Jaká rajčata pěstujete



rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?)
14.9.2012 20:42

Letos to u nás vyhrál Moneymaker, nějak náhodou jsem ho objednala, je ale úžasný, silná koncenrovaná chuť, 7.8 pater, velké vijany, rajčata středně velká, stejné velikosti normálně červená, trochu tužší slupka, než dozrají úplně.Pro mne to není, já raději hnědá, bez kyselin, ale ostatní jsou z těchMM celí pryč.Nepraskají, nevyždují žádnou velkou péči, ani jsme letos nestříkali,Úplně dozrálá se lehce stahuje slupka  i bez blanšírování.Bude to asi trvalý člen naší zahrady.Sušená jsou neuvěřitelně aromatická, ne jak ty hadry v oleji z obchodu.Objednávala jsem někde u nás.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.9.2012 19:04

z onech 20odrůd cherry jsou jasnými chutovymi vitezy Kish Mish oranževyj a Nastja Slastjona F1, u velkých je to pokazde trochu jinak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 3.9.2012 19:49

Škoda, už mám objednáno. Snad zkusím tu Nastju napřesrok.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.9.2012 19:58

skoda, ze Nastja je F1, takhle clovek musi kupovat osivo, leda, ze by clovek vedel rodice a pak to dle toho opyloval, ten Kish Mish je mile prekvapil-na to, ze to neni F1 a plodu je tolik a jak dobrych tak to je super, navic i vyrovnane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 4.9.2012 7:53

Pokud jde o odrůdy F1 z kameného obchodu tak to nevidím jako tak veliký problém. Ale pokud jde o nákup na internetu tak je to už něco jiného. Potom nezbývá nic jiného než se snažit spolupracovat při nákupu s někým jiným (sdružovat nákupy) nebo vegetativně rozmnožovat brzy vzejíté sazenice popřípadě se pokusit udržet nějakou mateční rostlinu přes zimu.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5578) - 242.167 (?), 3.9.2012 19:13

Hnusně měkké, masité, velké, praská ještě dříve než se vybarví. Tato odrůda má všechny nectnosti jaké může rajče mít, a přitom na obrázku vypadá celkem sympaticky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5578) - 242.167 (?), 14.9.2012 8:32

Tomatoberry Garden, tady je rostlina z vlastních semínek, plody vypadají skvěle, rostlina se drží jakž-takž, asi je to pozdnější výsadbou. Vysadil jsem ji pár metrů od ostatních a odebírám z ní další semínka, uvidím jaká bude další generace. Tato vynikající odrůda má ještě jednu výbornou vlastnost, plody drží velmi pevně na stopce a ani při přezrávání neopadávají.

Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.249 (?), 25.1.2013 17:12

A to nie je F1, ked z vlastnych semienok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 14.9.2012 20:42

Letos to u nás vyhrál Moneymaker, nějak náhodou jsem ho objednala, je ale úžasný, silná koncenrovaná chuť, 7.8 pater, velké vijany, rajčata středně velká, stejné velikosti normálně červená, trochu tužší slupka, než dozrají úplně.Pro mne to není, já raději hnědá, bez kyselin, ale ostatní jsou z těchMM celí pryč.Nepraskají, nevyždují žádnou velkou péči, ani jsme letos nestříkali,Úplně dozrálá se lehce stahuje slupka  i bez blanšírování.Bude to asi trvalý člen naší zahrady.Sušená jsou neuvěřitelně aromatická, ne jak ty hadry v oleji z obchodu.Objednávala jsem někde u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 5.149 (?), 24.9.2012 17:31

Dnes jsem likvidoval všechny rostliny rajčat se jmény San Marzano. Na druhém obnrázku jsou odleva SM Gigante, SM Corzaro, San Marzano 3, SM Lampadina a SM nano. Pokud bych měl hodnotit tyto druhy, potom bych to vyjádřil takto:

Gigante- opravdu velké rajče ve tvaru papriky, šťavnaté, jemná sladká chuť srovnatelná s mými oblíbenými biftekovými rajčaty. Po stránce chuti a šťavnatosti dužniny nemá nic společného se San Marzanem. S pěstováním jsem neměl žádné problémy a příští rok budu jistě pěstovat více rostlin než tři, které jsem měl letos. 

Corzaro F1- pravděpodobně výtvor Sema Smržice. Velmi úrodná hybridní odrůda typu San Marzano. S pěstováním žádné problémy, jen plody nejsou jedlé, jejich kvalita se pohybuje někde na úrovni dovozových rajčat prodávaných v zimě. Slupka tvrdá, dužnina vodová jen vzdáleně připomínající chuť rajčete. Na zpracovámí jako sušené nebo protlak také ne.Nevím co touto hybridní odrůdou chtěl šlechtitel říct, ale asi se mu vyplatilo dát semena do prodeje (všechna se vyprodala). Mám takový pocit, že už se asi tato semena nabízet nebudou a tak těch pár semen co mně zbyla, buď pošlu do Italie do oblasti San Marzana, aby také věděli jak vypadá české San Marzano a nebo je uskladním pro příští generace.

San Marzano 3- pěstoval jsem je pro použití na polotovary (protlak a rajčatovou drť), na jídlo v čerstvém podle mne ani nic moc nejsou. Potud spokojenost. Jinak na to, kolik jsem měl rostlin, tak mne úroda zklamala zejména tím, že jednotlivé plody byly velikostně velmi nevyrovnané, stejně tak jao jednotlivé odrůdy. příští rok budu pěstovat.

San Marzano Lampadine- horší varianta San Marzana s trochu jiným tvarem menších plodů, asi nebudu pěstovat, možná abych využil přebytek semen, která od této odrůdy mám, tak nějaká vyseju a uvidím co s nimi.

San Marzano Nano-pěstoval jsem jako keříčková a také jako tyčková, úroda dobrá, chuťově stejné jako SM, použil jsem je na zavařování (půlené) jako drť. Dobře se to dávalo do sklenic, zatím jsem žádnou sklenici nepoužil, ale po stránce kvality nemám žádné obavy.

               Mr Big 

Dnešní sklizeň
Dnešní sklizeň
Srovnání SM odrůd
Srovnání SM odrůd
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5578) - 242.167 (?), 24.9.2012 18:14

Letošní rok určitě nebyl vhodný k nějakému objektivnímu a správnému ohodnocení chuťových vlastností jednotlivých odrůd rajčat. Ani takový držák jako je Sladkaja Děvočka nebo Tomatoberry nebyly letos echt to pravé. Nejlépe se s tím popraly žluté odrůdy Golden a Orange Santa.

San Marzano a Corsaro, velký propadák co se kvality a vyzrávání týče. Jelikož drtivá většina skončila v sušičce nebo v protlaku tak ani nevím jak chutnají, navíc jsem ani neměl moc odvahy do nich kousnout. Naopak s některýma jsem byl navýsostně spokojen - Lel, Palmira, Novinka Pridnevstroja, Guliver, Severnoe Čudo, Torquay... vše na sušení. Plody pevné, neměkly, krásně a rovnoměrně vyzrávaly, a když k tomu ještě připočítám to podělané počasí, tak fakt vynikající odrůdy.

Lel
Lel
Palmira
Palmira
Novinka Pridnestrovja
Novinka Pridnestrovja
Gulliver
Gulliver
Severnoe Čudo
Severnoe Čudo
Torquay
Torquay
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika