Lilkoviště



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 176.106 (?) 
6.8.2011 22:05

Jak poznám, že je plod lilku zralý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 6.8.2011 22:10

ja sbiram jiz dle odrudy, clovek to vypozoruje, ale nejprve si necham kazdou odrudu jakoby prezrat, takze chci vedet jak maximalne doroste.. takze jakmile plod lilku jiz nenarusta, okamzite sklizim, samozrejme muzete i driv doku jsou mini, ale to je pak jen na jednohubky.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.86 (?), 5.9.2011 18:30

Zdravím pěstitele lilku. Mám na lilcích osychající listy. Je to asi plíseň. Jaké jsou vaše zkušenosti?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 5.9.2011 18:39

vloni se mi toto take objevilo, stale nevim co to je, letos jen minimalne

vloni bylo toto hlavne na sklenikovych lilcich a zelenoplodych odrudach, letos jsem par techto listu odstrihl a byl klid, je to jen ma domnenka, ale pokud to nebude plisen bramborova (vloni na to nezabral zadny postrik)-takze plisne z toho trochu vyskrtavam... tak dle me je to mozaika - bud tabaku, okurek nebo virus dahliae...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 5.9.2011 22:20

Taky takové listy odstřihuji a lilky si rostou dál. Venku bohatá úroda, už ani nevím co z nich stále dělat. Nemáte nějaký zajímavý recept? Jen ve skleníku mi lilky jaksi začali ztrácet barvu.Z lesklé fialové jsou svělé, matné a některé až žluté. Přitom jsou pevné a chuť je stejná jako u těch z venku :-).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 5.9.2011 22:56

tak tyto plody jsou jiz prezrale... pokud to neni F1, muzete sebrat semena-jsou samosprasne

jinak vyborny je lilkovy kaviar a tez se lilek pouziva jako prisada do Ajvaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kyprik - (49) - 159.11 (?), 6.8.2011 13:56

Dobrý den,

i já se připojuji se svými lilky. Pěstováno ve skleníku (JV okraj Českomoravské vrchoviny). Ty dlouhé protáhlé jsou odrůda Violeta, ty široké, soudkovité odrůda Black Beauty. Zdravím všechny pěstitele a přeji lepší počasí. S pozdravem M.S.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 6.8.2011 21:19

ja zas tedka sklidil pro zmenu bile lilky - 10kusu, dalsich 12 bilych je jeste nesklizeno, zitra bude lilkovy kaviar :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 6.8.2011 22:05

Přidávám fotku venkovních.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 84.94 (?), 8.8.2011 15:10

Black Beauty mi ve foliáku neprospívaly, na osmi rostlinách ze stovek kvítků nezůstal ani jediný, který by dal plod. Ovšem na rostlinách, zasazených ven na záhon lilky této odrůdy krásně rostou. Plod z venku, který je na fotografii, váží 650 g. Domnívám se, že za opadávání kvítků ve foliáku může asi plachta foliáku, která nepropuští pro lilky potřebné spektrum slunečního světla. Nedostatečným opylením to asi nebude, papriky tam rodí jak zběsilé a umělé opylování květů lilku o které jsem se pokoušela také nebylo k ničemu.

Black Beauty ze záhonu
Black Beauty ze záhonu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika