Kukuřice cukrová - co teď?



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
8.2.2009 17:17

Štipky je pojmenování pro škvory.U nás (severní Morava) se jim taky tak říká.Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.108 (?), 18.7.2007 14:57, zobrazeno: 13480x
Na zahradě jsem si nasela koupená semínka kukuřice, chtěla jsem zábranu proti větru. Nyní  jsou klasy skoro zralé. Zajímá mě,jak se postupuje, když bych chtěla klasy na opékání. Mám je sklidit a kam s nimi než je budu zpracovávat. I s tím nevím přesně jak se potom připravují, aby byly poživatelné. Prosím zkušené o radu. M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 18.7.2007 17:16
V každém případě nesmí být zralé, ale zrníčka vevnitř musí být měkké. Na pohled musí mít kukuřice žlutá pěkná zrníčka, ale nesmí být tvrdá. Normálně klas oloupete a buď jej dáte na max. půl hodiny vařit nebo opečete na grilu nebo ohni, až jsou zrnka krásně voňavá a zlaté barvy. Pak je potřete olejem, nebo ještě lépe sádlem a posolíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moto.gaba - (7) - 152.213 (?), 13.10.2008 15:28

Můžu se zeptat, kdy tak zhruba vysazujete kukuřici? A stává se vám také, že klasy napadnou štipky? Letos jsem asi v 5ti klasech objevila "hnízdo" štipek, nevím, jestli je to normální nebo lze kukuřice nějak chránit? Děkuji, Gabča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.74 (?), 16.10.2008 6:16

Gabči, prosím tě, co jsou štipky? Ještě nikdy jsem to neslyšela. Díky za info!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.134 (?), 7.2.2009 16:20

Chtěla bych se zeptat, jestli mate nekdo zkušenosti se setím okrasné kukuřice? Jestli je lepší vysét někam k plotu nebo jen tak do řádků? A sét přímo na zahrádku? A jak vyroste asi vysoká? Díky za info :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 8.2.2009 17:05

Je různě vysoká, já bych jí dal důstojnější místo, než někde u plotu. Spon najdete na sáčku. seje se přímo několik cm hluboko po 2-3 semínkách a nejednotí se. Seje se přímo na záhon v době, když naplno kvetou třešně. To je taková pomůcka, aby vzešla až po zmrzlých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 8.2.2009 17:17

Štipky je pojmenování pro škvory.U nás (severní Morava) se jim taky tak říká.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika