dýně - prosba o radu



host - 143.249 (?)
30.9.2007 11:27

Je možné jíst dýňová semínka se slupkou?

fid_la@centrum.cz

Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 48.121 (?), 27.8.2007 9:22

Já mám jinou prosbu. Můžete mi poradit termín, kdy už je možno dýni sklízet? Listy už zasychají, stopka žloutne.

Nějak se mi nedaří vstoupit  do adresáře, poku je to možná mám adresu janver4@centrum.cz.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.249 (?), 30.9.2007 11:27

Je možné jíst dýňová semínka se slupkou?

fid_la@centrum.cz

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.198 (?), 19.10.2007 20:48
Dobrý den taky potřebuji jednu radu, pěstujeme dýně Hokaio a míváme je přes zimu uskladněny v chladném kvelbeném zeleninovém sklepě. Některé hnijí některé vydrží tak je to i s cuketami. Má někdo zkušenost, co by udělaly dýně kdyby byli skladovány v suchém sklepě při 19-20 stupních. Neztvrdli by? Přestali by uhnívat? A co cukety, ty v chladném sklepě začínají rychle odcházet. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 19.10.2007 23:12
V jedné novější knize o dýních se uvádí, že při skladování jim vyhovuje sucho a i 20 °C, vlhký sklep je nevhodný. Má být podložena kartonem, kvůli zahnívání zespoda. Takže se může skladovat v bytě vystavená někde na obdiv. Uvidíme co je na tom pravdy, letošní zimu to otestuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 96.229 (?), 20.5.2008 12:15

Dýňka odloni je stále OK, leží nahoře na skříni kde může být i 25 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.88 (?), 20.5.2008 11:09

Dýně Hokkaido a jim podobné(muškátová, máslová, na pečení) skladuji v bytě nebo na chodbě v činžáku. Vždycka vydrží rok a možná i více, ale vždy je sníme. Předpokladem je úplná zralost. Cukety nám vydrží tak do ledna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.98 (?), 25.10.2007 11:39
Jasně, vláknina z obalu a vitamínky v semínku. Ale není to, to pravé pochutnání. Jenže kdo se s tím má vyloupávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.50 (?), 24.5.2009 21:03

V japonsku se dýně uchovávají zavěšené v sítích, právě kvůli tomu, že kdž se dotýkají sebe nebo podložky, tak začínají hnít. Nebo je dávali do sena, slámy, do obilí..  potřebují hlavně sucho.

Ze semínek z dýně je výborný čaj. Semínka i se šlupkou se upraží na pánvi-dokud nezačnou vonět a opatrně aby se nespálila. a pak se daj do vroucí vody a 10 min se povaří. Je to výborné hlavně z dýně hokaido.

Já jsem se letos pustila do dýní poprvé. Tak jsem zvědavá. Na jedné už mám malinkou dýničku a další už jsou na cestě. Plánuji že až budou mít dva metry, tak je zaštípnu.  Jinak jsem zkoušela dvě metody. Několik jsem jich vysela v březnu doma a na konci dubna jsem je dala ven- takže tam byly i přes zmrzlé a přežily. A další jsem vysela teď do země po zmrzlých, stejně tak cukety a ĺahve , patizony a okrasné dýně. Místa na ně mám hodně. Chystám se zamulčovat kus osluněného mokřadu-je tam hodně slunce i vody-je tam hodně podzemní vody blízko pod zemí. Tak jsem zvědavá co z toho bude..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.20 (?), 3.8.2009 10:14

Já bych také chtěla poradit, kdy začít sklízet.Je začátek srpna, vysadila jsem je stylem pokus omyl asi v březnu a roste a plodí jako šílená.Už zakryla celý kompost a začíná se táhnout dál.Už bych jí klidně i vykopla, jen jestli to není brzo, aby byly plody dostatečně pěkné a zralé.Přitom se o ní vůbec nestarám, nehnojím, nezalévám-jen zpočátku jsem musely, když klíčily.No tak poraďte, už mužu sbírat plody do košíku, nebo ještě počkat?Mám strach, že mi ty plody pak uhnijí, když je posbírám moc brzo.

Díky, Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 102.42 (?), 3.8.2009 10:41

Já mám hokkaido a včera jsem sklidila 18 ks krásně oranzově vybarvených kousků, velikostí v průměru od 15 do 20 cm, které průbežně spotřebováváme.  Další postupně narůstají. Uskladněné je mám zatím v bedničkách na tzv. špýchaře. Hokkaida z podzimní sklizně však půjdou do sklepa. Poslední loňská hokkaida byla spotřebována v dubnu t.r. Neuhnila mi žádná. Ovšem hokkaido je dosti specifická dýně. Nepíšete, však jaký druh dýně máte Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika