Příspěvky uživatele - Jarik

Jak často měníte místo výsadby rajčat?, 2.6.2014
Po přečtení úsměvného vlákna "Alternatiní pěstování rajčat",kde rakouský sedlák doporučuje sázet rajčata na stejné místo 1x za 10 let, mě napadlo se zeptat, jaké možnosti mají ostatní. Já sám ve skleníku je dávám rok co rok na stejné místo a venku se... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 10.12.2013
Dobrý den. Letos jsem pěstoval 25 druhů rajčat. Setí 6.3. Doma balkónové pro příští rok Vilma-ne, Venus-ano. Na zahradě 2/3 ve skleníku, 1/3 ve foliáku a 1/3 volně nekryté, celkem 55 rostlin. Máme rádi plody sladké rajčatové chuti, masité a ne moc... celý příspěvek >
Vytáhlé sazenice, 13.3.2013
Mám stejný problém. Na vyklíčení jsem zaseté semínka odnesl k rodičům. V Baumaxu jsem si koupil takové malé pařenišťátka na parapet. Každý den jsem se ptal co to dělá a že nic. Potom jsem 2-3 dny na ně zapomněl a najednou děda volá, že některá jsou 5... celý příspěvek >
Jakou koupit kvalitní folii na foliovník, 20.2.2013
Dobrý den pane Mirku, taky přemýšlím o tom, jak takový foliák vyrobit, aby se na jaře rychle a jednoduše složila konstrukce a na ni nasadil svařený (sešitý) obal, jak udělat vchod, oddělávací boky? Přes léto chci nechat jenom střechu a 1, 2 boky.... celý příspěvek >
Jaká budete pěstovat rajčata v roce 2013?, 14.2.2013
Dobrý den. Prosím o pomoc. V pondělí 11.2. jsem v obchodě seemnemaailm.ee objednal semena rajčat. Zaregistroval jsem se a prošel celou objednávkou dle pokynů. Na konci objednávky jsem zvolil první možnost platby PayPal (v systému PayPal mám... celý příspěvek >
Jak zpracovat zelená nedozrálá rajčata?, 9.10.2012
Všem děkuji. Včera jsem otrhal zelené a dneska ráno škrábal okna na autě, tak jsem to stihl jen tak tak. Zkusíme od každého něco udělat. Jarik  
Jak zpracovat zelená nedozrálá rajčata?, 5.10.2012
Ještě mně zůstalo na zahradě dost nedozrálých rajčat. Poraďte, co mám udělat,  než přijde mráz. Někde jsem slyšel, že se dají zpracovat, někdo to balí do novin a má to dozrát doma apd. Děkuji. Jarik 
"Baby leaf " saláty, 23.2.2012
Předpokládám, že co se seřízne je pryč a musí se znovu vyset? Pokud pominu dřívější sklizeň, tak kde je ještě nějaká výhoda. Možná se ptám blbě, ale pokud srovnám hmotnost jedné hlávky salátu s potřebným množstvím 10 cm lístečků... Ale jako doplnění... celý příspěvek >
"Baby leaf " saláty, 23.2.2012
Dobrý den. Včera se mně dostala do ruky Rukověť zahrádkáře, kde je dlouhý článek o salátech. Na závěr zde píší, že jeden způsob pěstování salátů zůstává bokem pozornosti a to "baby leaf, salát k řezu mladých listů."  Můžete mně to někdo... celý příspěvek >
Kde sháníte semena rajčat a okurek?, 9.2.2012
Dobrý den. Od té doby, co jsem zadal vlákno, jsem byl pravidelným návštěvníkem různých obchůdků, nebo oddělení se semeny.  Od Semy mám San Marzáno, Tornádo F1, Torino F1, Pollicino F1, Beefmaster VFN F1, Šejk, Orbit, Pavlína.  Od Seva Flora... celý příspěvek >
Kde sháníte semena rajčat a okurek?, 17.1.2012
Chci se zeptat na dvě věci. Jaký je celý postup získání semínka z plodu rajčete a způsob jeho uskladnění do další sezony. Děkuji. Jarik
Kde sháníte semena rajčat a okurek?, 6.1.2012
Děkuji.
Kde sháníte semena rajčat a okurek?, 4.1.2012
Dobrý den. Letos bych chtěl do foliovníku a skleníku zasadit nějaké rajče a okurky. informace sháním zde a pečlivě se snažím zjistit  "nejlepší " odrůdy . Je vidět, že jsou zde borci, kteří o pěstování těchto plodin něco vědí... celý příspěvek >
Jak nyní ošetřit skleník, ve kterém pěstuji révu?, 30.11.2010
Dobrý den. Potřebuji poradit, jestli se má vnitřek skleníku, resp. sklo a zemina, umýt nějakým přípravkem proti plísní, nebo se nedá nic dělat . Listí jsem posbíral a spálil. Ptám se z toho důvodu, že ve skleníku se plísním daří a jestli... celý příspěvek >
Zdeformovanéné listy na paprice, 27.7.2009 Obsahuje fotku
Prosím o radu zkušenější pěstitele paprik. Na některých listech paprik se začínají tvořit takové pokroucené listy. Díval jsem se jestli tam není mšice, nebo svilušky, ale není nic vidět. Není to na všech paprikách. A pěstujeme je ve skleníku. Děkuji... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika