Ekologická ochrana rajčat



host - 121.238 (?)
9.6.2011 14:25

Ucinok postrekov malozahradkarov na zivotne prostredie je nulovy. Blbe pouzivanie a nerespektovanie istych zasad moze mat vplyv na zdravie konzumentov plodin osetrenych rastlin. Kedze zivotne prostredie trpi najma populacnou exploziou, postreky a to tie najhorsie a poskodzujuce nase zdravie by paradoxne mali zprostredkovane zivotnemu prostrediu pomahat!!! 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 147.107 (?), 8.6.2011 16:18

Ale to přece nijak nezjistíte!!! A neví to ani nikdo v diskusi, ledaže by se zabýval porovnáváním vlivu přpravků na přírodu, o čemž vážně pochybuju. Prostě se musíte držet návodu a víc pro to neuděláte. Nejšetrnější postřik je žádný. Mít zasazeno 70 rostlin a pak filosofovat o jejich ochraně / neochraně je velmi hloupé. Nesázejte žádné a nebudete mít výčitky z ničení přírody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.25 (?), 8.6.2011 18:37

Mě zase připadá velmi hloupé nalít si na zahradu cokoli. Co se týče šetrnosti přípravků, nemáte pravdu, zjistit se to dá. Např. na stránkách agromanual.cz. Ale předpokládám, že tam není vče, nemám s žádným přípravkem zkušenosti a doufala jsem, že někdo tady třeba ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 147.107 (?), 8.6.2011 19:25

Takže přípravky znáte, znáte jejich účinnost i škodlivost. Informace mátre. Tedy není jasné, co chcete vědět a proč jste vlákno zakládala. Jak se rozhodnete, když v agromanuálu bude přípravek XY škodlivý a já napíšu, že škodlivý není? Znova opakuju, že zde nikdo nemůže znát škodlivost čehosi, protože to nikdo netestoval. Může si to jen domýšlet a to je jaksi málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Raz - (13) - 201.25 (?), 9.6.2011 11:00

Šlo mi o zkušenosti, jak jsem psala. Nebo o nějaký domácí recept (viz mléko a jód, zjistím víc, třeba to bude k něčemu). Na slimáky existuje taky spousta receptů, mě se daří je likvdovat ekologicky velice úspěšně, tak proč by to nemohlo být podobně i s rajčaty.

Nechápu, proč reagujete, když nemáte k tématu co říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.196 (?), 9.6.2011 11:28
Je to sice téma o rajčatech, ale o slimácích toho není nikdy dost - můžu se zeptat, ve stručnosti, co vám na ty slimáky zabírá? Máte nějaké ekologické preventivní vychytávky anebo že je ekologicky sesbíráte a pak zalijete vroucí vodou? :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Raz - (13) - 201.25 (?), 9.6.2011 12:22

100% mi zabraly parazitické hlístice od firmy Biocont. Finančně vyjdou docela na dost, ale opravdu fungují.

Jinak právě mi přišla odpověď na můj dotaz od téže firmy a na rajčata mají nový přípravek Alginure. V letáku ale píší, že je to pouze na plíseň bramborovou, má to nulovou ochrannou lhůtu. Asi vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 70.100 (?), 9.6.2011 13:48

Opakuju Vám už po sté, že zkušenost s účinkem na životní prostředí nemá nikdo. Musel by totiž založit složitý a náročný pokus, což se jednak musí umět, druhak na to musí být peníze. Postříkat rajčata panenskou močí a myslet si jak jsem použil domácí a účinný ekologický prostředek je velmi neracionální počínání.  Už vám tu kdosi napsal, že nemáte ani ponětí, jaký vliv na prostředí a spodní vody může mít jód, nehledě jeho toxicitu pro ryby. Ale Vy to chctete vyzkoušet a tetelíte se radostí, jak se chováte ekologicky. Nechováte se ekologicky, ale hloupě. Ten jód přece není vyzkoušený ani z hlediska toxicity, ani reziduí. Nebo je to v agromanuálu?

Pokud jde o hlístice, použil jsem je loni, naprosto bezvýsledně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 9.6.2011 14:25

Ucinok postrekov malozahradkarov na zivotne prostredie je nulovy. Blbe pouzivanie a nerespektovanie istych zasad moze mat vplyv na zdravie konzumentov plodin osetrenych rastlin. Kedze zivotne prostredie trpi najma populacnou exploziou, postreky a to tie najhorsie a poskodzujuce nase zdravie by paradoxne mali zprostredkovane zivotnemu prostrediu pomahat!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 8.6.2011 15:19

Již jsem to zde v jiných diskusích psal, je to z ruských a ukrajinských servrů, zatím to nemám ověřeno v praxi:  10 lirů vody, 1 litr obyč. 1,5 % mléka, 10 kapek jódu, tímto roztokem stříkáme rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.45 (?), 8.6.2011 16:03

Přidal bych se k Mirkovi, jen místo jodu velice slabě růžový hypermangan (nejsem odborník, snad to probůh není jód). Zatím jsem to také nezkoušel, jen se doslechl.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika