Nebezpečí mrazíků, sklidit rajčata?



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 87.109 (?)
6.10.2011 8:47

Já se rajčata (i ta zelená), chystám otrhat dnes, vzhledem k předpovědi počasí. Loni jsem zkoušela to, co píše kolega níže. Uřízla jsem stonek se zelenými rajčata a pověsila hlavou dolů. Stonky jsem ale neřezala u kořene, měly tak max 20 cm. Měla jsem to pověšené v obýváku a rajčata v pohodě dozrála.  Ale v obýváku je to poněkud nepraktické, že, takže teď jsem vyzkoušela dát zelená rajčata do silonového sáčku s jablkem a rajčata už začínají červenat. No a slyšela jsem o další možnosti a to je zelená rajčata dát do míst, kde není příliš světla (prostě kde není okno), třeba do předsíně nebo do spíže a také by měla dojít, to ale nemám vyzkoušené. Tereza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 43.222 (?), 5.10.2011 22:51, zobrazeno: 6974x

Letos mám rajčata prvně, s výsledkem nad veškerá očekávání. Se čtyřmi postřiky za sezónu.  Rostliny jsou stále při životě, listů pravda poskrovnu, ale plody dozrávají stále, některé jsou ještě zelené. V nejbližších dnech (nocích) hrozí mrazíky. Mám otrhat preventívně i ty nedozrálé? Pokud ano, co s nimi, kde uskladnit? Prý dozrají i doma. A je to vůbec normální, že jsme první rajčata obrali začátkem července a ze stejných rostlin jsme měli ještě včera lečo?  Region Ostravsko, 300m.n.m., rostliny v nádobách u jižní zdi i na záhoně, bez rozdílu.    Rosťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 6.10.2011 7:51

Je to normalne... rajciny su burina ak nedostanu chorobu a maju dobre podmienky rastu ze sa nestacime divit. Staci neotrhavat cez sezonu zalistky po dobu tyzdna a uz sa v nich nevyzname.

Niekde to tu pisali, ze mnohi odrezu rastliny od korena a zavesia dole plodmi niekde v garazi, ci zimnej zahrade, kde je aj svetlo. Zavesia dole hlavou a vraj stane sa, ze na vianoce maju domace rajciny. Asi chutovo to nebude ako cez sezonu, pretoze rajciny miluju svetlo a teplo, ale moze to byt fajn.

Skusal uz niekto vegetativne pestovat rajciny cez zimu? Stacilo by odstrihnut zdravu cast stonky a zakopat cast do zeme a ci precka zimu povedzme vedla vianocneho stromceka..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 87.109 (?), 6.10.2011 8:47

Já se rajčata (i ta zelená), chystám otrhat dnes, vzhledem k předpovědi počasí. Loni jsem zkoušela to, co píše kolega níže. Uřízla jsem stonek se zelenými rajčata a pověsila hlavou dolů. Stonky jsem ale neřezala u kořene, měly tak max 20 cm. Měla jsem to pověšené v obýváku a rajčata v pohodě dozrála.  Ale v obýváku je to poněkud nepraktické, že, takže teď jsem vyzkoušela dát zelená rajčata do silonového sáčku s jablkem a rajčata už začínají červenat. No a slyšela jsem o další možnosti a to je zelená rajčata dát do míst, kde není příliš světla (prostě kde není okno), třeba do předsíně nebo do spíže a také by měla dojít, to ale nemám vyzkoušené. Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 12.11.2011 9:29

Tak jsem vyzkoušela všechny tři možnosti, ale nejlepší se mi zdá zavěšení stonků s rajčaty. Rajčata pořád dozrávají, dnes si z nich uděláme poslední letošní rajčatový salát.Foceno v půlce října.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.126 (?), 12.11.2011 9:48

Jak Vám tyto rajčata chutnají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 12.11.2011 10:14

Proč ten smutný smajlík? Samozřejmě nejsou tak dobré, jako když uzrajou na sluníčku, ale stále mi přijdou lepší, než rajčata z obchodu. Takže já problém nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.21 (?), 12.11.2011 13:02
Praktikujem to podobne a suhlasim s vami, oproti tym co predavaju v obchode, budu vzdy lepsie. P.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 11:01
to budou každopádně..o jakou odrůdu se jedná?Jsou krásná..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika