Jarní výsev



volf.l - (33) - 123.215 (?)
22.2.2013 9:07

u mě jako první vyrazili ze semen rajčata policino, start s F1 jsou to fofrníci smiley, už lezou i ostatní 12 druhů, papriky už také lezou jen ty meiky ne a ne se začít klubat. má tu někdo zkušenost s klíčením semen paprik meika?

Lukáš

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 22.2.2013 8:39

:-))) Je to přesně tak, jak píše Lukáš.

A 3 mochyně už lezou, asi jim jde k duhu teplejší prostředí.

Z rajčat bezkonkurenčně nejvzrůstnější Cherrolla, je dvakrát taková než ostatní stejně staré sazeničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
volf.l - (33) - 123.215 (?), 22.2.2013 9:07

u mě jako první vyrazili ze semen rajčata policino, start s F1 jsou to fofrníci smiley, už lezou i ostatní 12 druhů, papriky už také lezou jen ty meiky ne a ne se začít klubat. má tu někdo zkušenost s klíčením semen paprik meika?

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2013 9:17

Meiky mi kdysi špatně klíčíly, proto je už také nepěstuji, totéž od dalšího roku udělám i s odrůdami Libera od Teclové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 23.2.2013 10:40

Při okukování sazenic jsem objevila na hlíně pobíhat hubené pidibreberky (bílé asi 1mm, šedé 2mm).

Škodí nějak? Nebo představují nějakou újmu do budoucna? Vcelku by mi nevadily, ale jestli jsou to nějaké škodné potvory, šplíchla bych je Biooilem.  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.2.2013 10:47

měly by to být smutnice, já jsem se jich zbavil malými žlutými lepovými deskami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 23.2.2013 10:59

Ale když jsem zapátrala, tak larvy smutnic vypadají jako červíci, zatímco ty naše brebery vcelku svižně pobíhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 23.2.2013 12:17

Jste si jistý, že jste se jich zbavil? Lepové desky vychytají dospělce, ale v hlíně se mezitím rodí nová generace. Vím, o čem mluvím, zrovna teď s nima bojuji. Přesadila jsem všechna kvítka, rozmístila lepové desky, ale i tak sem-tam nějaká poletuje. Je jen otázkou času, než se začnou rozmnožovat v hlíně-vžycky nějaká potvora unikne. Jakmile se tak stane, koupím parazitické hlístice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.28 (?), 24.3.2013 7:06

Dobrý den dovolím si taky zareagovat.Opravdu jen silní jedinci vydrží jak píšete já taky nevydržel a o proti ostatním sezonam vysel dřív cca o 3 týdny jelikož jsem už nevydržel.Všechno vylezlo byla spokojenost ale po přesazení taky všechno zheblo.Psal jsem tady i o radu ale bohužel všechny rajčata od konečků listů chřadla až lístky uplně zvadly.Stonky i kořeny zůstaly tak jsem byl z toho jelen.Bylo toho cca.300 sazenic skoro jsem brečel a to je Mě 47.Forem jsem vysel znova a už přesazuji.Nějaký uhyn byl protože světlo letos nic moc a u mě obzvlášt ale zatím doufám že to vydrží, jinak mašle a kupování v zahradnictví což se Mě zrovna nechce ty jejich pulmetrové rajčata v pidi květináčcích vyhnané chemii.Takže na závěr vydržet neuspěchat Já už ponaučení mám.Mějte se lidi a hodně uspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika