynikající, s kaparou, v paprikovém oleji aj.. Hodně jsme pekli v létě dle tohoto postupu. I nyní se dá v různých akcích koupit např. odrůda ROMA (soudková) která je na pečení velmi vhodná. Ještě potřebuji ověřit nějaký postup na nakládání do oleje aby ta domácí byla tak vláčná jako ta kupovaná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 30.11.2011 14:17

taky mám nasušeno a uvažuju, jak to naložit.. Sušená rajčata v olejové lázni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 23.11.2011 23:00

Mám pocit, že jste nepochopil, že jste na diskuzních stránkách hobby zahrada. Opravdu jde plno věcí koupit a ještě v lepší kvalitě.Proč rybář chytá ryby, když si může koupit lososa?Proč turista leze na nějakou horu, když tam jede lanovka? A tak bych mihl pokračovat. Ale ten pocit... asi v supermarketu nekoupíte. Jak já nepochopím rybáře, tak vy možná nepochopíte mě. Mějte se.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 24.11.2011 6:45

Nerozumím podrážděné reakci. Nepochopil jste hlavní myšlenku příspěvku. A sice tu, že skutečná sušená rajčata u nás jednak nevyrostou, druhak se neusuší. Vždy to bude jen jako. To je prostě fakt. Nijak neubírám vaše nadšení a nemůžu vám přece zakázat sušit rajčata. Taky si doma lecos pěstuju, či uvařím nebo vyudím a je to lepší než v obchodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika