Kde sháníte semena rajčat a okurek?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.8 (?) 
13.1.2012 18:26

Malá rajčátka švestičkového tvaru, asi Pollicino, pěstuji ze semen vybraných z rajčat zakoupených v supermarketu. "Odrůdová" stálost, původně mohla být F1, mě vyhovuje. Předpokládám, že velkopěstitel těchto rajčat pěstuje ve velikém, tudíž sotva dojde k cizímu opylení. U Beefmasteru již několik let vybírám opakovaně semínka z plodů a nevidím patrné změny na z nich vypěstovaných plodech. Obdivuji snažení Mirka v hledání a zajišťování nových odrůd. Bez zapálených nadšenců by nebyl pokrok u nás zahrádkářů. Ještě bych chtěl dodat, že u Býčích srdcí původem ze Sevy mně nevyhovovalo silné žebrování plodů z důvodu horšího vymývání rezudií postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 141.32 (?), 13.1.2012 21:25

V přesévání nehybridních rajčat nevidím problém, tam dojde k samosprášení a odrůda se nezmění. Větší problém je v F1, tam dojde dle zákonů genetiky ke štěpení populace, což způsobí, že některé rostliny mají vlastnosti původní F1, zatímco jiné mají vlastnosti výchozích linií použitých ke křížení, viz Mendelovy zákony. Na velkém záhoně se to může zprůměrovat, ale pokud pěstuji od odrůdy jen několik rostin?   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.78 (?), 13.1.2012 20:17

Presne, postovne je nekrestanske drahe, hlavne ak uvazim ze ak kupim semienka na ebay v uk, tak postovne na slovensko je 0,80 libry a aj celkova cena za tie semiacka je omnoho nizsia ako na spominanm cesko, tu vyjde cca 100 semienok na 0,99 libry (cca 31czk)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 13.1.2012 22:34

Vloni jsem zkoušela sušit rajčata Šejk a byla taky dobrá, u nás, kupodivu, chytlo Ildi plíseň loni jako poslední, měla jsem zasazena dokonce Sláva Porýní, prý už nejsou in, ale spokojenost s rajčatovou chutí. Už jsem psala jinde, nekupuji jiná, než ta, ktará jsou běžně v prodeji v brněnských semenářstvích. Někde jsem četla, že Semo má letos v nabídce poprvé rajše typu San Marzano, vyzkouším. Měla jsem i "divoká rajčata" z Gendler", žlutá, mě chutnala, moji chlapi "ani do huby". Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.27 (?), 13.1.2012 22:36

Opravuji Gengel. E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 13.1.2012 23:02

Já jsem prostřednictvím třetí osoby získal (od překladatelky do italštiny) z Italte starší originální semena rajčat Roma nano a Minibell. Udělal jsem zkoušku klíčivosti- Roma nano ze šesti semen vyklíčilo šest, Minibel tři z pěti.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 14.1.2012 8:55

To nové rajče se jmenuje Corsaro, jde o hybrid, sáček semen mám již doma, koupeno v běžném obchodě se semeny v okresním městě.   J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.1.2012 0:39

Ale na Ebay je jedna položka = jedno poštovné, nebo se dá více položek odjednoho odesílatele sloučit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 177.78 (?), 14.1.2012 9:11

Su aj taky, ale ja som nasiel ze som platil iba jedno postovne, vsetky ostatne boli gratis, som kupil asi 10 druhov a platil iba to jedno postovne 0,8 libry.Bolo to od tohot predajcu a platene cez paypal

Peter Z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 14.1.2012 13:36

A jak to praktikujete, mě to vždy u každé položky ihned hodí na úhradu. Díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika