Lilkoviště



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 65.51 (?) 
21.7.2011 9:43

Já žasnu, pane Starlingu, gratuluji. V jaké lokalitě žijete? K neuvěření mi připadá, že jsou tak pěkné a plodné jen v hrncích? Já mám několik lilků ve foliáku, jsou vylamovaná na jeden výhon. Jsou z nich vysokánská košťata s obrovskými listy a stovkami již odpadlých a pořád odpadávajících květů, aniž by byť z jediného kvítku zůstal plod. Ven na záhon jsem zasadila zbylé lilky, které nebyly moc silné a vyvinuté jako ty co šly do foliáku, nechala jsem je bez jakékoli péče a ty rodí. Jsou vysoké jen asi půl metru a co kvítek, to plod. Ke sklizni již začínají být první dva. Právě se chystám ty foliákové jít vytrhat a vyházet, neb ať dělám co dělám, květy vždycky odpadnou. Polabí, vrch Chlum 366 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.209 (?), 21.7.2011 9:50

myslím, že ten "hrnec" nemá dno a je to kvůli zalévání, aby se voda vsakovala přímo ke kořenům a nerozlévala se do okolní půdy, výrazně to zjednodušší, zefektivní a zrychlí zalévání

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.7.2011 20:48

take by me zajimala nadmorska vyska, na te fotce jsou krasne plody! a jaka ze to je odruda?! i ja jsem letos velmi spokojen s lilky jak venku tak ve skleniku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 21.7.2011 22:26

Slovácko 222 m n.m., chráněné, celodenně osluněné místo, odrůda Český ranný. Sám jsem překvapen jak dobře rostou i venku. Ty kroužky kolem, to je ochrana před krtonožkou. Jsou asi tak jen 3cm zasunuty do země  :-).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 21.7.2011 22:43

mne teda venku rostly snad vsechny odrudy krome teto odrudy Cesky raný :D nyni jsem spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 66.11 (?), 21.7.2011 22:59

S Českým raným máme neblahou zkušenost asi jen Vy a já pane Mičurinče. Také mi narostly jen jako větší slepičí vajíčka. Buď máme podobnou lokalitu, nebo jsme měli smůlu a koupili jsme sáčky ve kterém byla semínka kdo ví čeho? Díky Vám letos pěstuji Black Beauty a ty co jsou venku, mám už také pěkně nabouchané.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 23.7.2011 22:28

je pravda, ze je u nas extremni sucho a tak se nemuselo Č.R. libit tamni klima, ostatni jsou na prisusky rozhodne lepsi a nijak jim to nevadi. Letos mi nejlepe rostou Giotto, Snowy a odruda Dekl Vracij, naopak Black B. letos vyhořel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 25.7.2011 21:44

tak tady jsou z venku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 28.7.2011 21:35

sezona lilku pokracuje na plne obratky



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 29.7.2011 8:39

Mé rostliny lilků decimuje stále nějaká ta svoloč (svilušky), bez ohledu zda jsou venku nebo ve foliáku. Předevčírem jsem ve foliáku postříkal opět Vertimecem lilky i okurky, nevím zda se podaří je ještě zachránit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika