Křížení rajčat - nová zábava



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?)
1.7.2018 9:59

Miku, a vy máte ověřené, že Mountain Magic je opravdu plísniodolný? Ptám se jen proto, že já to teprve ověřuji a obávám se (?), že se mi to letos kvůli počasí nepovede. A máte nějaké zkušenosti s Crimson Crushem? To je ta moje druhá plísniodolná odrůda. MM je spíš koktailové, ale CC vypadá jako hodně velký slicer. Určitě jste je ochutnal - tedy MM - jaká jsou? No, už brzy je ochutnám sám: obě odrůdy už vesele červenají.

Ale jejich plísniodolnost je pořád neprokázaná, tedy u mne: i kontrolní skupina je zdravá jako řípa (Vitador, Bonset, Start). Možná, že to přijde později, Uvidíme. Ale ať tak či tak, na jejich stabilizaci si netroufám. Klobouk dolů.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?), 1.7.2018 9:59

Miku, a vy máte ověřené, že Mountain Magic je opravdu plísniodolný? Ptám se jen proto, že já to teprve ověřuji a obávám se (?), že se mi to letos kvůli počasí nepovede. A máte nějaké zkušenosti s Crimson Crushem? To je ta moje druhá plísniodolná odrůda. MM je spíš koktailové, ale CC vypadá jako hodně velký slicer. Určitě jste je ochutnal - tedy MM - jaká jsou? No, už brzy je ochutnám sám: obě odrůdy už vesele červenají.

Ale jejich plísniodolnost je pořád neprokázaná, tedy u mne: i kontrolní skupina je zdravá jako řípa (Vitador, Bonset, Start). Možná, že to přijde později, Uvidíme. Ale ať tak či tak, na jejich stabilizaci si netroufám. Klobouk dolů.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.220 (?), 1.7.2018 10:27

Milane, ověřené to mám (neprůkazným) způsobem jaký jsme popsal kousek nahoře v příspěvku z 1.7.2018 0:20. Ještě bych k tomu dodal že první soused měl rajčata více druhů asi 30m od mých, stříkal a stejně mu to po deštích v září odešlo. Můj lán MM byl i více na husto, neodstraňoval jsem spodní listy. Já osobně jsem ten rok žádná "klasická" rajčata nepěstoval, ale předpokládám že 30m není pro plíseň žádná překážka. Měl jsem ještě další odrůdy plísni tolerantní (kde se plíseň projeví např. jen na pár listech, ne na plodech - Losetto, Matt's Wild). Mountain Magic byly z těchto 3 v říjnu v nejlepší kondici. Odolaly i lehkým přízemním mrazíkům v říjnu (ostatní se už nedaly jíst, zbyla z nich taková nechutná kaše, zatímco MM asi díky tlustší slupce pořád byly chuťově dobré). Jinak rajčata byly velikosti na půli mezi klasickým Start a koktejlovým, mně ta velikost vyhovovala. Hlavně z těch plísni odolných co jsou na trhu dozrávají nejdříve (tuším 65-70 dní) a podle recenzí z nich měly mít nejlepší chuť, což mohu potvrdit, chuťově byly hodně dobré a sladké. Jen na sušení moc vhodné nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2750) - 6.138 (?), 2.7.2018 0:05

Díky moc. To jsou pro mne skvělé zprávy. Už se mi červenají, tak se mám na co těšit. 30 metrů je "průkazně blízko". A navíc to potvrzuje i mou nedůvěru ve spolehlivost postřiků. Na oplátku poskytnu zkušenosti s Crimson Crushem, tedy až je budu mít. Nasázel jsem je střídavě vedle sebe do jediné řady, abych je mohl porovnat. Listy pro jistotu mírně probírám. Obě odrůdy jsem naklonoval, takže ze 3 MM mám 10 rostlin. Kdyby ten váš pokus nevyšel, můžu 3 MM semínka poskytnout. Stejně tak CC. Tam byli velkorysí: místo 10 jich bylo v sáčku přes 25. A já koupil dva. A CC už taky červenají, takže mají podobné DTM jako MM.

Tlustá šlupka mi nevadí: nevím proč, ale mám ji na všech tyčkových odrůdách, které mám. I na Startkách a Stupicích. Až je budu nakládat, stejně je oloupu. Ale proč nejsou vhodné na sušení? Moc šťavnaté? Nebo moc malé?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.6 (?), 2.7.2018 7:30

Uvidíme oba dva letos :-) Co je ještě zvláštní - z loňska mi zbyl 1 balíček originálních MM, který jsem daroval otci. Semínka byly uzavřeny v celofánu, skladované spolu s ostatními a letos mu nevyklíčilo ani jedno (jiné druhy ano). Na sušení nejsou vhodné kvůli šťavnatosti - zkoušel jsem, ale v sušičce to docela dost seschlo, šťáva rajče přilepila k platům a ve výsledku toho bylo velmi malé množství. Na sušení jsou vhodnější nějaká masitější rajčata. A omlouvám se panu Vladimírovi že mu tady plevelíme diskusi asi bychom se měli přesunout jinam :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3236) - 173.17 (?), 2.7.2018 6:01

Opravud nechci Vám ani autorce té knihy oponovat. Na to jsou mé teoretické i praktické zkušenosti v oblasti genetiky malé. Já jsem si jen našel zábavu pro dlouhé zimné večery. Nedávám si vysoké cíle a proto ten výběr odrůd, které budu křížit. U mne jde opravdu hlavně o ten proces a jeho sledování. Co z toho nakonec bude, nevím. O své zkušenosti se rád s kýmkoliv podělím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.6 (?), 2.7.2018 7:33

Jak jsem zmínil - je to několikaletý pokus, na podzim dám (doufám) vědět jak dopadla 1. fáze. Jinak jsem zvědavý na Vaše budoucí zkušenosti s křížením, takže určitě informujte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika