Jakou zeleninu na volné záhony?



host - 162.128 (?)
7.7.2011 17:26

ja jsem na volne zahony ted vysela salaty, roketu, kedlubny, spenat, kopr.  Fenykl je taky dobra volba. Redkvicky budu davat asi az v srpnu, chteji chladnejsi pocasi (taky je v srpnu mozne vysit ozimou cibuli). A tez je mozne ted v cervenci vyset cinske zeli.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 246.115 (?), 6.7.2011 20:06, zobrazeno: 13175x

Prosím o radu, jakou zeleninu můžu nyní vysadit na uvolněné záhony po hrášku a salátu?  A ještě jeden dotaz? Poslední 2 roky jsem měla plno brokolice, letos ani jednu - všechny jdou hned do květu. Co je špatně? Jsem začátečník, děkuji

Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.7.2011 22:13

ohledne brokolice Vam presne neporadim..ze by jina odruda, byla F1? Jinak jeste muzete vysit cervenou repu, ale bude mit mensi bulvicky..., samozrejme lze vysit redkev - obzvlast cerna kulata - lze ji uskladnit i na zimu, v tuto dobu se bude brzy vysazovat kvetak... a vsechny ostatni kostaloviny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.78 (?), 6.7.2011 23:03

Hraniční termín je pro poslední výsevy hráchu - a vůbec mu nevadí, že jste ho z téhož záhonu právě sklidili, naopak, vyhovuje mu to, protože "kamarádské" bakterie už v půdě jsou po předchozím hráchu. Také mrkev by ještě narostla, ale bylo by vhodné ji ochránit proti pochmurnatce. Nebo špenát. Beruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.7.2011 23:13

jen jeste podotknu, ze u mrkve vybirejte karotku, ta je rana, klasicka mrkev by to jiz nemusela stihnout! a spenat nedavejte po salatu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 7.7.2011 7:08

Brokolice letos trochu blbne. Jako nejlepší se mi zdá odrůda Lucie. Jinak suverénně nejlepší bývala Kermit, po ní Corvet. Ale už dlouho ji nemohu sehnat. Ještě se nyní dá vysévat fenykl sladký, v teplejších oblastech. Pozor na slimáky, likvidují klíčící výsevy plošně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.184 (?), 7.7.2011 9:28

Doporučuji ředkvičky.  Čím pálivější, tím zdravější pro tělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.204 (?), 7.7.2011 15:36

Všem moc děkuji. Zkusím ten květák, karotku, špenát.

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 86.14 (?), 7.7.2011 14:35

Po salátu můžete zasít třeba keříčkové fazolky. Tato doba výsevu je pro podzimní sklizeň fazolek perfektní.

Na uvolněný záhon po hrášku je výsev černé ředkve dobrá volba. Lze ale také vysít třeba vodnici. Pro podzimní sklizeň můžete vodnici vysívat až do srpna. Skladovat se dá potom až do ledna. Moje oblíbená odrůda je bílá "Albína". Je velmi chutná, za syrova má chuť velmi podobnou kedlubnám a lze z ní uvařit i dost dobrůtek.

Pokud jde o brokolici, také mi jich několik letos zlobilo. Proto u těch zlobivých odkrajuji menší růžice ještě před vykvetením, jsou sice menší, ale v pořádku. Po hlavní sklizni rostliny nechávám dál na záhoně až do pozdního podzimu. Trochu menší růžice se tvoří a rostou až do zámrazu a tak je i nadále stále co průběžně odkrajováním sklízet a spotřebovávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 7.7.2011 17:26

ja jsem na volne zahony ted vysela salaty, roketu, kedlubny, spenat, kopr.  Fenykl je taky dobra volba. Redkvicky budu davat asi az v srpnu, chteji chladnejsi pocasi (taky je v srpnu mozne vysit ozimou cibuli). A tez je mozne ted v cervenci vyset cinske zeli.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.7.2011 22:51

Já mám letos brokolici vyslepnutou jako by to byl květák s nedostatkem molybdenu, jen košťál a nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika