Jak daleko pálivé papriky od nepálivých



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?)
14.12.2017 21:11

taky mám takovou zkušenost, pálivé už s nepálivými v jednom skleníku nepěstuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 58.231 (?), 18.5.2017 23:00

A bacha na okurky. Vysazené vedle melounu mohou být uvnitř červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.5.2017 7:44

Vy jste línej prokliknout čtyři obrazovky nahoru a jen plácáte. Tady to máte naservírovaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 58.231 (?), 19.5.2017 23:58

PP, takže podle tohoto příspěvku je genetická podstata žeber papriky je jiná než např. stopky tohoto plodu. Ať žijí příručky pro zahrádkáře. Napsal jsem s okurkami a melounem úplně stejnou blbost na jakou mě odkazujete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 20.5.2017 4:59

Občas je dobré si něco přečíst i jinde než jen na internetu. Paní Jiřina jen citovala skutečnosti publikované v odborné literatuře a vycházející ze zkušeností velkopěstitelů. Jinak s Vámi souhlasím, že jste napsal blbost.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 19.5.2017 18:25

Dost často se mně stává, že se mně odrůdy v kelímcích nějak popletou. Potom když je vysadím a povyrostou tak zjistím, že mám vedle sebe sladkou papriku Najerano Rojo, Corno di Toro, apod.  a hned vedle toho (sázím papriky jen 15 cm od sebe) pálivé Jalapeňo nebo mírně pálivý kozí roh Beros. Co bych za to dal, kdby ty sladké dostaly trochu té pálivosti z těch pálivých.wink.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.120 (?), 19.5.2017 7:23

Sám si pamatuju že jako malý mi táta říkal vem si papriku-tahle nebude pálit.A pálila, takže jsem si vypěstoval pěknou averzi k pojídání čerstvých plodů.Můžu Vás ujistit, že mi to vydrželo mraky let, než jsem papriky opět začal jíst.Pokud nechcete malým dětem znechutit papriky, zásadně nepěstujte pospolu a radši ani né poblíž sladké s pálivými.Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.185 (?), 19.5.2017 9:29
Mozno tie sladke boli pestovane zo semien skrizenych s palivymi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.140 (?), 19.5.2017 20:38

mě předloni sladké papriky začaly pálit a vloni naopúak pálivé pálit přestaly, ted už je nebudu pěstovat v jednom skleníku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 14.12.2017 21:11

taky mám takovou zkušenost, pálivé už s nepálivými v jednom skleníku nepěstuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.153 (?), 26.8.2018 18:38

Přidávám vlastní zkušenost. Ve skleníku mám vysázené kapie a chilli papričky vedle sebe a letos se mi stalo, že z celkový vysazených 6 ks chilli papriček mi na 5 keřích místo chilli papriček vyrostly velikostí a pálivostí spíše "kozí rohy". Sice pálí, ale s chilli papričkami nemají skoro nic společného. Jen na tom jediném keři (z 6 ks), který při výsadbě byl takový "ničemný" takže kvetl mnohem později mi vyrostli skutečně pravé chilli papričky. A jsem 100 % přesvědčená, že všech 6 ks bylo z jedné matečné rostliny. Příští rok zkusím vysadit papriky odděleně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika