Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?) 
8.9.2013 21:26

doplatil som na akciovú cenu len 2€ za 40l balenie (zrejme vedeli prečo?...), Mirek, možno majú separovaný kompost pre západ (svoje originálne firemné balenia) a východné krajiny (keď si všimnete popis len v RU,CZ,H,RO,SK,SLO,TR...), narozdiel od iných od 4€...no čo už ja mám z toho poučenie, nikdy predtým som o niečom takom nepočul (zvyšky po herbicidoch v zemine), nikdy som herbicidy nepoužíval ani moji susedia - myslím, že je to zbytočné svinstvo. Zemina skončí v odpade, reklamovať sa to neoplatí, ani neviem, či by to šlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 248.87 (?), 8.9.2013 22:59

No jo, ale na obale píší "zemina na květiny", ne "na zeleninu"... Třeba by to kytkám nevadilo, ty se obvykle moc nejí...wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.87 (?), 8.9.2013 23:02

...až teď koukám, že se to už tady psalo, tak se omlouvám...   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 9.9.2013 7:47

Kytkám by to možná nevadilo, stejně jako nejspíše nevadí výrobci, ale to svinstvo vadí hlavně mi, a to je v tomto případě rozhodující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 11.9.2013 22:03

ešte doplním, že v tej zemine som vtedy pri sadení našiel aj cudzorodé veci - ako malé plastové úlomky, aj malý úlomok skla - takže sa s tým kompostom nebabrali a určite sa nejedná o nejaký top quality produkt...

a kto chce mať aspoň nejakú istotu, že ma kvalitný substrát, alebo kompost na pestovanie citlivých plodín (rajčiakov, papriky), mal by si pred zasadením urobiť "hráškový test" - za 2 týždne viete výsledok a nemusíte potom riešiť problémy s deformáciami listov...

len pre zaujímavosť, ak ešte niekto tento substrát má, môže tiež vyskúšať "hráškový test", či to svinstvo je aj v inom baleníwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.9.2013 6:50

Plasty tam samozřejmě budou, protože posečená tráva a bioodpad se háže do kontejnerů v plastových pytlích a těžko je někdo na sběrném dvoře vysypává. Obecní "kompostárny", hromadně budované z dotací EU, rostou jako houby po dešti a surovina, kterou produkují je cenově velmi zajímavá i pro dodavatele tzv. kvalitní zeminy. Moc dlouho to tam neleží, parkrát se to přeháže nakladačem, překatruje na bubnu a expeduje. Doporučuji do takové "kompostárny" nahlídnout a uvidíte jaký bordel se tam z měst a obcí sváží, hned u vchodu sice uvidíte všechny možné certifikáty, kterými se ty tunely honosí, ale to je asi tak vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 16.3.2014 21:19

Našel jsem zajímavý odkaz, snad podporuje moji virovou teorii!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.3.2014 21:54

Přidám taky nějaký, tady nebo tady (takhle vypadala má rajčata i některé papriky). wink Na Vašem odkazu vypadají květy rajčat relativně dobře, já je měl deformované. Tady ve vyhledávači jsou i snímky poškozených listů révy, stejně takové jsem je měl po aplikaci Banvelu na trávník a pak stačil jen odpar z něj... Používám víceméně stále stejná semena a nepoužívám kupovaný kompost, ani selektivní herbicidy, ani čerstvý koňský hnůj, totální herbicid jen ve velmi omezené míře (tam však poškození vypadá jinak), tyto problémy již nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 16.3.2014 22:38

Já jsem to měl už několikrát také (vloni ne) a vždy to měla třeba jen jedna rostlina z těch mých cca třiceti. Všechny byly na jednom záhonu. Herbicid by jich poškodil více najednou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.3.2014 23:03

Já to měl vždy v nějaké "ucelené kolekci" ohraničeného prostoru (použitý kompost u přísad nebo hnůj a kompost ve skleníku), po přesazení na zahradu se rostliny "normalizovaly". A co u Vás, byly rozdíly i v jednotlivých odrůdách (přenos viru semeny) nebo dokonce to bylo v rámci jedné odrůdy? U paprik mi reagovaly jen některé rostliny ve skleníku, bohužel už nemohu sloužit názvy odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika