Kde sháníte semena rajčat a okurek?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jarik - (40) - 55.82 (?) 
9.2.2012 19:05

Dobrý den. Od té doby, co jsem zadal vlákno, jsem byl pravidelným návštěvníkem různých obchůdků, nebo oddělení se semeny.  Od Semy mám San Marzáno, Tornádo F1, Torino F1, Pollicino F1, Beefmaster VFN F1, Šejk, Orbit, Pavlína.  Od Seva Flora San Marzáno, Stupicképolní ranné, Start F1, Ildi. Seva Seed Stupické skleníkové, Orfea, Ildi. Od Gardeny Pedro F1.  Dále jsem koupil trochu chemie Acrobat MZ, Ridomil MZ Pepite a Kuprikol 250SC.  Nyní přemýšlím, kdy vyset-asi v druhé půlce února?. Jsem z Velmezu na Vysočině. Něco chci potom dát do pytlů, něco do skleníku-ale je tam dost stín, protože tam máme 6 hlav vína a něco do foliáku. Doufám, že se trochu zadaří. Máme 3 měsíčního vnoučka a věřím, že na podzim už si něco dá.  Ještě se zeptám, jestli si můžu pár semínek schovat na příští rok. Na všech sáčcích je doba použití rok 2012. Připadá mně, že toho mám fakt dos. Některé druhy mám 2x. Díky. Taky děkuji za všechny příspěvky do vlákna.

jarik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.2.2012 19:19

Co nevysejete tak uschovejte v suchém prostředí. Pokud chcete sadit do skleníku tak můžete vysévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 9.2.2012 19:31

Vloni mi z deseti semen rajčat starých 18 let vyklíčilo osm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LoGa - (26) - 86.166 (?), 15.4.2015 10:40

Pokud se semena rajčat uchovávají v lednici (například ve skleněné lahvi s víčkem), měla by klíčivost u rajčat být 8, někde se uvádí až 10 let. Já je takhle uchovávala a po 8mi letech mi vzešla valná většina..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.29 (?), 12.5.2012 21:59

Také máme Bejbino rádi. Mimo to vysévám Cherollu a Cherry. Ale mám problém: rajčata jsou vysoká, ale mám neskutečně dlouhé vijany s plody, které jsou dost daleko od sebe a v neposlední řadě mě dost brzo praskají. Poradí někdo, čím to může být? Moc děkuji. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 103.230 (?), 13.5.2012 7:56

praskání plodů je v drtivé většině problém zálivky, je nepravidelná

plody pak praskají po vydatné zálivce kdy nevydrží buněčná stěna plodu a plod praská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 8:20

Souhlasím s Honzou a navíc odrůda Cherrola praská už když kolem ní jen projdete s konví plnou vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.16 (?), 15.5.2012 21:01

Díky za reakci na můj dotaz, ale: všechna rajčata zalévám každý čtvrtý den a to ráno a začínám kolem půl páté vydatnou zálivkou. Jakmile prší, tak vždy po dešti také čekám až zem oschne, resp. počkám také ty 3-4 dny - teda podle vydatnosti deště. A jak tak vidím, tak Cherollu již vysévat nebudu. Ale poradí někdo, proč se mě tvoří tak dlouhé vijany? Některé jsou dlouhé i 4O cm a rajčat je tam snad 1 na 10 cm a každý vijan se ještě dělí na další 3-4 výhony, tzn. že z lodyhy rajčete vyrůstá jeden a ten se cca po 20 cm rozdělí na další. A dělají mě to jen tato minirajčata. Další tyčková rajčata jsou v pohodě.Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.5.2012 21:17

Cherolla tvoří velmi dlouhé vijany (i větvené), ale že by tam bylo jedno rajče na 10 cm, tak to ne, je tam jedno za druhým.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.252 (?), 7.5.2012 20:37

při platbě předem na účet je poštovné u neoseeds 50 kč Dobírka je za 100 kč, ale toto je dáno samotným poplatkem pošty který je u dobírky vyšší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika