Moje papriky



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?)
29.7.2009 7:29

Malé rostlinky rozsazujete buďto do květináčků nebo do bedýnek se zeminou (tomu by odpovídalo to 5x5cm), kde pokračují v růstu do té doby, než je vysadíte na místo. Přeji hodně úspěchů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 28.7.2009 15:38, zobrazeno: 16142x

Zdravím. První rok pěstuji na balkoně v květináčích papriky a zatím to vypadá nadějně... Ovšem chci se zeptat, jestli jich nemám v květináči moc. Četl jsem v diskusi, že papriky by měly být zasazeny cca. 5x5cm od sebe, tak tím jsem se řídil. Možná mám v některém z květináčů paprik více, protože jak je vidět, tak jsem koupil sazeničky, kde v jednom kelímku za cenu jedné byly dvě papričky, tak jsem je od sebe neodděloval a zasadil jsem to jako jednu papriku (3 případy, viz foto). Pro příští rok bude asi lepší, když do těchto větších květináčů zasadím tak max. 3 papriky, oddělené od sebe 5cm, asi že? Budu rád za každou radu do budoucna.

Jinak květináče mají rozměry: průměr: 25cm výška: 18cm.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 28.7.2009 18:34
Já bych nasadil do květináče jednu, max. pár (myšleno 2) sazenic a volil bych menší a ranější odrůdy (např. Hamík) nebo, pokud jste zastáncem pálivých, tak něco z této sorty. 5x5cm je patrně myšleno při pikýrování ale určitě ne pro výsadbu. Rozhodně však nesázejte blízko sebe sladkou a pálivou papriku, pak většinou pálí všechny. Přeji hodně zdaru.
Už teď pálí, a to ještě není zralá
Už teď pálí, a to ještě není zralá
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.67 (?), 29.7.2009 2:04
Rozhodne nejsem zastancem palivych. Je snad podle obrazku videt, ze mam palive? Rozhodne jsem chtel mit sladke, tak nevim jak na to, koupil jsem ruzne odrudy v holesovicke trznici..Co znamena slovo pikyrovani? Jsem laik:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 29.7.2009 7:29

Malé rostlinky rozsazujete buďto do květináčků nebo do bedýnek se zeminou (tomu by odpovídalo to 5x5cm), kde pokračují v růstu do té doby, než je vysadíte na místo. Přeji hodně úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.168 (?), 30.7.2009 19:34

Dobře, takže kolik tak radíte příště zasadit do jednoho květináče, tak ty dvě by asi byly optimální, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 156.5 (?), 1.8.2009 14:58
Max. dvě rostliny do společné "dírky", spíše bych však volil jednu rostlinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 174.168 (?), 2.8.2009 13:54

Co znamená to "společná dírka"? Jako jeden květináček dvě sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.253 (?), 2.8.2009 23:44

Vemete jeden květináč do něj uděláte dírku ado té dírky zasadíte buď 1 rostlinku nebo 2rostlinky, já sadím hybridy po 1rostlince a obyčejné po 2rostlinkách myslím tím papriky.Kdž zasadíte 2 tak ty papriky mají větší stabilitu a větší výnos.Ale hybridy se doporučují jen1rostlinka.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.14 (?), 6.8.2009 14:50

Pro The_DoctoR: Papriky vysévám do misky od nanukáče nahusto, třeba 40 semen. Když mají 2-3cm, mají se rozsazovat(pikýrovat) na vzdálenost 5x5cm. Já je pikýruji už po jedné do kelímku od jogurtu 150ml, je to lepší kvůli dalšímu přesazování. Do dna jsem propálil hřebíkem 4-5 děr pro odtok vody. Tady jsou tak do výšky 10-15cm a přesazuju je na konečné stanoviště(květináč, záhon).Jinak ta velikost vašeho květináče 25cm je perfektní, ale jen na jednu papriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.168 (?), 6.8.2009 15:26

Díky za skvělé rady. Takže někdo radí jednu papriku do jednoho květináče, někdo zase dvě papriky do jednoho květináče, pro lepší podporu a sklizeň. Tak já nevím. Pokud dám dvě stejné papriky do jednoho mého velkého květináče, tak je mám dát raději ve vzdálenosti třeba 7cm od sebe nebo úplně k sobě? Víte, jde mi především o efektivitu, ale zároveň bych rád měl velkou úrodu. Takže jak vidíte na fotkách, dal jsem třeba čtyři, pět paprik do jednoho květináče, abych ušetřil prostor, ale pokud mi řeknete, že to je kontraproduktivní, tak se příští rok zaměřím na to, abych měl v květináči třeba jen jednu nebo max. dvě papriky, proto, abych měl větší úrodu :) Díky moc všem za trpělivost a rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika