Melounoviště 2011



MarthyF - (3) - 204.146 (?)
20.6.2011 13:26

Kdyz uz malinko vetsi plod (jako kopecek zmrzliny) trosku ozere slimak - na povrchu. Radite jej ustipnout a dat sanci jinymu plodu? Loni jsme podobny meli, ale kus, asi desetinu, jsme pred konzumaci museli odriznout...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
imploder - (20) - 104.23 (?), 20.6.2011 12:14

Tak to mě nenapadlo, myslel jsem, že na melouny nejdou, a sousedům roste hrášek (ten přitom jsou slimáci schopní okamžitě po vyklíčení ukousat těsně u země a vůbec nic nevyroste - vlastní zkušenost), tak jsem usoudil, že jich tam moc není. Celkem to dává smysl, i že přicházejí zvenku zahrady. Omotání fólií zní jako dobrý nápad. Taky můžu zkusit dát okolo každé rostliny kroužek z měděné pásky (měď prý nemají rádi, reakce s mědí v nich vytváří elektrický proud).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
imploder - (20) - 104.23 (?), 20.6.2011 12:22

Ta měděná páska okolo jednotlivých rostlin asi u melounů nebude dobrý nápad, slimák může přelézt dovnitř po stonku a pak by tam mohl zůstat uvězněný, kdyby nenašel po stonku cestu zase zpátky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
imploder - (20) - 104.23 (?), 20.6.2011 12:02

Ty vadnoucí melouny už jsem vytrhal, nemělo to cenu (zatímco zdravé vyrostly přes metr a kvetou, tyhle měly měsíc po výsadbě pořád 10 cm a živořily); taky jsem nechtěl, aby se ta nákaza rozšířila i na ty zdravé. Myslel jsem si, že je to nějaká houba nebo něco takového. Zvláštní je, že to bylo jenom na jedné straně obou záhonů, na té u kraje zahrady, hraničící s polem. Napadá mě, že se to šíří z toho pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.28 (?), 21.6.2011 6:29

Mám zkušenost, že vadnutí se zachránit dá. Musí se začít hned při prvních příznacích. Zálivka i postřik Previcurem.  Může to napadnout i poměrně velkou rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
imploder - (20) - 104.23 (?), 21.6.2011 11:13

Děkuju za radu, pokud to nějakou rostlinu ještě postihne, tak to zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MarthyF - (3) - 204.146 (?), 20.6.2011 13:26

Kdyz uz malinko vetsi plod (jako kopecek zmrzliny) trosku ozere slimak - na povrchu. Radite jej ustipnout a dat sanci jinymu plodu? Loni jsme podobny meli, ale kus, asi desetinu, jsme pred konzumaci museli odriznout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 20.6.2011 14:26

Jestli je to jen povrchové a zahojí se tak bych nechal, s ohledem na plůdky a květy na dalších výhonech. Pokud má nasazeno hodně, pryč s ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.6.2011 18:54

Mirku, ten meloun s velkym plodem, ten je vysazen venku ci ve oliáku? a jaka je to odruda??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.6.2011 21:26

Je vysazen venku a je to odrůda Top Gun F1. Měl jsem z loňska již jen dvě semínka, obě vyklíčila a jednu rostlinu jsem narouboval. Na snímku je neroubovaná sazenice a vypadá větší než ve skutečnosti je, může mít tak osm cm průměru. Ve skleníku mám nehybridní odrůdu SRD-2, která by měla být vůbec nejrychleji zrající 55-60 dnů. Tu chci na semena (ruční opylení), a ještě jednu mám samostatně venku. Bohužel ve skleníku se jí moc nedaří neboť je na slunci až cca od desíti hodin, navíc se zbláznily lilky které mají už metr na výšku a zabírají hodně místa.


Meloun vodní SRD-2
Meloun vodní SRD-2
SRD-2, tento má průměr asi 12-13 cm
SRD-2, tento má průměr asi 12-13 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
imploder - (20) - 104.23 (?), 21.6.2011 13:24

Vidím, že pokud jde o pěstované odrůdy, tak je Rusko jiný svět a zřejmě má vlastní kvalitní rané odrůdy odlišné od těch pěstovaných na západě. V USA je známá odrůda Blacktail Mountain, která údajně dozrává taky za 50-60 dnů (není mi ale jasné, od jaké doby je to myšleno - jestli od začátku kvetení, nasazení plodů...?) a snáší dobře nízké teploty. Má ale malé plody. Jestli mají Rusové stejně rychle rostoucí, ale velkoplodou odrůdu, tak se divím, že s tím ještě neexpandovali na západ, určitě by byl velký zájem :-)

Já mám zasazených nejvíc nejvíc Sugar Baby (nehybridní, velmi rané, malá rostlina i plody) a pár Lajko II F1 (hybridní, rané, velké plody), jeden Super Galaxy F1 (hybrid, raný, žlutý) a několik Granátů (triploidní (bezpeckatý, potřebuje v okolí jiné odrůdy na opylení), jak raný je a jak velké má plody netuším; zasadil jsem je až teď 20.6. místo těch uhynulých, takže z toho možná nic nebude).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika