Dýňoviště 2015 + 2016



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
2.8.2016 16:04

Japonecka jako hokaido? Pokud ano, tak musim rist, ze melonette je mnohem lepsi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                  
host - 157.239 (?), 28.7.2016 13:03

Nejvíce-celoplošně zasažené listy padlím odstranit-ostrým nožíkem nebo nůžkami, mě se osvědčuje ponechat kousek řapíku-cca 5cm. Stejně zacházím i s usychajícími. Zlepší se cirkulace vzduchu v porostu, zmenší se nebezpečí hniloby plodů, zpřístupní se hmyzu cesta k novým květům... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 28.7.2016 7:12

rekl bych, ze ke konzumu uz se daji pouzit, ale jeste necekejte nejaky velky chutovy zazrak, 2 tydny bych to videl na uspokojivou kvalitu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 28.7.2016 13:21

Nevím, jak velké zkušenosti má Paní, nebo Slečna Eva s pěstováním tykví, jaké má stravovací návyky, chutě, jestli vaří ona, partner, vaří-li, tak komu-jen sobě, miminku, seniorům...?Je dobré si vyzkoušet- z různě velkých plodů, v různé růstové a zralostní fázi-nebýt přehnaně úzkostnácheeky a být ODVÁŽNÁ! Prostě a jednoduše-jiná zralost je vhodnější pro okamžitou spotřebu, jiná pro odloženou -např.za 2týdny a zase jiná pro dlouhodobé uskladnění, pro různé pokrmy-přičemž cílový rozměr plodu může být totožnýenlightened. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 28.7.2016 14:18

Nevím, já dýně moc nepěstuju, ale podle mne je to jen vláknina s vodou. Ostatně jako většina zeleniny. Osobně pěstuju jen cukety a patizony, sklízím malé plody, přidávám do všeho kam se hodí, do leča, směsí na těstoviny, buřtguláše, ratatouile a podobně. Polívka mně nezaujala. Na smažení trochu větší a hlavně patizon, tam jakýsi náznak chuti je. Nejhorší je, když nějakému nešťastníkovi darujete = vnutíte tříkilovou cuketu. Nejprve mu způsobíte manželskou krizi, neb se doma zhádají co s tím, manžel by to vyhodil hned, manželka sní o kompotu, džusu a jiných laskominách. Protože nemají čas, přenášejí to postupně z lednice do špajzu, ze špajzu pod schody, pak pod stůl na verandě a když na to nezapomenou, za měsíc to stejně skončí v kompostu, nebo popelnici.  Takže doporučuju sklízet mladé, jakmile to přeroste, nemilosrdně vyhodit a nestresovat se co je to matrjálu a co by se z toho dalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 28.7.2016 16:32

Ochutnejte pečenou Japonečku-poznáte slasti Otcem Vlasti nepoznanécheeky-ani jako polívčička chlapa neurazí! A urostená cuketa na způsob zelí-toho se chce zatepla i postudenu-všude se hodí přidat česnekukiss. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 2.8.2016 16:04

Japonecka jako hokaido? Pokud ano, tak musim rist, ze melonette je mnohem lepsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kohba - (21) - 31.24 (?), 15.8.2016 8:16

Zdravím Vás dýňovníci, ta slova chvály na dýni melonette mě zaskočila, nikde jsem nic takto pojmenovaného neviděl.

Můžete mi prosím napsat kde se dají semena této lahůdeky sehnat?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.7.2016 7:41

Dekuji za rady, vetsina dyni hokaid je na okamzitou spotrebu, takze pokud uplna nezralost nevadi, jsem v pohode. Mam jen par dyni na uskladneni. Hodim sem snaddnes nebo zitra par fotek na posouzeni... Vpodstate sbiram stejne jako bylo vyse na obrazku. Dekuji, clovek se uci porad Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 2.8.2016 16:03

Dobry den, nechavate dyne po sberu jeste na slunicku, aby dozraly? Ja ted obrala nejake melonetty. Jak dlouho je tam nechate, pokud to delate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 3.134 (?), 13.8.2016 21:29
Dobry den, přikládám fotky některých dyni. Co myslíte, jsou již zralé? Také mě zajímá, co je to za druh ta zelená... jedná a druhá. Jedná měla být crown prince, ale to asi nebude.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika