Moje nové tekvice 2014



host - 117.3 (?)
23.3.2014 14:34

Dýňový kompot s citronem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 128.30 (?), 2.3.2014 15:35

Dobrý den Přeji letos hodně uspěchu s pěstovaním dyní ja letos budu sadit již po 2 odrudu Atlanic Giant. Loni se mi podařilo udžet jen 2 dyně ostatí se mi v těch nej vedrech uvařily sad  Letos bude Jaro asi o měsíc dřive tak uvidime jak nam ty Miminka porostou.smiley

atlantic giant
atlantic giant
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 2.3.2014 18:44

pěkný exemplář... vážil jste je, kolik měly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 2.3.2014 19:33

aha, už to vidím pod obrázkem-39kg...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.30 (?), 3.3.2014 9:57

Letos uvidíme jak se jim bude dařit. chci vypěstovat 50kg a vicesmiley pěstují to na rašeliništi aby puda tak rychle nevysychala davam okolo posekanou travu. Letos jestě přimicham koňský hnuj. Je to naše zabava s kolegou soutežime kdo vypěstuje větší.  s pozdravem Radim T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.136 (?), 3.3.2014 18:14

Reakce na p.Tomanová, dobrý den taky letos poprvé budu zkoušet Zucca Lunga diNapoli právě dorazila od známých s italie tak doufám že se nesekli neni to original zabalené ale z nějakeho zahradnictví.Mužete k ní něco blíž podat dost mě to zajimá a slyším na ní jen chválu.děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 6.4.2014 17:12

lunga dinapoli jsem měla loni prvním rokem zabrala hodně místa měla dlouhé šlahouny sklidila jsem tuším jen dva plody musela jsem některé dýně přesívat bylo studené jaro. Chutově byla lepšíta uskladněná vlistopadu konzumovaná Použila jsem ji na polévku do buchty a kousek do ovocného salátu /jablka banán mandrinky hruška dýně/ měla mírně nasládlou chuť a voněla podobně jako žluté melouny dužnina oranžová Konzumovaná na podzim byla víc cuketovější v chuti, ale podzim byl u nás také deštivý tak možná tak nevyzrála. Obsahuje hodně dužiny a má menší jadřinec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.103 (?), 5.3.2014 16:48

Tá zelená, je z tenkou šupkou asi pred týždnom som ju nakrájala a upiekla.(nešúpala)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 21.3.2014 8:04

Zdravím.

Také jsem si dýně oblíbila a rozšířila to i do širší rodiny. Zkusila jsem prvně Hokkaido, pro děti do příkrmů, pro nás na polévku. Postupně jsem se to naučila používat víc (kompot s anannasovou trestí opravdu ne). Nejčastěji ji dávám do polévky, ale nejenom čistě dýňovou, ale nakrájenou na kostky s jinou zeleninou, taky třeba půl na půl do vařených brambor na bramborovodýňovou kaši, pečenou na plechu jako přílohu k masu. A oceňuji to, že se rozváří a zahušťuje pokrm, takže dělám i pseudosvíčkovou a pseudorajskou - bez moučného bešamelového základu.

Mám klasickou Hokkaido, pak od Sema ty dvě muškátové (Liscia a Serpentine), ty bych hodnotila jako lepší, Sweet Dumling vůbec nezaplodila, letos zkusím znova. Na podzimní výstavce v místním zahradnictví byla celá škála odrůd, něco vypadalo velice jedle, něco velice dekorativně, určitě si pořídím další.

Tyto maloplodé tykve jsou určitě zajímavou zeleninou, která stojí za vyzkoušení. U nás se do jídelníčku určitě zařadily natrvalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.3 (?), 23.3.2014 14:34

Dýňový kompot s citronem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.3 (?), 23.3.2014 14:43

Dyni nakrájím na kousky, na 1 kg dyně 35 dkg cukru a lžičku kyseliny citronové, promíchám a nechám stát do druhého dne. Dyni dám do sklenic a šťávu dochutím citronem, dělám kyselejší šťávu, protože dyně je sama o sobě mdlá. Vodu nepřidávám, dyně pustí šťávy dostatek. Steriluji 20 minut. Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika