Lilek - vaše zkušenosti?



host - 186.217 (?)
18.6.2008 10:55

Dobrý den, sazenice vypěstované ze semen "Český raný" mám krásné, vysadím na záhony a mají vše o.k., ale jak se zde píše, vždy mám poměrně malé plody. Kde sehnat hybridní semena, když do zahraničí se nedostanu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 4.6.2008 17:36, zobrazeno: 7745x
Dobrý den, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s orůdami lilků..jak je pěstujete apod. U mě se mu daří, ale chtěl bych vědět jaké odrůdy zde pěstujeme... pouze Český raný?Letos mám asi 8odrůd tak uvidíme:-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.162 (?), 4.6.2008 21:03

Pěstuji český a zkušenosti nemám žádné. Nejdříve jsem ho nechala volně růst, byl košatý a lilky sice pěkně fialové, ale mrňavé. Pak jsem viděla v Chorvatsku lilek na zahrádce - pěstován na jeden výhon, jeden plod a krásně veliký. Tak to letos zkouším takto. Zatím kvete, mám ve skleníku 3 ks. Uvidím, co z toho bude. Prosím zkušenější ať sdělí své zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 5.6.2008 21:51
Český raný je stará odrůda, takřka se pěstuje, protoze nic jineho v ČR není... plody jsou malé a ani vetsi nebudou... hold takova odruda... vyzkousejte zahranicni F1 odrudy a budete nadsena jako ja... pestuji je jako tyckova rajcata... vystipuji je, ale nechavam 2 hl.vyhony...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.217 (?), 18.6.2008 10:55

Dobrý den, sazenice vypěstované ze semen "Český raný" mám krásné, vysadím na záhony a mají vše o.k., ale jak se zde píše, vždy mám poměrně malé plody. Kde sehnat hybridní semena, když do zahraničí se nedostanu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.30 (?), 18.6.2008 20:15

muzete online pres internet..nebo v Praze na I.P.Pavlova maji jednu F1 odrudu... kupujte spise protahle odrudy... prave, ze Cesky rany je kulaty a navic ma i tak male plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.74 (?), 10.7.2008 22:31

Po úspěšném pěstování melounu pokračuji v dalších plodinách- podzemnice olejna (buraky) a lilek. Lilek zaštipuji na jeden hlavní výhon, vydatně zalévám a dobrá puda, již mám (10.7.) první velké plody, jsou velike, odruda není vše, (Český raný).  Spočítám kolik bude statistický prumer velkých plodu na jednu rostlinu a dam vědět

Josef Novotný, Praha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 11.7.2008 8:58

ja nechavam jeden nebo dva hl.vyhony a odspodu odtrhavam listy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.95 (?), 13.7.2008 15:20

Už jsem to psala výše - pěstuji na jeden výhon, sklidila jsem už z každé sazenice 1 plod velikosti asi 15 cm, spodní listy, které časem žloutnou rovněž odstraňuji. Hnojím střídavě Kristalonem a Wuxal calciem. Po různých zkušenostech s lilky mám prvně úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika