Lilkoviště



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?) 
29.7.2011 13:31

a jsouto skutecne svilusky? hodte sem klidne foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 29.7.2011 14:06

Svilušky, třásněnky nebo nějaká podobná verbež to bude. Ještě že jsem si vloni na dovolenou koupil podvodní foťák, jinak bych to ani nemohl nafotit .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.209 (?), 29.7.2011 14:51

mám stejný problém, plody to zdá se zatím nedecimuje, ale je to asi jen otázka času, listy nevypadají moc zdravě... ty potvůrky jsou strašně maličkaté a tvoří se tam lehoučké pavučinky, napadlo to i okurky

stříkal jsem teď naposledy Omite, tak snad to pomůže...

nějaký jiný nápad na postřik, event. to s něčím smíchat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 29.7.2011 20:07

ja jsem ve skleniku asi pred mesicem jen jednou postrikal lilky a okurky proti svilusce (napadene byly jen ty fialove, ani msice nesly na ty bile) jeste uvidim zda tomu je oficialne tak - za vegetace se to muze jeste zmenit, ale zatim OK, jinak Honzo, pouzij radsi pripravek Talstar - proc? - ochranna lhuta je vyrazne kratsi nez u Omite, kord u okurek je spatny, kdyz nemuzes brzy sklizet, zabral skvele, dnes jsem sebral nejtezsi lilek z venku, pak hodim foto :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 29.7.2011 22:24

tak zde jsou fotky, lilek na váze je z venku, ostatni v bedynce je mix mnoha odrud



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 29.1.2012 13:53

Já měla ze samovýsevu!! nadivoko lilek 840g.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.7.2011 7:54

Přidávám fotky, mám totálně zdevastované okurky ve foliáku, napadenou i novou rostlinu, lilky se s tímto problémem potýkají stále, ve foliáku, ve skleníku i venku. Ta potvora na snímku (třásněnka?) je na každé rostlině která má listy v jiné barvě než zelené. Zda je příčinou nebo důsledkem, nevím. Běhá velmi rychle i lítá. Tady ty listy mají podobnou barvu a tvar.

Třásněnka?
Třásněnka?
Lilek ve skleníku
Lilek ve skleníku
Lilek ve foliáku
Lilek ve foliáku
Lilek venku
Lilek venku
Okurka stará
Okurka stará
Okurka, nová sazenice
Okurka, nová sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 198.73 (?), 30.7.2011 9:14

stejný problém Mirku! já předpokládal svilušky, nicméně postřik moc nepomohl, takže vezmu starý dobrý Mospilan a okamžitě na to vlítnu!

lze event. smíchat Mospilan s např. Talstarem??? pro kombinaci třásněnka + sviluška?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.7.2011 9:30

Tak to Vám neporadím, já používám Vertimec 1,8 EC hlavně ve skleníku. Tento problém nevidím jen na lilku ale skoro na všech rostlinách (rajčata, papriky, okurky, melouny...), původně jsem to považoval za nějakou plíseň ale patrně to mají na svědomí ti šmejdi malí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 30.7.2011 9:48
A nejsou to spíš molice? Podle obrázků nanetu třásněnky moc bílé nejsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika