Melounoviště 2013



rudolfhary - (15) - 213.2 (?)
20.7.2013 11:11

A dá se to nějak jinak poznat, třeba podle stopky a nebo třeba podle toho, že meloun už neroste? Mám melouny Lajko II F1 a pěstuju je první rok. Mám 4 rostliny pěstované ve skleníku, které jsem sám poprvé rouboval a měl jsem 100% úspěšnost. Na těchto rostlinách mám nasazeno zatím 10 melounů, které jsem opyloval a všechny krásně a rychle rostou.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2013 16:02

40-60 dnů, záleží na odrůdě. Skorý Sugar Baby by mohl být za těch 40, pozdní Charleston Gray nebo Crimson Sweet spíše těch 60, záleží samozřejmě hlavně i na počasí, na teplotách v noci, na sluníčku atd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rudolfhary - (15) - 213.2 (?), 20.7.2013 11:11

A dá se to nějak jinak poznat, třeba podle stopky a nebo třeba podle toho, že meloun už neroste? Mám melouny Lajko II F1 a pěstuju je první rok. Mám 4 rostliny pěstované ve skleníku, které jsem sám poprvé rouboval a měl jsem 100% úspěšnost. Na těchto rostlinách mám nasazeno zatím 10 melounů, které jsem opyloval a všechny krásně a rychle rostou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.7.2013 17:18

Lajko je skorá odrůda ale při tomto pěstování ve skleníku mnohé "poznávací" prvky nefungují. Visícím melounům se určitě nebude kroutit stopka ani nebudou mít žlutou proleženinu, takže zbývá poklep a zaschlé úponky. Pokud bude hezky tak by mu těch 50 dnů mělo stačit. Každopádně zavěste plody do nějaké síťky nebo podložte něčím (pokud to jde, záleží jak vysoko jsou) a hlavně rychle postříkejte rostliny proti svilušce (Vertimec 1,8 EC), ty žluté fleky na listech naznačují její přítomnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rudolfhary - (15) - 213.2 (?), 21.7.2013 22:24

Děkuji p.  Mirku, opravdu tam ta sviluška byla, hned jsem to postříkal a snad to buden OK. Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.7.2013 21:30

tak nekolik plodu se jiz ukazalo, velikost asi jako grep


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.7.2013 22:10

U mě taky, jeden grep a nějaké ty angrešty, konečně se to začalo hýbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 16:38

Počasí dělá s "grepem" a "angrešty" úplné divy, na zahradě se porost melounů slil do jedné plochy a plody konečně narůstají tak, že vykukují zespod listů. Dopoledne jsem to přihnojil a nafotil aktual. stav, teď po vyčáchání "vyvolávám fotky z prázdnin".cool Ve skleníku a zvláště ve foliáku jsou plody nádherné, za týden bude první sklizeň.

Porost melounů skrývají sladké překvapení (doufám)
Porost melounů skrývají sladké překvapení (doufám)
Cukrovým melounům se moc nedaří, hodně rostlin i uhynulo.
Cukrovým melounům se moc nedaří, hodně rostlin i uhynulo.
Charleston Gray - tato odrůda se pozná lehce.
Charleston Gray - tato odrůda se pozná lehce.
Princ Albert, i ten se snadno pozná
Princ Albert, i ten se snadno pozná
Princ Albert a něco vedle
Princ Albert a něco vedle
Soupis odrůd mám na zhradě a je mu tam dobře.
Soupis odrůd mám na zhradě a je mu tam dobře.

Takovou slupku má bezsemenný Granat.
Takovou slupku má bezsemenný Granat.
To by měl být Thai Rom Dao.
To by měl být Thai Rom Dao.


Odkvete, začne růst, vypadá nadějně a odejde nevím proč.
Odkvete, začne růst, vypadá nadějně a odejde nevím proč.
Melouny ve skleníku
Melouny ve skleníku
Podarok Severu
Podarok Severu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.8.2013 20:52

Dnes jsem sklidil ve foliáku vodní odrůdu Ultrarannyj, cukrový Altajskaja upadl při nočním vichru sám, naštěstí byl zralý a krásně voní.


Ultrarannyj - 6 kg
Ultrarannyj - 6 kg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 117.2 (?), 11.8.2013 10:38

Melouny rostou radost pohledět.Včera jsem vyzkoušela první na ochutnávku.Měl skoro 9kg, ale nebyl úplně zralý.Přesto byl velmi sladký a vynikající.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.3 (?), 11.8.2013 14:32

jojo ve foliaku vypestovat melouny to clovek nemusi byt zadny expert, ja je pestuji pouze venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika