Hokkaido - hnije



host - 76.254 (?)
24.1.2012 7:22

Hokkaida pěstuju celkem úspěšně, ale se skladováním mám taky problém. ve sklepě začala mít černé skvrny ca v lednu, myslel jsem, že je tam moc vlhko, Tak jsem je loni měl jen pod přístřeškem a začalo to černat ještě mmohem dřív. Ta informace o teplotě minimální je zajímavá. A jak dlouho je necháváte na záhoně? myslel jsem, že možná nejsou úplně vyzrálá, když mě tak brzy odcházejí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 84.120 (?), 26.11.2011 17:07, zobrazeno: 10904x

Takto mi hnije Hokkaido v suchej chladnej miestnosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.120 (?), 26.11.2011 17:09

Obrázok

HOKKAIDO
HOKKAIDO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 27.11.2011 14:24
A není tam moc chladno?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 69.71 (?), 23.1.2012 18:16

Z vlastní zkušenosti vím, že hokkaido při skladování nesnáší dlouhodobě teploty nižší, než plus 7°C. V mém případě mi hokkaida, při nejnižší teplotě ve skladovací místnosti v průběhu zimy plus 9°C,  vydrží v perfektním stavu až do června následujícího roku. Podívejte se na teploměr, kolik stupňů v té chladné místnosti máte a napište nám to. Jistě to bude zajímat i ostatní, kteří hokkaida přes zimu ve větším množství skladují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.254 (?), 24.1.2012 7:22

Hokkaida pěstuju celkem úspěšně, ale se skladováním mám taky problém. ve sklepě začala mít černé skvrny ca v lednu, myslel jsem, že je tam moc vlhko, Tak jsem je loni měl jen pod přístřeškem a začalo to černat ještě mmohem dřív. Ta informace o teplotě minimální je zajímavá. A jak dlouho je necháváte na záhoně? myslel jsem, že možná nejsou úplně vyzrálá, když mě tak brzy odcházejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.127 (?), 24.1.2012 15:21

... sklízela jsem i poslední malinké plůdky, skladovala jsem je nejdříve v místnosti kolem pěti stupňů, ale když jedna začala černat, ostatní jsem odnesla domů do paneláku a na skříňce při cca dvaceti stupních jsou naprosto fit... asi to bude opravdu tou teplotou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 68.134 (?), 24.1.2012 16:01

 Pro hosta 76.254: Hokkaida sklízím tehdy, když mají hodně a velmi sytě oranžovou barvu. Na usychání stopky nečekám. Sklizením velkých a hodně sytě oranžových hokkaid výrazně podpořím nárůst hmotnosti dalších, zatím malých hokkaid, která rostou za dozrálým velkým hokkaidem.

Místo problematického skladování můžete hokkaida rozvařit a osolené, s troškou octa zasterilizovat. Tento polotovar je skvělý na okamžité použití do bramborové kaše, nebo na polévku. A to nejen dýňové jako takové, ale i třeba do hrachové s kostičkama uzeného, nebo čočkové, nebo u nás takzvané "červené polévky", což je vlastně boršč, kde je hokkaido místo brambor a tenoučké proužky červené řepy (v případě klasického boršče ji vyvaříme a pak vyhodíme) nahrazují zelí, které tam pak už ale nepřidáváme. Možností je dost a zasterilizování polotovaru z hokkaid tolik práce nepředstavuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
metalwarrior665 - (34) - 60.100 (?), 13.2.2012 18:45

A jaká je ta horní hranice teploty? Cca do 20 stupňů je to ok?

Díky za info, také jsem je měl asi moc v chladu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.218 (?), 27.2.2012 22:13

Taky se dá z Hokkaida udělat velmi dobrý krém, k tomu uzeninu a kousek chleba... ta chut je prostě neodolatelná. Další možnost je kombinace brambor a hokkaida 1:1 v bramborovém guláši nevím čím to je, ale i zde doplnuje skvěle chut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 4.3.2012 11:17

Hokaido mi shnilo ve sklepě, ale co mám v kuchyni jako dekoraci, to zůstalo

dobré ještě dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika