Kumato



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
18.9.2022 13:00

Moje Kumata méně kvetou a tím pádem také méně plodí. V plodech je i méně semínek, než například u Sweet Milionu, které jsem také letos vyloupával. Přesto je chuť dobře vyzrálých plodů pro mě výborná. Specifická, neradiční, jemná, nevím jak to popsat. Je to skvělá příloha ke všem možným pokrmům. Že jsem letos neošetřoval proti plísni bramboru vůbec nelituju, právě kvůli důvodům, které uvádíte. Už bych toho moc stejně nesklidil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.9.2022 10:41

Kumata F2 jsem pěstoval myslím dva roky ze stejných důvodů. Ta moje semínka byla od Evy T., a to z plodů koupených v Austrálii. Nebyly odolné proti PB, ale pokud jsem je po zasažení rychle (do 48 hodin) sebral, dozrála mi i uvnitř. A trvalo jim to oproti ostatním odrůdám tak dvojnásobně dlouho a musím přiznat, že to už nebylo chuťově to pravé Kumato. Nicméně nějaké zvlášť nízké plodnosti jsem si nevšiml, měly docela srovnatelně plodů jako ostatní podobné odrůdy. Vzpomínám, že jsem z nich sebral kolem 2 kil nezralých na rostlinu.

Letos jsem je klidně mohl dát a zralých plodů z rostliny bych se možná dočkal. Ale já vsadil na odolné odrůdy a opravdu nelituju. Mrzí mne ale, že podzim přišel tak brzo. Všechno přestalo zrát a začalo praskat. S jedinou výjimkou a tou je Primabella. Už mám nasyslená semínka.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 18.9.2022 13:00

Moje Kumata méně kvetou a tím pádem také méně plodí. V plodech je i méně semínek, než například u Sweet Milionu, které jsem také letos vyloupával. Přesto je chuť dobře vyzrálých plodů pro mě výborná. Specifická, neradiční, jemná, nevím jak to popsat. Je to skvělá příloha ke všem možným pokrmům. Že jsem letos neošetřoval proti plísni bramboru vůbec nelituju, právě kvůli důvodům, které uvádíte. Už bych toho moc stejně nesklidil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 18.9.2022 16:26

Petře, bohužel už nemám ta původní semínka od Evy, ale mám tu F2 vybraná z tady koupených plodů a pak svoje, tedy už F3. Pokud chcete, pošlu Vám jich několik od obojího. Je jich dostatek. Už je nejspíš na zahradě stejně pěstovat nebudu, nejsem zase tak nadšen jejich chutí.

Kvůli své relativně dlouhé DTM by ale Kumato mělo asi být pečlivě preventivně ošetřováno.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.250 (?), 1.11.2022 18:44

Kumata prodávají v Makru, pravidelne si je na podzim ci na jare koupim, semínka nechám zaschnout na papírové utěrce  - klíčivost stejná jako běžné odrůdy, potvrzuji menší výnos. Chutove mi vyhovují, ale letos byla neuveritelne tuhá slupka, bez oloupání nepoživatelné - nevím zda to bylo tím přesevem, nebo podmínky při růstu. Každopádně příští rok je opět vyseju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 2.11.2022 12:05

Letos měly tvrdou slupku i některé jiné odrůdy, které jsem pěstoval ze semínek původních. A to se opakuje každé horké léto. Podle mého názoru je to snaha rostliny omezit ztráty vody. Nelze sice vyloučit, že na to přesev může mít vliv, ale velkou část z toho rozhodně způsobilo počasí. Plody řízků, které začaly plodit až někdy koncem srpna a v září, tedy po ústupu horkého počasí, mají slupky normální. 

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika