Lze rozpoznat tyčková a keříková rajčata



host - 208.66 (?)
30.5.2011 13:56

Podrobněji prosím? mám jak bejbino tak pollicino, co si mám pod vaší odpovědí představit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 29.5.2011 8:30

Na prvním snímku vpravo by mohla být Děvočka, ta je keříčková, odhaduji spíše dle tvaru listů a květenství, podobá se té moji ve skleníku. Rostlina na druhém snímku by mohla být též Děvočka, což je keříčková odrůda, ale též něco zcela jiného, třeba "zanedbané" tyčkové rajče. Mám zkušenost, že i tyčková rajčata po přesazení nebo když nemají ideální růstové podmínky, tak mají mohutnou tendenci tvořit postranní výhony.  Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.5.2011 9:19
Jejda, já to nemyslel jako určit odrůdu rajčete ale formu růstu. Zleva je to polodeterminantní Černý Maur, tyčková Sacharnaja Sliva, superdeterminantní (předpokládám nižší růst) Ďětskij Sladkij a úplně napravo je tyčkové Sweet Olive. Na samostatném snímku je keříčková Sladkaja Děvočka. Všechno jsou to odrůdy s malými oválnými plody, až na Maura který je trochu větší. Sweet Olive je sice tyčková odrůda ale květenství je dosti nahoře, a tak mu nechám zespod nějakého vlka aby rodilo i níže. Prostor v květináči jen supluje volnou půdu a i sazenice vypadají vytáhlejší než venku, navíc tady nejsou celý den na přímém slunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 29.5.2011 10:50

Pro příklad taky přidávám rozdíl mezi keříčkovými a tyčkovými rajčaty u mě doma.

Tyčková a keříčková rajčata
Tyčková a keříčková rajčata
Tyčková a keříčková rajčata
Tyčková a keříčková rajčata
Tyčková a keříčková rajčata
Tyčková a keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.25 (?), 28.5.2011 10:16
Keříčkové rajčata se nezaštipují, ale pozor, dle mého názoru jsou náchylnější na napadení díky tomu, že jsou hned u země. Chce to včas postřik a taky vyvazovat pokud možno do co největší výšky od země. Taky to chce odlistit spodek rostliny, aby se předešlo napadení a urychlilo se dozrávání. Vyhřátá půda pod rajčatem bude velké plus. Śejky pěstuji několik sezon, minulý rok stál za prd, moc vody. Plísen byla nakonec všude, úroda nevalná. Ještě že to zachránila tyčková rajčata.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 28.5.2011 18:02

neporadite prosim ako pestovat tie krickove odrody? Je lepsie dat k nim kolik? Do akej vysky ich mam nechat rast? Takze krickove nezastipovat, ze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.5.2011 18:22

Vloni jsem poprvé vyzkoušel keříčkové odrůdy a nevylamoval jsem je, jenže mi nakonec "přerostly přes hlavu". Na to, že to byly odrůdy determinantní, tak dorůstaly do dosti velkých výšek. Neznám české keříčkové odrůdy, jen balkonové a tam je to jasné, ale já budu vylamovat a vyvazovat i keříčkové odrůdy s ohledem na množství květů a plodů. Počítám však s tím že na vyvázání jednoho keříčkového jsou potřeba alespoň tři hůlky aby se neválelo po zemi (což nechci). Je potřeba si pohlídat zálistky protože rajče roste dál a dál, toto samozřejmě nemusíte pokud budou rostliny v řadě na zemi tak jako při velkopěstování, jenže tam plody dozrají (nebo se jim pomůže) skoro "naráz" projede kombajn a je sklizeno. Nebál bych se ani vylamovat a vyvazovat tak aby se postupně šplhalo po jedné hůlce, na to však je potřeba trochu více času a péče.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.25 (?), 28.5.2011 20:22

Třeba česká keříčková odrůda,,šejk,, dorůstala řádově v mém případě 75.cm od země, dál už ne.  Co se týče sklizně, dozrává na něm nárázově většina rajčat. Měl jsem jsem na test nasazen 1.ks keříčkový,,rubínek,,  a ten mi dal výšku 130.cm a rostl by dál, kdybych mu nezaštipoval vrch.  Bylo to monstrum jak vysoké, tak široké, dost silné postranní výhony. Oproti obrázku měl plody jak tenisáky a ne jak kuličky. Možná to byla nějaká mutace, třeba to bylo lopatou granulovaného kravského hnoje, co jsem k tomu přisypal, kdo ví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.5.2011 20:28

Spousta rajčat vypadá jinak na přebalu a jinak na rostlině, například Pollicino nebo Bejbino, tam je to donebeřvoucí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.66 (?), 30.5.2011 13:56

Podrobněji prosím? mám jak bejbino tak pollicino, co si mám pod vaší odpovědí představit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.5.2011 17:17

To byla reakce na předchozí příspěvek, chtěl jsem tím jen říci že obě dvě odrůdy jsou na přebalu o dosti menší než ve doopravdy narostou, jinak obě dvě řadím k nejlepším odrůdám. Na mém žebříčku z českých semen se umístily na 2 a 3 místě, hned za vedoucím Ildi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika