Jak zpracovat nadbytek salátových okurek



host - 51.120 (?)
17.8.2015 1:06

Již čtyři týdny pijeme, během panujících veder, osvěžující okurkovou limonádu. Na internetu více nebo méně podobných receptů:

1. Oloupanou salátovou okurku nakrájíme na menší kostky, pak ji rozmixujeme tyčovým mixérem na pyré
2. Do pyré přilijeme 0,5 l perlivé vody a necháme v lednici stát 15 až 20 minut
3. Směs přelijeme přes sítko do džbánu, přidáme šťávu ze dvou limetek a osladíme asi dvěma lžícemi třtinového cukru nebo medem
4. Zamícháme, jednotlivé sklenice limonády servírujeme s ledem, zdobíme kolečky limetky a okurky.
5. Můžeme přidat mátu nebo meduňku, které dodají aroma a ještě více letní svěžesti.
 

F. Rozkošný

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 242.9 (?), 9.8.2017 9:31

Nic moc. Matka to dělávala, ale není to ono, salát je pak takový jako "uvařený". Ale zase lepší než nic-a v té době nebylo opravdu v zimě na trhu nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.223 (?), 5.8.2020 15:36

Omyl, takto zavařené okurky jsou nejchutnější.Jiné neděláme.Kdo ochutnal, tak chtěl recept.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.161 (?), 31.7.2016 22:36

Lído, díky za recept. Má stařenka rusy dělala také a já si letos na ně vzpoměla, jen jsem si nebyla jistá, jestli se to solilo do druhého dne. Je to taková má vzpomínka na dětství. Už věřím, že na internetu najdu všechno. Ještě jednou díksmiley Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 10.8.2014 8:33

Salátové okurky pěstuji proto, aby se konzumovaly čerstvé. Pokud je jich nadúroda tak se rozdají nebo vyhodí na kompost. Na uchování slouží nakladačky, salátovku fakt jen pro přímý konzum. Pamatuji si ty velké sklenice a plátky nakrájených oharků v nich, když nám je servírovali ve školní jídelně, byl to hnus velebnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 10.8.2014 9:07

já se přiznám, že jako jedna z mála lidí mám řezy z okurek ráda, takže sem je dělávala.Nyní už nezavařuju, manžel na kyselou zeleninu nikdy nebyl a já to už te´d ze zdravotních důvodů nejím, takže okurky už nemám dělat pro koho.Ale je fakt že krom sebe nikoho kdo rád řezy neznám.Takže vedle malých okurků sem dělávala i plátky či kolečka a v pohodě se spotřebovaly.Holt každý má jiné chu´te.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.195 (?), 10.8.2014 9:53

A nedelaji se ty rezy spis z vetsich ci prerostlych nakladacek? Ze salatovek, byt sebelepsich, si to moc nedovedu predstavit. Zatim mi nejlip vychazi ta pletova maska. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.130 (?), 10.8.2014 10:53

Tak loni jsem řešila to samé.Okurek salátovek jsem měla dost přes 100kg.Rozdávala jsem, denně saláty, šopáky.Potom jsem našla recept na okurkovou polévku-teplou, né studenou, je fakt dobrá.Zavařovala jsem něco jak čalamádu-jmenovalo se to tuším americká čalamáda-spousta okurek, cibule,koření-ale moc nám to nechutnalo, letos už nebudu dělat.No a nakonec jsem to dělala něco jak lečo -podusila spolu s paprikama, rajčaty,cukínama, cibulí... vše co zahrada dala.A tato směs je výborná pod maso, jako lečo s těstovinami... Letos mám okurek taky přebytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 10.8.2014 17:54

Do leča se to opravdu dá - je to neutrální hmota, která přijme chuť rajčat a paprik.

Další možnost je polotovar do bramborového salátu - nakrájím rovnou na kostičky i s mrkví, cibulí a křenem, normálně steriluji jako nakládačky (ale nálev do sklenic nalévám přes sítko, aby v něm už nebylo koření), před použitím jen odstraním kopr a naliji na vařené brambory celý obsah sklenice.

Do třetice - ale to nemám vyzkoušeno: viděla jsem v restauračce nabízet okurkovou limonádu, někomu tam nesli ve sklenici něco velmi zeleného, v horku to může být osvěžující smiley. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 51.120 (?), 17.8.2015 1:06

Již čtyři týdny pijeme, během panujících veder, osvěžující okurkovou limonádu. Na internetu více nebo méně podobných receptů:

1. Oloupanou salátovou okurku nakrájíme na menší kostky, pak ji rozmixujeme tyčovým mixérem na pyré
2. Do pyré přilijeme 0,5 l perlivé vody a necháme v lednici stát 15 až 20 minut
3. Směs přelijeme přes sítko do džbánu, přidáme šťávu ze dvou limetek a osladíme asi dvěma lžícemi třtinového cukru nebo medem
4. Zamícháme, jednotlivé sklenice limonády servírujeme s ledem, zdobíme kolečky limetky a okurky.
5. Můžeme přidat mátu nebo meduňku, které dodají aroma a ještě více letní svěžesti.
 

F. Rozkošný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.240 (?), 10.7.2017 7:07

Letos jsme chutnala Americkou čalamádu  - a budu jí vařovat, pro nás je velmi jedlá smiley.

Děláme Lužický bramborový salát se salátovou okurkou  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika