Dýně



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
7.11.2008 9:37

Prozatím jsem jiné jak okrasné dýně nepěstovala.Předloni jsem napěstovala sazenice a ven je sázela už s květy.Navedla jsem je na plot a sázela je asi 50cm od sebe.Letos vyrostly samy na kompostu.Vyhodila jsem je tam před Vánoci, když mi je před domem přejel mráz.S melouny to bylo obdobně jak píše Míla, jen jsem je měla trochu větší 3-4kg.Na poprvé jsem spokojená, příště už budu chytřejší.Hezký den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 192.35 (?), 18.9.2008 14:09

Moje dýně jsou tmavě zelené a časem se vybarví do žlutooranžova.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.8 (?), 18.9.2008 19:04

tak jsem dnes na internetu našla na jedné fotce z výstavy i tu mojí dýni, vypadá to, že má být tmavě zelená i zralá, dnes tu mrzlo, bylo tu 2 stupně pod nulou, listy mi to spálilo, tak asi budu sklízet ty dýně domů, v nejhorším, kdyby se mi ten vnitřek nezdál, nechám si je na vydlabání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.58 (?), 6.11.2008 16:57

Prosím vás jak daleko od sebe se mají dýně sázet? A sadíte přímo semínka nebo už přespěstované rostlinky. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 7.11.2008 0:01

Tykve se rozdělují na 2 skupiny - keříčkové a plazivé.Při výsadbě je nutné myslet na to, že tykve jsou robustní rostliny a nejsou to žádní drobečci, hlavně tykve plazivé.Keříčkové tykve se sázejí ve sponu minimálně 1x1 m, když jim dáte víc prostoru, nic se nestane.Patří sem patizony a většina cuket.Plazivé tykve se vysazují ve sponu 2x2 m.Je nutné pamatovat na to, že tyto tykve mají šlahouny dlouhé kolem 7 m a velké listy, takže je určitě nesázet vedle nízké zeleniny.Při výsadbě si k rostlinám zapíchněte klacík, aby bylo vidět, kde je zalévat, tykve srostou do souvislého porostu.Patří sem okrasné tykve-velkoplodé, okrasné,olejné, špagetové,muškátové*,fíkolisté*,kalabasa(pěstování spíše na opoře),typ,,Hokaido",dále se takto pěstují melouny.Před výsadbou tykví na jaře po rozmrznutí půdy vyhlobím jámu v místě výsadby a vyplním ji kobylincema a odpadem ze zahrady a promíchám to všechno se zeminou, dělá jim to dobře, rostou jako z vody.Plody všech tykví podkládat prkénkem, jinak mohou zahnívat.*-používají se jako podnož pod okurky.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 71.31 (?), 7.11.2008 0:12

Dýně, cukety, patizony dávam naklíčit na vlhké odličovací tampony, do igelitu do "teplíčka". Během 3-4 dnů pěkně naklíčené dám do substrátu. Vzrostlé sazeničky nejprve venku postupně otužím a pak vysadím na záhon. Proti vzdálenostem a sponům uváděných Láďou, nic nenamítám. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 71.31 (?), 7.11.2008 0:17

Ještě k melounům. Letos jsem je zkoušela první rok. Oproti semenům výše uvedených klíčily dost dlouho-cca 14 dnů. Pozdě jsem vysazovala sazenice a melounky dosáhly-chudáci-průměru cca 15-20cm. Letos budu "chytřejší" a začnu s nimi o něco dříve a budu se cpát melounama s celou rodinou. :=)) M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 7.11.2008 0:27

Melouny je lepší pěstovat v pařeništi nebo foliovníku kvůli teplu.Pozor na slimáky, přez noc dokáží udělat z listů jen žebra, je to pro ně pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 71.31 (?), 7.11.2008 0:31

Láďo, pokud jste to nečetl, mrkněte se, kolik lidí letos pěstovalo melouny-a úspěšně-venku na záhonu. Paráda. Jen jsem to zkoušela, ale budu pokračovat. Dobrou noc. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 7.11.2008 9:37

Prozatím jsem jiné jak okrasné dýně nepěstovala.Předloni jsem napěstovala sazenice a ven je sázela už s květy.Navedla jsem je na plot a sázela je asi 50cm od sebe.Letos vyrostly samy na kompostu.Vyhodila jsem je tam před Vánoci, když mi je před domem přejel mráz.S melouny to bylo obdobně jak píše Míla, jen jsem je měla trochu větší 3-4kg.Na poprvé jsem spokojená, příště už budu chytřejší.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 69.201 (?), 7.11.2008 9:48

Dobrý den, Micuko. Jak taky jinak. Chybami se člověk učí a kdo nic nedělá, nic nezkazí. Však na to taky vyzrajeme, co? :=)) Mějte se moc fajn a pěstování melounů, dýní, cuket, tykví, patizonu... Zdar!!! M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika