Hnojenie paradajok granulovanými slepačincami



host - 194.226 (?)
2.6.2013 11:31

Dobrý den, nedávno jsem do jiného tématu umisťoval odkaz na návod od Agro, kde se používá granulovaný kravský hnůj v množství 300 - 400 g na rostlinu (pro normální vzrůstná rajčata).  Granulovaný slepičinec na tom bude podobně. Na kusy bych to opravdu nepočítal :) Osobně to dělám tak, že do 50 cm truhlíku rozhazuju cca 4 plné hrsti granulovaných slepičinců (jahody, papriky) - záleží i na hloubce truhlíku, do hlubších toho jde samozřejmě více. Do těch půllitrových bych nedával nic, to bych řešil až při výsadbě na místo. Tohle se ale mělo třeba u těch truhlíků nebo květináčů řešit ještě před výsadbou. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 157.24 (?), 2.6.2013 10:25, zobrazeno: 12944x

Dobrý deň,

prosím Vás, potrebovala by som poradiť, koľko granúl (ks) slepačieho hnojiva treba do kvetináčov a truhlíkov, kde mám Venus a Vilmu a koľko do 0,5 l kelímkov, kde mám sadenice Orkada, Tornada, Stupického, Salus, Perun a Idyll. Pôdu mám ornicu zmiešanú so substrátom, zatiaľ som nehnojila, paradajky začínajú kvitnúť, Venus už nahadzuje plody. Ďakujem :-)

Iva.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.226 (?), 2.6.2013 11:31

Dobrý den, nedávno jsem do jiného tématu umisťoval odkaz na návod od Agro, kde se používá granulovaný kravský hnůj v množství 300 - 400 g na rostlinu (pro normální vzrůstná rajčata).  Granulovaný slepičinec na tom bude podobně. Na kusy bych to opravdu nepočítal :) Osobně to dělám tak, že do 50 cm truhlíku rozhazuju cca 4 plné hrsti granulovaných slepičinců (jahody, papriky) - záleží i na hloubce truhlíku, do hlubších toho jde samozřejmě více. Do těch půllitrových bych nedával nic, to bych řešil až při výsadbě na místo. Tohle se ale mělo třeba u těch truhlíků nebo květináčů řešit ještě před výsadbou. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.77 (?), 21.6.2013 0:02

to casom zistite priblizne zistite, ak zacne rastlina moc divoko rast tak je toho asi privela... osobne to moc na gramy neratam kedze casto nemam ani ponatia kolko litrov maju kvetinace, mozem si vyrata len priblizny odhad a novu vahu sa mi tiez kupovat nechce, ak chcete byt opatrny tak dajte menej a neskor mozte pridat, ked to aj rastlina lepsie znesie, staci nenaplnit kvetinace az po okraj, poda navyse aj tak casom sadne a urobi vam miesto pre peknu vrstvu granulovaneho hnojiva na povrchu (ak sa vam zda ze je ho primalo)

co sa tyka sadenic tak si myslim ze mozte dat aj tam, ale nie vela, ja som takto pridal do malych kelimkov, lebo som potreboval aby mi poriadne vyrastli kym ich dam na balkon - aby neboli prilis tienene - a vyrastli teda poriadne z takych malych nadob

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.6.2013 10:12
Použil jsem do květináčů kravský granulovaný ale si přejdu na granulované slepičince. Díval jsem se na složení a slepičince mají výhodnější složení co se tvorby květů a plodů týče NPK (7-13-2), kravince N 1,5 %, P 2,5 %, K 3 %.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.77 (?), 23.6.2013 0:49

cital som ze vraj je dobra kombinacia kravskeho a slepacieho hnoja, no uz si nepamatam v akom pomere a ci u vsetkych plodin, ale popripade mozte skusit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pefito - (47) - 49.206 (?), 27.6.2013 13:20

Nemáte náhodou skúsenosť s tekutým hoštickým guánom (na rajčiny a chilli papriky).

Dnes som ho v Tescu našiel vo výpredaji ak máte dobrú skúsenosť zobral by som pár fiaš.

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika