Melounoviště 2009



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 40.188 (?) 
1.6.2009 17:24

Přeji krásný den, až teď po 17h.vykukuje sluníčko-aspoň se na noc zahřejí:)))) jinak teda pěkná kosa-včera jsem se byla podívat pod sklinku a vypadá, že se jim tam daří.Už jsem taky chtěla přikrýt okurky co jsem letos poprvé zasadila, ale už němám sklinku:((¨anebo koupím tu bílou folii.Susede, tak šupem oprav foťáček a nacvakej tam hooodně fotek už se moooc těším. A hlavně mi už někdo napište zda máte už nějaký plod a jak velký!!! a fotku nebo dvě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 40.188 (?), 1.6.2009 17:28

Ještě by mě zajímalo jak se daří těm melounkům na střeše, jak psala paní ze Slovenska-bylo u Vás taky tak škaredě i s kroupama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.138 (?), 2.6.2009 0:26

Zdravím všechny , tak jak to vypadá s vašima miláčkama? Musel jsem vyměnit 2 náhradníky, ale ne z důvodu nějaké choroby nebo hniloby nebo tak něco, ale kvůli krtonožkám. To jsou hrozné mrchy... . Zápasíme s nimi léta. Papriky, rajčata, okurky, v podstatě všechno musíme vysazovat do plastových ochran vyrobených z PET lahví, jinak by ty kurvy (pardón, že to tak musím říct...) zlikvidovali úplně všechno...  .

Věřím, že se začne oteplovat a už to pojede... . Dobrou noc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.194 (?), 2.6.2009 11:10

Zdravím všechny, na krtonožky mám bezva recept, alespoň u nás zabírá

do konvice 10 l vody přileji saponát na nádobí a hledám cestičky po krtonožkách - naleji do otvorů a čekám až začnou vylézat, je to "síla a hnus"  po té sesbírat do kbelíku a zlikvidovat. Je to účinné.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 2.6.2009 13:25

Tak tohle je i u nás-vybagrují všechno-já pak musím přesazovat a za chvíli opět:((koupila jsem si i ten vibrující strojek(mimochodem pěkná pálka) a prd-udělají si chodbu hned vedle:((ale šlo to vyreklamovat.Stím saponátem-no nevim, nalít mezi okurky saponát? neuškodí jím to? a zlikvidovat na to nemám srdce-raději bych je šla vyvést někam daleko k lesu.Vlastně ani nevim jestli bych je chytila-jsou takový... musím zaklepat do melounků zatím nechodí, ale do ostatního všude-co kde nasadim jsou tam. Tak přeji hodně sluníčka a pište jak se daří!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 3.6.2009 7:33

Zdravím všechny , ano, slyšel jsem o možnosti použití saponátu, ale nelíbí se mi to, že bych si tímto kontaminoval půdu. Je to těžký soupeř... Kolikrát jsme při okopávání narazili na hodně jejich hnízd ať už s vajíčky nebo s mladýma krtonožkama. Hnízda jsou takové slepené hliněné koule o průměru kolem 6-10 cm. Rozmačkat rošlapat - zničit !!! Zajímavé je, že krtonožka je predátor-dravec. Loví hmyz. To, že likviduje rostliny údajně dělá z důvodu, aby si zastínila povrch půdy, aby se jí lepe hrabalo v zemi a nesypala se půda... Ač se to nezdá, taj se svým způsobem užitečná... . Jak jsou na tom vaše melouny teď ? Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.245 (?), 3.6.2009 8:44

Zdravím všetkých melónových nadšencov. Melóny na garáži zatiaľ žijú, majú po 4 až 6 pravých lístkov, na niektorých už vidno kvetné púčiky. Momentálne však vôbec nerastú, prikryla som každý pet fľašou, lebo počasie je hrozné, zima aj cez deň, jednu noc bol rekord, iba 6 stupňov. Som v nadmorskej výške 360m. Neskôr, keď sa trochu rozrastú, pridám aj foto. Zatiaľ prajem všetkým veľa úspechov, budúci týždeň má byť už teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 3.6.2009 18:30

Tak žijí ty na garáži:))) tak to je fajn.Já mám zatím kvítečka jen na těch 2 roubovaných, tam už je vidět, že kvítek zachvíli opadne a minimelounek je tu-ty ostatní to u nás bude ještě trvat.Kdo je má ve skleníku to je jistě jiná, tam už bych řekla tenisové míčky:)))? ale já si počkám.Svítí slunce, ale studený vítr-achjo  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
syky1977 - (20) - 3.125 (?), 7.6.2009 11:03

Ja mam venku nasazene dve sazenice.Jeden roubovany meloun Citrullus lanatus Crisby F1 a druhou LAJKO II F1.Ten roubovany pomalu roste i pres nepriznive pocasi, ten druhy se zastavil ale zije.Mam pro jistotu jeste v zaloze jednu roubovanou sazenici tak uvidime.

roubovaný Citrullus lanatus Crisby F1
roubovaný Citrullus lanatus Crisby F1
LAJKO II F1
LAJKO II F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.60 (?), 8.6.2009 11:12

... hmm pěkné rostinky . Moje rostlinky rostou velmi pomalu patrně z důvodu chladného počasí. Kuriozní je, že mám ještě náhradníky v poměrně malých květináčích ve fóliáku a u dvou rostlinek je na každé po jednom mini melounku  i když zdaleka nejsou tak vzrostlé, jak rostlinky na záhonu...  Jsem zvědavý na mé roubovance - Rouboval jsem poprvé a zatím rostou .  Mám radost i z hadovek, mají se čile k světu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika