Melounoviště 2010



D.D. - (10) - 127.250 (?)
14.7.2010 8:02

Zdravím, melounům počasí přeje rostou jako divé, přidávám nějaké fotky cukrových melounů

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.7.2010 17:26
Metr a půl až dva je asi minimum pro to, aby meloun nasadil na květy-samičky (co tak pozoruji).
toto je roubovaný Crimson Sweet a z bídou na něm najdete jeden, max dva květy.
toto je roubovaný Crimson Sweet a z bídou na něm najdete jeden, max dva květy.
Tady jsou dvě neroubované sazenice (Bečka medu) a ty ještě nekvetou. V obou případech se jedná o velmi podní výsadbu
Tady jsou dvě neroubované sazenice (Bečka medu) a ty ještě nekvetou. V obou případech se jedná o velmi podní výsadbu
Tady je Bečka medu vysazená do velké nádoby. Nad plodem je vidět malý žlutý který upadne. Povšimněte si úžasné
Tady je Bečka medu vysazená do velké nádoby. Nad plodem je vidět malý žlutý který upadne. Povšimněte si úžasné "betonové" zeminy!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
D.D. - (10) - 127.250 (?), 14.7.2010 8:02

Zdravím, melounům počasí přeje rostou jako divé, přidávám nějaké fotky cukrových melounů

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.7.2010 21:38
Pořídil jsem melounovi houpací síť
potřeboval bych sehnat síťky jak je v nich baleno např. ovoce ale nevím kde
potřeboval bych sehnat síťky jak je v nich baleno např. ovoce ale nevím kde
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.106 (?), 20.7.2010 5:58
Ahoj, mám letos poprvé pár cukrových melounů na Sprinteru /vlastní roubování/ a mám už plody, ale nejsem si moc jist jak poznám že budou ke sklízení??? Existuje nějaké vodítko, nebo to bude stejný problém jako u vodních???... díky za radu Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 14.7.2010 21:55
Dnes jsem si všiml že i po opylení štětečkem některé plůdky žloutnou a uvadají. Dělám to takto - štětečkem "zavrtím" v samčím květu, podívám se zda je na něm náznak žlutého prášku a přenesu na rozkvetlý plůdek. Pro sichr beru pyl i z jiné rostliny. Nevím zda to dělám dobře nebo vadí vlhkost ve foliáku (na noc ho zavírám), nebo jen rostlina shazuje plody které by neuživila, třeba se někdo ozve se spolehlivějším návodem jak na to. Mirek
Toto by snad měla být Bečka medu, doufám že vydrží bo na ní je nějaký ďobanec. Všechny melouny co mám jsou vodní, cukrové ja nerad.
Toto by snad měla být Bečka medu, doufám že vydrží bo na ní je nějaký ďobanec. Všechny melouny co mám jsou vodní, cukrové ja nerad.
Toto by měl být Princ Albert - žlutý meloun s červenou dužinou. Zda je to zkutečně on nebo je to Podarok solnca teď už po tom všem šibování se sazenicemi na stopro nevím.
Toto by měl být Princ Albert - žlutý meloun s červenou dužinou. Zda je to zkutečně on nebo je to Podarok solnca teď už po tom všem šibování se sazenicemi na stopro nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 19.7.2010 18:52

Tak opět Vás po roce všechny zdravím a konečně mám čas sem taky přispět. Letos pěstuji 25 odrůd + 11 ze semen sebraných z vlastních plodů, které jsem si označil a čekám co z toho vyleze. Jinak tento rok opět než s počasím, bojuji hlavně s kvalitou půdy. Ta připomíná spíše makadam s příměsí hrud s kamenolomu než životní zázemí pro rostliny. Letos je půda obzvláště špatná ulétá těžká. Ale doufám, že se stím melouny poperou. Posílám pár foto z mého snažení. Mimo to zdravím Mirka - mého jmenovce. Vidím, že to nakonec po těch záplavových problémech nevzdal. Doufám, že mezi těmi šťastlivci, které to přežili, jsou i některé s označením Charleston Gray.

Samičí květ, kde se mimo pestíku objevují i prašníky s pylem. Všiml jsem si to jen u odrůdy OSH Kirgizia.
Samičí květ, kde se mimo pestíku objevují i prašníky s pylem. Všiml jsem si to jen u odrůdy OSH Kirgizia.
Bílé tyčky na pravo jsou roubované melouny a bílé tyčky  na levo jsou zkušební rostliny z vlastních semen.
Bílé tyčky na pravo jsou roubované melouny a bílé tyčky na levo jsou zkušební rostliny z vlastních semen.
Neroubované rostliny melounů.
Neroubované rostliny melounů.
Tady jde dobře vidět, kolik pylu je na prašnících a ten pak padá na bliznu schovanou vespod. Zdali je tento pyl schopný opylit květ, toť otázka.
Tady jde dobře vidět, kolik pylu je na prašnících a ten pak padá na bliznu schovanou vespod. Zdali je tento pyl schopný opylit květ, toť otázka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.7.2010 22:39
Děkuji za pozdrav a též zdravím všechny melounáře. Dnes jsem objevil jednu dvoucentimetrovou "zelenou housenku" jménem Charleston Gray!!! a měl bych mít i jednu rostlinu Orange Flesh. Ostatní odrůdy od Vás byly bohužel odplaveny do melounového nebe. Vzhledem k tomu že jsem 3x podsazoval, mám v sortimentu jeden velký guláš, uhynulé cizí zajímavé sorty byly postupně nahrazeny běžně u nás dostupnými odrůdami. Zatím největší radost mi dělá odhadem 3-4kilogramový roubovaný Sugar Baby? který se už chystám pomalu sklidit (jen ta štopka ne a ne zaschnout). Mám ale u těchto plodů ve foliáku obavu ze zalívání - melouny by se po odkvětu již neměly zalívat, pak nejsou křupavé ale vatovité. Mirek
I přesto že letošní sezona melounů je na počátku už nyní myslím na příští rok očekávám semena dalších melounů mezi nimiž je konečně i tato odrůda. A to by čert na koze jel aby ten metrák nenarostl ;o)
I přesto že letošní sezona melounů je na počátku už nyní myslím na příští rok očekávám semena dalších melounů mezi nimiž je konečně i tato odrůda. A to by čert na koze jel aby ten metrák nenarostl ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.7.2010 21:15
Přidávám fotku malého "Čárlího" a jeho větších sourozenců! Pár původních roubovanců kteří přežili výsadbu roste o dušu, u ostatních, později vysazených, se teprve začínají "rozjíždět" šlahouny.
Charleston Gray
Charleston Gray
Princ Albert, vlevo nad ním Ch. Gray
Princ Albert, vlevo nad ním Ch. Gray
Tykev fíkolistá - uvidím zda zaplodí a dá semeno
Tykev fíkolistá - uvidím zda zaplodí a dá semeno
Imperator
Imperator
Rozovoje Šampanskoje
Rozovoje Šampanskoje
Bečka medu
Bečka medu
Sugar Baby
Sugar Baby
?
?
Princ Albert nebo Podarok solnca
Princ Albert nebo Podarok solnca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 21.7.2010 14:55
Hezke ;)) melounový šlechtitele jak dlouho potřebuje prumerně meloun aby dozral od stadia 1-2 cm do stadia kolem 25-30 cm? když ted ma tech 1-1,5 cm stihne to? a čím to hnojite ja používám zkvašene ředene slepičince...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.124 (?), 22.7.2010 14:49
No počítejte tak 40-50 dní po odkvětu se sklízí.Ale není to určitě stejné u všech odrůd a záleží také na teplu a sluníčku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika