Je možný výsev rajčat ještě v této době?



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?)
13.4.2011 17:13

Semínka se sejí.... Já jsem znovu vyséval 8. 4., protože mně sadba vysetá 20. 3. totálně zhynula. Myslím, že to bylo výsevovým substrátem, protože semena jsem měl loňská a zprvu vyklíčila, pak odešla. Vysel jsem do substrátu pro květiny a zeleninu, kde se píše, že není vhodný pro výsevy, ale už lezou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Vojtas - (3) - 236.60 (?), 6.4.2011 17:36, zobrazeno: 9867x

Ahoj všem milovníkům zahradničení,

Mám začátečnický dotaz: Propásl jsem již výsev rajčat? Říkám si že možná ano, ale na druhé straně rajčata rostou a klíčí rychle. Rád bych měl vlastní sadbu a být na sebe "pyšný". Děkuji za všechny názory

Vojtas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 6.4.2011 20:11

Já jsem včera taky ještě vysel semena rajčat co mi přinesl otec z práce, prý "krtinová" jak tomu říkají kolegové. Stačí je údajně nasít do krtiny a o nic víc se nestarat, dle mého názoru jde o divoká rajčata. Já je projistotu dal do substrátu a uvidím co z toho bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.4.2011 20:20
Já o víkendu taky ještě vyséval nějaké speciality...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 6.4.2011 23:57

Ještě se chystám vyset nějaké Šejky k výrobě kečupu, nejde mi o ranost, budu je pěstovat venku na poli s minimem péče, doufám, že dozrají.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.239 (?), 7.4.2011 5:35

Loni jsem několik rajčat vysel ještě začátkem května a v srpnu mjset skoro nepoznal, které bylo vyseto v březnu a které v květnu. Myslím tím jak velikost rostliny tak i plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 7.4.2011 8:48

...ano rajciny su burina, ktora si pocka na svoju sezonu. Ked su tepla a ma dostatok vlahy a zivin rastie tak, ze ju za 2-3 dni nespoznate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.119 (?), 13.4.2011 16:08

Já jsem vloni sázela až koncem dubna - různé odrůdy -  a rajčat bylo, že jsem nevěděla, co s nimi. Základ je dobře hnojit a zalévat a po zmrzlých vkládat do dobře vyhnojené půdy. Letos sice již mám pěkné sazeničky za oknem (Tornádo), ale ještě budu sázet italské San Marzano.

Adéla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?), 13.4.2011 17:13

Semínka se sejí.... Já jsem znovu vyséval 8. 4., protože mně sadba vysetá 20. 3. totálně zhynula. Myslím, že to bylo výsevovým substrátem, protože semena jsem měl loňská a zprvu vyklíčila, pak odešla. Vysel jsem do substrátu pro květiny a zeleninu, kde se píše, že není vhodný pro výsevy, ale už lezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 13.4.2011 18:23
Dnes jsem je "strakáče" přepichával (Rjabčik, Samocvet Lučistyj, Šerchan) a dal naklíčit další, snad letos již poslední, specialitku (srdíčka Tomatoberry Garden) která dorazila z Anglie včera.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.7.2011 16:53

Tomatoberry Garden F1 dozrává, ještě jsem ho nechutnal ale vypadá velmi pěkně. Mám ho na terase kde "širokodaleko" rajčata nejsou, abych mohl uchovat semena na příští rok, pokud bude dobré, a já věřím že ano. Semena této odrůdy jsou docela drahé (3-4 € za sedm semen) a proto bych je chtěl namnožit, hybrid nehybrid.

mají velikost a tvar jahody
mají velikost a tvar jahody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika