Jak vést rajče Goldkrone



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?) 
9.5.2011 8:59, zobrazeno: 7168x

Zdravím vespolek.

Má někdo z pěstitelů nějaký speciální postup, jak tuto odrůdu vést? Na jeden výhon je to dost obtížné, protože neůnavně vyhání nové a nové větvičky a nakonec se to mi to vždy vymkne a je z toho husté poléhavé křoví.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 62.70 (?), 9.5.2011 19:39

Dobrý den, Goldkrone pěstuji asi 6let a nejlepší je vést ho po drátu (provázku), který je zavěšený na konstrukci skleníku nebo nějaké jiné a jak nahoře dorůstají další patra, tak ho spouštím dolů. Dole ho stáčím do kruhu a tak dosáhnu kolem 10pater s plody, které sklízím i koncem října (záleží na počasí). Ve skleníku i déle. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.133 (?), 8.3.2020 14:32
Ma niekto skusenosti aka je to odroda po chutovej a kvalitativnej stranke? Plody su pevne alebo praskaju a ci ma zmysel vysadit viac korenov alebo staci par rastlin (3-5)na spestrenie sortimentu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 8.3.2020 18:31

Úplně stačí jedna rostlina na zpestření na stůl. Je to úrodná odrůda a když budete sklízet ošatky kuliček, není to jak zpracovat. Sice se to dá zavařit, ale je v tom pak hodně šlupek a na žlutý protlak jsem si nezvyk. Za ten postup se stáčením děkuju, je to podobné jako ve velkoskleníkách a nenapadlo mně to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika