Melouny 2017



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
2.9.2017 10:48

Souhlasím s vámi. Sugar baby je sice malý, ale velmi chutný. Můj současný problém je, že už těch posledních 20 melounů nedokážu sníst. Přestože jsou poměrně malé.

Melouny sklizeň
Melouny sklizeň
Melouny po sklizni
Melouny po sklizni
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 11.8.2017 10:56

Díval jsem se na ten Estonský web, je to moc zajímavé, je tam ale dost vysoké poštovné. Ze zahraničí jsem ještě nic nekupoval, máte osobní zkušenost s objednáváním osiva? Děkuji za info. Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 12.8.2017 15:07

    Moc zkušeností s pěstování melounů nemám, ale snažím se, hodně toho načtu na internetu, třeba na stránkách české melouny, které založil pan Václav Kozák.

    Semena mi objednává dcera, jsem starší ročník a platbu bych nezvládla.

     Z českých odrůd jsem pěstovala jenom Lajko a Sugar Baby a moc jsem z nich nadšená nebyla. Mám vyzkoušeno jenom 9 odrůd a když bych měla doporučit nějaký meloun, tak by to byl Podarok Severu, je to ruská odrůda, pěstitelsky nenáročná, úrodná a chutná.   Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 14.8.2017 7:55

Já také sleduji web p. Kozáka, ale nezdařilo se mi zaregistrovat. Co se týče odrůd melounů, zkoušel jsem snad všechny běžně dostupné. Souhlasím s hodnocením Sugar Baby. Nevím, proč je tak dobře hodnocen, u mě dosahoval nerhorší (nejmíň sladké) chuti. Ostatní (i Lajko, Jánošík, Granate) byly mnohem lepší. Nejlepší, jak jsem psal, byly Crimson Sweet a Crimstar, ostatní už asi vyřadím, ale příští rok zkusím něco z těch ruských odrůd (Podarok severu, Sibirskie ogni).

Crimstar, 9,3kg, 12.8.
Crimstar, 9,3kg, 12.8.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 25.8.2017 11:43

Já teda mám zkušenost zatím s pěstováním sugar baby, crimson sweet a podarok ze severu... ten mám letos prvně, skllidila jsem trošku dřív, ale nebyl moc chutný... kdežto sugar baby je chutný už velmi brzy i když není zralý... pro mě sugar baby zatím vítězí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.9.2017 10:48

Souhlasím s vámi. Sugar baby je sice malý, ale velmi chutný. Můj současný problém je, že už těch posledních 20 melounů nedokážu sníst. Přestože jsou poměrně malé.

Melouny sklizeň
Melouny sklizeň
Melouny po sklizni
Melouny po sklizni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 5.9.2017 9:48

Mimmo: Vy jste je sklidil všechny najednou, nebo jich máte tolik? Já je beru postupně, 2-3 dny jeden, od konce července. Zatím jsme spotřebovali 110kg a zbývá jich asi 8 ks, záleží, jak narostou. Počítám, že budou ještě celé září, pořád ještě nasazují, letos je to melounový rok. Zatím největší měl 9,6kg, většina je kolem 7kg. Každému asi chutná něco trochu jiného, my máme rádi hodně sladké a vodnaté. Po dvouletých zkušenostech jednoznačný favorit je Crimson Sweet, může zůstat na poli dlouho, vydrží a nepřezrává. Druhý v řadě Crimstar by asi byl skvělý v horších letech, letos uzrává rychle a poměrně snadno přezraje. Chuťově je podobný. Zdraví Bohouš.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.9.2017 19:48

Sklízel jsem postupně ty větší a zralejší. Teď odjíždím ze zahrady a nechci shánět výpomoc na zalévání. Tak jsem ten zbytek otrhal a rozdal. Stejně už na melouny a sladké švestky nemám vůbec chuť. S vyjímkou dlouho skladovatelných jablek a česneku, je většina mé úrody malá kalamita. Dlouho nic a potom honem honem spotřebovat. Ať už jsou to saláty, meruňky, cukety, rajčata, broskve, švestky nebo melouny.

Mimochodem, Crimson Sweet máte z vlastních semínek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 5.9.2017 20:14

Ne, semínka kupuji a roubuji na Sprinter. Jinak mám naprosto stejný pocit, to měkké ovoce je pohroma, nedá se to rozumně spotřebovávat, většinu nakonec rozdáme, ale i to je problém. To co jsem množil, rouboval a očkoval teď vykopávám a chci se víc zaměřit na jabloně a taky chci zkusit roubovat lísku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 11.8.2017 21:19

 A jaka semena roubu doporucujete ne Estonske ale ceske jake mate zkusenosti s ceskymi semeny urcite mate velkou praksi s pestovanim melounu pani Hano dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 24.9.2017 11:00
Meloun Lajko II Váha 8,20 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika