Dýně hokkaido



host - 233.165 (?)
24.7.2012 0:13

Jojo, u nás podobně - rostliny (2) bují tak, že překryly úplně všechno (včetně jahodiště), plazí se výkopy na plot, šlahounů má každá asi 5 a cca 5 m dlouhých. Plody zatím v náznacích, jeden už má pr. asi 6 cm. Mám to zaštípnout?? Jednou jsem to udělala u malých okrasných tykviček a rostlina se naštvala, vypjala všechny síly a zaplavila i pozemek sousedů :(tak nevím... prostě máme 30x víc lupení než plodové biomasy. Z toho nebude ani polívka. Lipka od Chrudimi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
host - 49.54 (?), 11.6.2011 9:06

Tak co pěstitelé, jak máte velké hokaidíky? Měla jsem stará semínka, co ale přesto brilantně vyklíčila, takže opečovávám rovnou 17 rostlinek :-) Tak doufám, že budou dýňové hody :-)

Sázela jsem je jen tak do hlíny, maj kolem sebe jen cca 2 litry kompostu. Přihnojuju teď Hortilonem Start a začínají se mi rozvíjet první kvítky, tak snad stihne alespoň něco dozrát.

Na jaké hnojivo mam přejít až se budou dělat plody? Ráda bych něco eco-friendly, aby byly plody co nejzdravější, když je budu jíst v jednom kuse :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.48 (?), 18.7.2012 16:01

Ahoj, jsem také novopečená dýňařka, ráda bych se poradila. Známá mi doporučila odštípnout květy, pod nimiž není "boulička" - zřejmě malá dýňka.  Na webu jsem nic nenašla, říkám si, příroda si to přece zařídí sama, nepotřebuje umělý zásah..

Máte někde tuto zkušenost? 

Děkuji a přeji velkou úrodu.

Radka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 18.7.2012 16:29

Ty květy kde není náznak plodu jsou samčí a jsou potřeba na opylení těch s těma "bouličkama". 

Hokaido mi letos roste do několikametrových šlahounů ale plody téměř žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kozel_zahradnik - (7) - 142.138 (?), 21.7.2012 9:24

Nám se letos celkem zadařilo - hodně jsem je předpěstoval, takže už bohatě kvetly, když jsem je sázel. Včera jsme sklízeli první, k večeři byla polévka a olizuju se ještě teď.

Pod každou rostlinu jsem zaryl tak dvě vrchovaté lopaty kompostu, a sem tam je zaleju slepičákama, protože jsem se dočetl, že jsou to žrouti na živiny. Jinak si rostou bez zásahu, protože je mám prvně, takže mám "pozorovací rok", abych si zkusil, co to udělá v téměř bezúdržbovém režimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.165 (?), 24.7.2012 0:13

Jojo, u nás podobně - rostliny (2) bují tak, že překryly úplně všechno (včetně jahodiště), plazí se výkopy na plot, šlahounů má každá asi 5 a cca 5 m dlouhých. Plody zatím v náznacích, jeden už má pr. asi 6 cm. Mám to zaštípnout?? Jednou jsem to udělala u malých okrasných tykviček a rostlina se naštvala, vypjala všechny síly a zaplavila i pozemek sousedů :(tak nevím... prostě máme 30x víc lupení než plodové biomasy. Z toho nebude ani polívka. Lipka od Chrudimi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.176 (?), 29.7.2012 14:13

Dobrý deň, mne hokkaido nasadila veľa plodov ale všetko je to drobné, aj jeden najväčší ktorý už bol zrelý bol dosť malý, mala by som asi prihnojiť, niekde som čítala o zaliatí tekvice mliekom, nemáte s tým skúsenosti? A čo sa týka zaliatia trusom od hydiny, musí to byť prekvasené, či len tak zarobené s vodou a hneď zaliať? Ďakujem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.136 (?), 29.8.2012 14:29

Plody rostou pokud jsou schované ve stínu pod listím. Když na ně začne svítit slunce, protože jsou třeba na konci šlahounu v řidším porostu nebo začne listí uvadat, začnou zrát a přestanou růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.123 (?), 27.8.2012 9:36

Velice doporučuji pěstovat na síti s oporami (železné plotové kuny) směrem vzhůru. Ušetříte fůru místa, dýně nejsou špinavé a nic neutlačují, dobře se zalévají a event. přihnojují, sklizeň je pohodová. No a z dálky to vypadá nádherně - souvislá zelená stěna více než dva metry vysoká, 8-10 metrů na délku, s prosvítajícími, nejprve žlutými a pak červeno-oranžovými velkými plody. Vertikálně na síti pěstujeme i okurky nakládačky i salátovky. Zdraví Venca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.174 (?), 28.8.2012 13:40

Asi na té síti něco bude, protože i u mne byly dýně nejhezčí, když se začaly plazit a mít plody na plotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 28.8.2012 14:30

Potřebuji zakrýt jedno nevábné místo v mé zahradě. Pěstuji tam u plotu vysokého 3 m popínavé fazole Corola.. Zajímá mne, do kdy asi tak vydrží zakrytí tykví Hokaido- pochopitelně pokud nepřijde mráz. Zasadil bych je z druhé strany plotu a přidal bych ještě cukrovou kukuřici a měl bych Tři sestry.

         Mr Big 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika