Hnůj



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?)
10.3.2024 12:09

Pane pp. ignorujme je.Mají svoji vizi a nějaké souvislosti a důsledky je nezajímají.Za to nejsou placeni.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 158.34 (?), 9.3.2024 22:27

Nikoli Lído. Nesnažte se falešně moralizovat, nejde vám to. Dotyčný tu argumentoval a diskutoval k tématu. Naopak to byli PP. a 80.225, kteří nám nesdělili jediný argument k věci, ale pouze začali dotyčného urážet. Opět jen další smutný obrázek zdejší pravidelné osádky, která má pocit, že má povinnost se zapojit do každé diskuze, i když se jich vůbec netýká a nemají k ní co říct, a rozbít ji.

Doporučuji si poslechnout fundovaný podcast, ať vám dojde, o co tu vůbec jde:

https://www.asz.cz/clanek/12248/podcast-kecy-a-politika148-agrobaroni-vraci-uder/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 10.3.2024 8:50

158.34. Tak já vám můj názor vysvětlím. Podotýkám, že je můj vlastní a nepotřebuju k jeho získání poslouchat nějaký podcast. Když budem předpokládejme chtít dovézt CELOU spotřebu zemědělských produktů má to tři aspekty. První je čím to zaplatíme a druhý co s tou půdou, třetí co s těmi lidmi. Zaplatit to čím nemáme. Nerostné suroviny, na kterých by se postavil nějaký průmysl s třeskutě přidanou hodnotou nemáme, máme jen lesy a kdybysme se snažili platit dřevem, rychle by zmizely. Na půdě by se daly postavit sklady, vybetonovat a udělat logistická střediska. Ale ty na to taky nevydělají. Lidi pošlem domů a budem jim platit rentu, ale kde ne ní vezmem?Takže kde na to vše vezmem peníze a co uděláme s těmi poli a lidmi? Jenže takhle moderní svazáci neuvažují. Někde něco uslyší a začnou to hlásat, aniž by měli sebemenší ponětí o problematice toho co hlásají. Víte ono to není jako doma na zhrádce, když mi nevyroste mrkev, koupím ji lehce v hypermarketu. tady se jedná o celý stát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 10.3.2024 9:59

enlightenedyes

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.202 (?), 10.3.2024 10:05

1. Jak to zaplatíme? Zaplatíme mnohem levněji dovozem, než zaplatit naše zemědělce, aby to vypěstovali, a ktomu jim ještě navrch věnovat dotace. To vychází výrazně dráž.

2. Co s lidmi? V zemědělství pracuje pouhých 70 000 lidí, zcela zanedbatelné množství. Na trhu je lidí nedostatek, všechny firmy shání pracovní sílu. Takže to by naopak bylo pro naši ekonomiku velký přínos.

3. Co s půdou? Místo pole či sadu se tam nechá nasadit stádo ovcí, nebo to jednou dvakrát za rok posekat. Naprosto nenáročné na prostředky, čas a lidi, které mohou být přesunuty do jiné oblastí ekonomiky. A až to bude výhodné, může se znovu začít pěstovat.

Takže všechny 3 vaše připomínky je mnohem výhodnější řešit omezením zemědělství (a k tomu ukončením pro stát velmi drahých dotací) a posílením jiných oborů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 10.3.2024 10:13

Zapomínáte na to, že zemědělské produkty se taky dají vyvážet a tím získávat peníze z toho, co máme k dispozici a vyroste tady. A miliony ovcí všude kolem nás? Kdo by to ošetřoval a veterinárně hlídal?  Takovou krajinu bych fakt nechtěl vidět. Zase sny nějakého salonního eko. Sněte, resp. spěte dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 10.3.2024 12:09

Pane pp. ignorujme je.Mají svoji vizi a nějaké souvislosti a důsledky je nezajímají.Za to nejsou placeni.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 10.3.2024 13:06

Pane pp. ignorujme je.Mají svoji vizi a nějaké souvislosti a důsledky je nezajímají.Za to nejsou placeni.

Proč ignorovat? Nemusím s názory na zrušení dotací souhlasit, ale je dobré je přečíst, případně vyjádřit protinázor. Navíc autor argumentuje vcelku slušně, bez toho, aniž by oponenty osobně napadal a nálepkoval, že jsou od někoho placení. Dogmatické setrvání na své pravdě, ignorování resp. potírání jiných názorů, to už jsme tu párkrát měli.

Ovšem k tématu. 2% lidí zaměstnaných v Česku v zemědělství patří k nejmenším číslům ve světě (pomineme-li státy jako Monako, Vatikán, Singapur, aj.) I Švýcarsko jich zaměstnává dvakrát víc. Asi by bylo užitečné poučit se v zemích, kde se žádné zemědělské dotace nevyplácejí. Ale které to jsou??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.225 (?), 10.3.2024 13:11

PP., opět se snižujete k výsměchu a urážkám. Nejsem žádný eko, ale beru to z pohledu ekonomického. Vy vážně diskutovat nedokážete a ani nechcete. Pak nerozumím, proč se do diskuze zapojujete.

Jak chcete zemědělské produkty vyvážet, když v zahraničí jsou levnější, jak tu naříkají zemědělci? To mi trochu objasněte. ;)

Co se týká pastvin místo polí, pak vězte, že v celé Evropě je to naprosto běžné. Mám poměrně dost procestované třeba Rakousko, Francii, Itálii, a ve všech těchto zemích jsem se setkal s dobytkem, kozami a ovcemi v běžné krajině, na loukách, v horách i v lesích. A ta krajina tam byla velmi příjemná. Na Zélandu s obřími stády ovcí úplně všude. A musím konstatovat, že taková krajina byla parádní směs luk a okrsků stromů. Nějaký čas jsme pobýval i u farmáře, takže vím, že s ovcemi příliš starostí neměl, jen občas je sehnal k ostříhání nebo kontrole a případnému ošetření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 10.3.2024 15:21

Mám poměrně dost procestované třeba Rakousko, Francii, Itálii, a ve všech těchto zemích jsem se setkal s dobytkem, kozami a ovcemi v běžné krajině, na loukách, v horách i v lesích. A ta krajina tam byla velmi příjemná. Na Zélandu s obřími stády ovcí úplně všude.

To je v pořádku. A teď to hlavní, oč se vede spor. Berou v Rakousku, Francii, Itálii zemědělci a chovatelé dobytka od státu dotace nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.57 (?), 10.3.2024 17:57

Před časem jeden slovenský politik navrhoval, aby každá rodina měla svoji krávu. Moholo by být, dle jeho, milion krav. Ty ovce místo polí, to je ze stejného soudku. Zřejmě jste nikdy nechoval ani kočku, jinak byste takové hlouposti nepsal.  V Rakousích a Itálii se špatně díváte. Žádné obrovské stáda místo polí jsem já nikde neviděl. To je vlastně o tomto zbytečná diskuze.

Levné potraviny ze zahraničí? Jsou sdotované, takže mohou být levnější. Ale levné jsou teď Budou stejně levné za týden? Za rok? A když tak obnovit výrobu? O obnovení něčeho co se zrušilo., o tom nemáte páru taktéž. Diskuze zbytečná taktéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika